Talveks sooja: Portugal, Hispaania või Küpros?

Siis plaan on teine pesa kuhugile kaunisse ja sooja paika leida. Lend peaks olema võimalikult lühike, seega valikusse jäid Euroopa maad: Kreeka, Hispaania lõunarannik või hoopis Portugal (Madeira). Kus on odavaim, soojem, toredam ja saab vist koigis algul inglise keelega hakkama. Kus on ka teisi eestlasi (vist kõikjal), jagage muljeid, poolt ja vastu, hinnatase jm.

1
2

Kui enam-vähem sooja tahad, siis Kanaarid pigem, Tenerifel jne ka eestlasi suht palju. Ja lisaks siis mõtle, et kui just pensionär ei ole, kas tahad koguaeg samas kohas talvituda, selle asemel, et maailma avastada?

6
0

Ka Tenerifel elades saab edukalt maailma avastada. Üheotsapiletid Tenerifelt Barcelonasse või Madridi on pidevalt 20-30€ eest saadaval (Vueling, Ryanair jne.), Madridist-Barcelonast saab enamusse maailma nurkadesse oluliselt soodsamalt kui Eestist. Barcelonast algab lisaks hulk laevakruiise. Kanaaridelt saad ka Marokosse alates 20 € eest. Pensionipõlve silmas pidades pole Tenerife üldse halb valik. Lisaks on Kanaaridel autokütus umbes 25-30% mandri hindadest soodsam. Elada on võimalik nii, et energiat ei kuluta talvel kütmiseks ega suvel jahutamiseks. Eks lühemaid perioode tuleb kindlasti sisse, kus mugavamaks olemiseks võiks natuke kütta/jahutada, aga põhimõtteliselt saaks ka ilma hakkama.

8
0

Otsid omale eluaset ja küsid paari juhututtava käest, kuhu endale teine kodu leida? Päriselt ka nagu või?

6
13

Küpros, hetkel +20 ja aina paremaks läheb.

2
4

Mu sugulane elas mitu aastat Portugalis, seal on talvel kõike muud kui soe. Talvel 10 kraadi sooja ja vihma pidevalt sadas.

Ise soovitaks pigem Egiptust talvitumiseks (neist kohtadest, mis ei ole liiga kaugel. Ei olnud kallis ka).

5
1

Päris suvesoe pole talvisel ajal üheski neis teemaalgataja mainitud kohtadest. Kõige lähemal suvesoojale tõesti Kanaarid ja mingil määral ehk ka Küpros, teataval määral võib olla ka Lõuna-Portugal. Aga jah - nende kohtade puhul saab rääkida soojadest aga enamasti mitte suvesoojadest ilmadest. Ja näiteks Kreekas praegu hoopis kerge lörts ning pluss 3-4 kraadi... Aga hea küll - selline ilm kaua muidugi ei kesta, enamasti mõned nädalad talve jooksul, aga stabiilsest pluss 20-st ühegi nende koha puhul rääkida siiski ei saa, Lähim koht kus selline ilm on Dubai ja Emiraadid, heal aastal ehk ka Kairost lõunasse jääv Egiptus.

Odavuse osas - see sõltub nagu alati elustiilist ja ootustest. Teatud asjad nagu puu- ja köögiviljad tõesti üsna odavad, kuid teisalt tuleb arvestada et lõunamaades pole reeglina elamute soojustusele just palju tähelepanu pööratud ja kui talvel keskmine välistemperatuur 10-15 kraadi siis normaalse toasooja hoidmine ei pruugi kõige odavam olla. Ja ega üksnes apelsine või porgandeid ka paljalt kaua ei söö, st muu toit suhteliselt samas hinnaskaalas või kallimgi. Aga kui majanduslikult võimalik endale lubada, siis miks ka mitte. Päikesevalgust talvel tõesti rohkem, päevad pisut pikemad ning lund, jääd ja libedust reeglina pole .

1
0

Noh Kanaarid on küll kogu aeg suvesoojad, lisaksin siia ka Madeira. Nendes kohtades peab arvestama, et ilm erineb olenevalt kummal pool mägesid asud.

1
0

Mäletan , et kui kunagi novembri lõpul perega immuunsust tugevdama Gran Canaria'le läksime, siis suvesooja jagus ainult keskpäevaks, muul ajal oli küll enamasti soe aga mitte suvesoe. Ja väga tuuline. Nii, et immunsuse tugevdamise asemel tulime lõpuks kõik hoopis haigetena tagasi, eriti väikseim laps kellele esimest korda elus pidime tagasi jõudes lõpuks lausa kiirabi kutsuma...Eks temperatuuri üsna järsk langus hilisel pärastlõunal koos tugeva tuulega olid teinud oma töö kui lapsed ennast basseini unustasid. Võimalik muidugi et juba minnes või siis teel suutsime viiruse hankida, aga eks ilm oli ka selline mis tekkima hakkavaid sümptomeid leevendamise asemel hoopis süvendas. Nii et tervena saabusime ja haigetena lahkusime... Aga võib olla lihtsalt juhtus mitte just parim aeg või erandlik aasta, aga teisalt ei ole november ju ka päris talvekuu erinevalt jaanuarist-veebruarist. Mäletan ka et hotelli juuksur mainis toon, et praegu siin nö talv ja ilmad pole parimad.

Samas aprillikuisest Tenerifest hoopis teistsugused mälestused. Aga aprill on enamikes kohtades Lõuna-Euroopas juba soe ehkki Tenerifel kannatas tookord juba kenasti ka ujuda, mis Lõuna-Euroopas polegi sel ajal veel nii tavaline.

3
0

eks oleneb, mis eelarve on. Egiptuses võid korralikus 4 tärniga kõik hinnas oma rifiga hotellis elada 800 euri eest kuus näkku 2 kesi. Rohkem raha ei kulu ei alkole ega söögile:) Temperatuur üle 25 enamuse ajast ja vesi praktiliselt sama.

3
2

Mrky, kus kandis Gran Canarial resideerusid, kui saladus pole? Sel ajal külmad õhtud on ikka üsna haruldane asi. Tugev tuul viitaks justkui ida või põhjarannikule.

1
0

Äkki oli aasta 2008? See november oli küll tavapärasest külmem, Tenerifel vähemalt.

0
0

Ei mäleta ausalt öeldes. Sellest lihtsalt on nii palju aega möödas. Aga mälu järgi oli ikkagi pigem vist lõuna või kaguosa (Playa del Ingles?) , rohkelt hotelle ja keskuse südame lähedal olid ka liivarannad kuhu ma küll ainult üheks korraks lühidalt jõudsin, sest tuul oli ikka väga tugev, nii et vaatasin et varasel pärastlõunal minema sain (aga külmetuse sain ikka). Ja ega just palju inimesi ka rannas polnud, ka vähesed olnud asutasid end siis minekule.

Mäletan, et ca 12-st kuni ca kella 3-ni oli ilm tavaliselt igati hea ja soe (isegi liiga, varjus üle 20), aga siis läks veidi ootamatult üsna järsku jahedaks, sageli pilviseks ning ka tuuliseks. Tegelikult, kui päike ära kadus, siis õhutemperatuur kukkuski enam-vähem kohe. Kuna olin varem Tenerifel käinud, siis erinevus mille avastasin oli et Tenerife rohkem selline nö sopiline ehk pole ookeani tuultele nii valla, samas kui Gran Canaria (või vähemal see piirkond kus olime) on rohkem nö avatud ja lapik ning kaitset ookeanilt tulevate tuulte eest nagu pole.

Aga veelkord- ei välista et juhtus lihtsalt selline aasta vöi siis ajastus. Ja kui oli tuulevaiksem siis oli tegelikult üsna ok ilm nii pärastlõunasel kui õhtusel ajal ehkki alla 20 kraadi.

0
0

No ise käinud vabariigi aastapäeva paiku nii Gran Canaril kui Tenerifel nädal-kaks lõuna otsas päeval soe ja saab päikestki võtta, kuid õhtud jahedad ja soojenduseta basseinid külmad, mõnes muuliga lahesopis kannatas meres siiski ujuda. Tuuline oli ka rannikul siiski suhteliselt tihti. Sama teema oli Maltal aga seal sadas ka rohkem. Aga no Kanaarid ei ole just väga soodne koht elamiseks (võrreldes nt Aasiaga), sihuke Euroopa keskmine ma ütleks.

0
0

Aga oli muidu jah tõesti 2008 aasta (Gran Canaria).

0
0

Oleme käinud detsembri algul Tenerife lõunarannikul, oli tuulevaikne ja väga soe Eestimaine suvi.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased