Tehnikamuuseumid Saksamaal

Plaanin jälle kevadel sõita Saksamaale ja huvitavad igasugused muuseumid. käisin suvel Panzermuseum Munsteris ja Luftwaffemuseum Berlin.
Arvan et on väga palju veel vaadata, kuskil peaka olema alveelaevad (Hamburg?) rongid jne.
Äkki teab keegi midagi soovitada?
Selle suve reis oli küll edukas nimelt kolasime 11 päeva ringi enda autoga, alguses sõitsime otse hollandisse ja ostsime sealt vagunsuvila auto järele. Tagasi tulles kolasime veel Bremenis, Berliinis. Koju jõudes müüsin vagunsuvila maha, mille kasum oli isegi suurem kui reisi kulud kokku. Kaasas oli naine ja 2 aastane laps, kõik sujus normaalselt laps oli ka mega rahulik, Lapsele meeldis muidugi loomaaed. Naine oli ka vaimustatud poodides kolamisest ja lennukid meeldisid ka. Ostsime ka igasuguseid asju eriti lasteriideid mis olid soodsa hinnaga ja peamine et erinevad siin müüdavatest.
Järgmine aasta sama üritus.

Sellest sõltuvalt ehk teaks midagi soovitada. Kui Põhja-Saksamaa ja Hamburgi kant, siis jah-Hamburgis Baakenhafenis on väljas see U-434. Üleüldse on sealkandis palju näit laevanduse ja meresõidu ajalooga seotud muuseume, näit. Flensburgis laevanduse- ja rummimuuseum. Wismaris oli ka igasugu tehnilistele liikurvahenditele mõeldud muuseum-autod, trammid ja igasugu muud maal ja vees liikuvad- (nud) vahendid. Lõunas -Freidrichshafenis on jälle üsna põnev zeppelinide muuseum. Raudteemuuseumit, kus rongid ja muu seonduv, tean olevat Berliinis (äkki kuskil mujal veel)-seal aga ise käinud ei ole.

Soovitaksin Koblenz Wehrtechnische Studiensammlung ja Flugausstellung L.+P. Junior (Hermeskeil).
Hermeskeilis on ka raudteemuuseum, kuid enne minekut soovitaksin välja uurida raudteemuusemi täpsed lahtioleku ajad, sest minu teada ei ole ta lahti iga päev.

NB! Nende kahe ülemise kohta liigub minu poolt kontrollimata infot, et kui ööbida samas lähedalasuvas hotellis, siis on muuseumipilet odavam või koguni tasuta.

Väljapanek mitmekorruselises suures hoones, igal korrusel oma teema.
Raudteeosa hoovil endises depoohoones. No kõige vaatamiseks peab ikka hommikul peale avamist alustama, et õhtuks asjaga ühele poole saada.

Oi neid muuseume on Saksas palju-palju.
Ise sai see Berliini oma leitud kasutades navi huvipunktide funktsiooni.

Üks Saksamaa suurimaid on Deutsches Museum Münchenis. Selle läbimiseks kulus mul 3 pärastlõunat. Tehnoloogia ajalugu alates kiviajast ja vesiveskitest koos töötavate ja näpitavate mudelitega kuni kosmoseseadmete ja välgusimulaatoriga etendusteni. Lisaks on liiklusvahendite ja õhusõidukite osakonnad veel eraldi.

kavatsen sõita ikka põhja Saksamaal,olen käinud ka lõunas kuid seal mäed ja auto ei jõua vagunsuvilat eriti tõmata.
tore kui saaks ka aadresse.
minu eelmise aasta reisi pildid on www.pilt.delfi.ee/album/47589/
www.pilt.delfi.ee/album/47727/

Hamburgis on ka väga lahe minimudelite muuseum, kus võib eriti lapsega tunde veeta, aga ka minul täiskasvanuna oli väga huvitav. Ja jah, Hamburgis on neid laeva- ja tehnikamuuseume ikka väga suur hulk, soovitan soojalt! Ja lapsega minna ka kindlasti Hamburgi loomaaeda, see on väga väga tore koht!

Teadsa, peepmeez!
Mis me siin ikka plõksime :D
Üks väga hea koht, kust otsida on siin:
http://www.museum.de/se_museum.php?sp=a&lan=d

Piisab otsingusse linna nime kirjutamisest ja Sulle avaneb kogu Saksamaa võlumaailm.

Pildid on huvitavad, kuid mul oleks väike palve. Kui minu reisplaanid ehk "fotosessioonid" on koostataud muuseumite põhjal, siis ettevalmistaval etapil otsin interenetist fotosid. Leides mõne huvitava lennuki, tanki või mõne muu militaartehnikapildi, siis väga tihti on probleemiks asukoht. Oletame, et ma otsin oma kollektsiooni jaoks M4 (105) fotot, leides mitu pilti ja tahtes selle objekti pilti oma kogusse, on tihti kõige suuremaks probleemiks selle asukoht. Kui kehva valgustusega foto asukoht on teada, siis pildistamiseks sobilikud objektid on tihti nimetud. Selle pärast oleks hea, kui sa annaksid teada pildistatavate objektide täpse asukoha ja soovitavalt tankide ja lennukite täpne markering ja pildistamise aeg. Antud juhul saan ma aru, et asukohaks on panzermuseum Munster ja lennukitel Luftwaffemuseum Berlin

Mine saksa tööstuse ja söekaevanduste lätetele, piirkonda Duisburgist läbi Bochumi ja Dortmundi Hammini.

http://www.route-industriekultur.de/menue/menue.html&lang=2

http://www.ruhrgebiettouristik.de

"The Industrial Heritage Trail / Die Route der Industriekultur" võimaldab teha ringsõidu piirkonnas ja ühendab endas endisi tööstusobjekte (kaevandused, veetornid jne, mis nüüd renoveeritud ja muudetud muuseumiteks või kultuuriobjektideks), tehnikamuuseume, tüüpilisi tööstuse hiilgeaja aegseid asumeid ja maastikuobjekte.

Soovitan Roy Kift'i raamatut "Tour the Ruhr, The English Language Guide". Tegemist inglise koduperemehega, kes käis ringi lapsed kaasa ja lõpptulemuseks on siis see teejuht, objektid laste peal ka testitud.
Samas piirkonnas ka hulgi "käed külge" külastuskeskusi, loomaedu, parke ( Movie World, Meteorite, Sensorama, DASA) .

Nagu mu tuttavgi kurtis, et enamus inimesi on eelarvamusega, et tegemist halli ja koleda tööstuspiirkonnaga - tegelikult on siiski viimaste aastakümnetega saanud piirkond hoopis väga "roheliseks".
Peenemat sorti shoppamiseks lähedal ka üks Saksamaa "posh'imaid" linnu - Düsseldorf.

Ruhrgebiet on ka Euroopa Kultuuripealinn 2010, samuti tundub et Love Parade on sinnakanti kolinud.

Nagueespool mainitud Sinsheimi auto ja tehnikamuuseum on vägev. http://www.technik-museum.de/

Põhimuuseum asub Sinsheimis ja filiaal u. 30 km. kaugusel Speyeris.
Mõlemad linnad jäävad Stuttgarti ja Frankfurt am Maini vahele.

Sinsheimi ekspositsioon on iga tehnikagurmaani unelm. Tippeksponaadid on loomulikult Air France Concorde ja venelaste analoog TU 144. Mõlemas lennukis pääseb ka salongi. Kokku on 30 000 m2 üle 3000 eksponaadi. Muuseumis on Euroopa suurim F1 väljapanek, 300 klassikalist autot (hea valik USA vanu autosid ning sportautosid eesotsas Ferrari kollektsiooniga), 200 mootorratast, 40 võidusõiduautot, 60 lennukit ja 20 vedurit. Suur saalitäis sõjatehnikat ja põllumajandustehnikat.

Speyeris asuvad teiste seas venelaste Buran süstik ja Boeing 747 Jumbo Jet.

Parkimine on klientidele tasuta ning parklaid on mitu.

Pool päeva on seal kindlasti põnevalt veedetud.

Nüüdseks ise kah Sinsheimis käinud.
See on koht, mille külastamise peaks iga enesest lugupidav roostemaniakk enesele eesmärgiks seadma. Korra elus ikka võib ju, eksole?
Kuue tunniga tormasin suures ajahädas (olin läbisõidul) enamus objekte läbi endal silm juba loojas suurest piltide ahnitsemisest :D.
Kogusin rohkem kui 600 enese jaoks olulist ülesvõtet. Jalad lõid õhtuks tuld välja, aga kunagi lähen kindlasti sinna tagasi - nautlema, mitte enam tormama.
Kaks päeva oleks tegelikult täiesti OK aeg kõige nägemiseks ja enesele selgekstegemiseks, sest saalides on palju ka vaatamist vajavaid videomaterjale.