trip-krainetrip-ukraine-dark
Tansaania ja Keenia viisa

On kellelgi kogemusi viisa piirilt taotlemisega? Keena viisat saab Briti saatkonna kaudu, aga maksab väidetavalt rohkem kui piiril (1075 EEK vs 50 USD) ja nõuavad igasuguseid dokumente (töökoha tõend, pangakonto väljavõte jms). Tansaania viisat saab Stockholmi saatkonnast ja seegi maksab rohkem kui piiril + vaja erinevaid tõendeid. Kui kellelgi on kogemusi viisa taotlemisega piirilt (Nairobi lennuväljal ja Keenia-Tansaania piiril), siis olen info eest tänulik.

Nairobi lennujaamast vÕtad kas transiit 20$(mille vÕtsime meie aga selle aega ei mäleta, uuri ise) vÕi tavalise viisa 50$(millega vist saab ka Tansaaniast ja Ugandast naasta ilma uut viisat vÕtmata), protseduur lihtne. Tansaania Arusasse sÕitsime bussiga umbes 10$ ja viisa(hinda ei mäleta, uuri ise) tehakse piiril ning buss ootab. Piisas ainult passist ja mingi lipaka täitmisest nagu ikka mÕistlikes maades. Hetke olukorda vÕid uurida UK saatkonnast.

Paar aastat tagasi oli veel kõik väga lihtne. Hoia lihtsalt sularaha dollarites käepärast. Keenia viisa lennujaamas 50 usd ja sama hind Tansaania piiril. Piiril jalutad Keeniast Tansaaniasse ja buss ootab sind juba teisel pool. "Luuser" ütleb õigesti, et kui tuled Tansaaniast tagasi Keeniasse ja pole vahepeal mujal riikides käinud, siis kehtib Keenia viisa veel edasi. Nii 3 kuud. Dollarid võta kaasa 50 kupüürised või suuremad, kuna nende vahetuskurss parem ja ära piiril raha vaheta, kuigi seal on palju nö "ametlikke rahavahetajaid". Rahatähed peaks olema ka suht uued, kuna nad vanu ka ei pruugi vahetada.

Kui piiril probleeme pole, siis pole tõesti mõtet Eestis paberimajandusega vaeva näha ja viisat taotlema hakata.

Käisin detsembris, Keenia singele jurney visa - 50 usd, Tansaania viisa saab põhimõtteliselt piirilt ka, aga meil oli tehtud Tansaania saatkonnas Stockholmis, aga odavam on piiri pealt osta.

Alates 1.aprillist hakkab Keenia viisa maksma poole vähem: 25 USD piiril.

Nii Nairobi NBO lennujaamas kui Namangas (Keenia-Tansaania piiril) sai viisa ilma probleemideta. Kohapeal tehti veebikaameraga pilt ja kasseeriti (minu reisi ajal veel) 50 USD-i. Veidi aega läks, aga Keeniast Tansaaniasse sõites on selliseid viisataotlejaid palju ja buss ootab kõik reisijad ära.

Tere! Mul tekkis küsimus Keenia transiitviisa osas. Kas vastab tõele, et kui mul on bronnitud bussipilet Nairobist Arushasse, siis võin ma taotleda transiitviisat (72 tunni piiranguga). Ja ma saan seda transiitviisat taotleda ka Nairobi lennujaamas. Või on ikkagi targem teha transiitviisa e-viisana? Qatari lend maandub Nairobis kl 9:35 ja kl 14:00 on meil plaan kohe bussiga Arushasse edasi sõita. Mingi 4-6 tunnise riigis viibimise pärast ei tahaks nagu päris viisat teha ja topeltraha maksta. Tansaania viisa teeme Namanga piiripunktis, sellega on asi klaar.

Kuidas kommenteerite Bobby Tour´i? Safari korraldaja Arushas? Ma sõelusin mingi 5-6 operaatorit välja. Kommentaarid nende (Bobby) kohta olid internetis (tripadvisor, lonely planet, FB) kõige paremad. Pole aega ega ka erilist viitsimist neid operaatoreid kümnete kaupa läbi käia. Ideaalis näen, et trehvame kohe parima korraldaja peale, kus kõik klapib.

Ette tänades ja röömsat jõulu soovides, Mari

Soe soovitus teha Tansaania viisa ette ära, kasutades Rootsis asuvat saatkonda. Piiril kui lennukist maha tulin, tuhisesin kogu sellest pikast järjekorrast kes ennast viisat taotlema sättisid mööda ning läksin otse passikontrolli. Piiri viisade puhul võib minna isegi tunde, sest terve lennukitäis asub koos kenasti seal viisat taotlema. Rootsi saatkonda saatmine oli kiire ja lihtne, sain passi koos viisaga kätte juba 10 päeva hiljem. Täpsem info tansaania saatkond rootsis.

Tere! Kas Keenia ja Tansaania puhul saab jätkuvalt viisat osta koha pealt? Nagu näen 10 a tagusest postitusest, siis Keenia lubab käia ka Tansaanias,ilma et peaks uue viisa ostma? On see ka täna nii? Ette tänades,

Maad mööda liikudes saab küll vabalt.

Jah, teoorias pole Tansaaniast Keeniasse tagasi tulles uut viisat vaja osta (eeldusel,, et see 3-kuune viisa endiselt kehtib). Praktika võib olla vähe erinev, aga veidi kannatust ja asi laheneb. Nad on, kuidas nüüd öeldagi, sellised paindlikud. Mul üks kord tekkis Tansaaniast tagasi minnes väike jama piiril, aga seda sel põhjusel, et Keenias kehtestati järjekordselt ja ette teatamata mingi uus reegel. 2 tundi kaevasime piiril (Taita Taveta piiripunkt, kuhu keegi naljalt nagunii ei satu) ajusid, aga lõpuks sain ikka üle.