Tenerifele...aga kuhu täpsemalt?

Soovime perega minna oma esimesele pikemale reisile. Valisime välja tenerife. Kuhu täpsemalt soovitate minna? Milline hotell? Milline paik oleks kõige soojem veebruari kuus?

Kui melu ja elu keskel soovite olla, siis Los Cristianos, Playa de las Americas, Playa de Fanabe, Costa Adeje. Sisuliselt üks kuurortlinn, nelja erineva linnaosaga piki rannikut. Ma jääks kahte keskmisse.

Külastage kindlasti Loro Parki, El Teidet, Masca küla ja seda kõike tehke omalkäel ehk rendiautoga. Saar on lihtne ja tasub seiklemist. Sellisel viisil saate topelt elamuse. Head reisi!

Veeparki ja Loro Parki saab osta jube ette netist TwinTicketi, tuleb soodsam;) Mõlemad väärivad külastamist ja omast kogemusest: Loro Pargis kulus terve päev ja pärast selgus, et ikka jäi mõni asi nägemata:) Tenerife on super koht ja auto rentimine väga soodne ja lihtne. Masca piraadikülla minge kindlasti ise autoga:)), sõiduelamused garanteeritud;) Ja taimed, mis meil max 20cm, on seal puudena. Me sõitsime ringi kolm päeva, ülejäänud aja puhkasime. Üks seni parimaid reise üldse! Toreda reisi!

Meie läheme märtsi lõpus. Hotell Hovima Santa Maria. Kas keegi ööbinud seal või on keegi märtsis tulemas sinna? Plaanis minna Loro Parki, saaretuurile ja auto rentida ning ise avastada. Olen lugenud ka vanemaid teemasid, aga uuemad oleks tõesemad ehk.

Kuna te käisite, Siilike? Meil 16. veebr. minek ja eelnevalt on olnud ilmad suht pilves. Nii on näitanud Norra ilmateade. Tundub, et päikest ei saa, tuleb panustada väljasõitudele. Valitud peatuskoht on Jacaranda hotell Playa del Fanabes, Playa del Americase kõrval. Kuna külastame saart teist korda, siis ka põhiekskursioonid käidud. Kuidas Teil ilmad olid? Kaas enamus pilves või kohapeal on teised lood. Ilmateade väga pilvine ja kehv. 20 kraadi küll, aga...

Hovima Santa Maria kohta on siin foorumites infot vast piisavalt - kasuta otsingut. Ise olen seal puhanud viimati aastal 2010 ja väga rahul. Toit hea, toad korras, autoparkla olemas, rand ja kaubanduskeskus lähedal. Viimati käisin Tez Toursiga.

Meiegi minemas märtsi lõpus. Leidisme siit info eestlaste kohta kes omavad Tenerifel ekskursioonibürood ja teevad ka eestikeelseid saaretuure. Vaadake ise järele. http://tenerifeinfo.eu/hinnad-ekskursioonid-tenerifel-ja-tenerifelt.html

@maiuspala Kuna oled juba teist korda minemas, siis peaksid teadma, et üldjuhul nädal aega järjest ei tohiks lauspilvisust saarestiku kohal olla. Tavaliselt on nii, et kui ühel kaldal on pilvisem ja jahedam, siis vastaskaldal päike täiesti olemas. Rendiauto peaks probleemi lahendama.

Jacaranda on täiesti OK hotell, kus suured toad ja korralik toit. Õues (kõrgemal nivool) on ka küttega bassein. Pmst on hotell saksa pensionäre täis ja seetõttu on vaikne ja möllu ei toimu.

Me käisime paar aastat tagasi veebruaris. Ilmad olid väga ilusad, olime Playa del Americas. Teisel pool saart olid küll vahepeal ka pilviseid ilmu, aga Playa del Americases olid kohe väga ilusad. Ookean oli meie jaoks üldiselt ikka külm, aga mõned ärksamad käisid ikka vees ka, aga eks see üks karastav protseduur oli:)) Suures veekeskuses on see probleem lahendatud, Saharast toodud liivaga super rand, vesi soe ja tehisookean ka. Ja need atraktsiionid seal...ühest lasi alla ainult mu hulljulge tütar, püstloodis alla no ikka vääääga kõrgelt.. Ja üks neljase paadikesega atraktsioon oli ka ikka väga elamusrohke, korra mõtlesin küll, et no nüüd paneme siit üle ääre kuristikku, no see on ikka asi, mida peab ise kogema;) Ilmateadete pärast ma aga tõesti ei muretseks, kui tõesti mingil pähjuselt päikest ei ole, siis sel päeval sõitke rendiautoga El Teidele ja siis ikka on päike, kuna olete kõvasti pealpool pilvi, nii et las seal all siis olla pilves, ongi eriti efektne vaadata enda all laiuvaid pilvi ja pärast sõita otse pilve sisse;) Super!!! Toredat reisi!

Jahe vesi meid ei heiduta....18-19 kraadiga käime juba vees. :) Ärevaks tegi tuttava info, kes oli 26 jaan kuni 9 veebr Tenerifel ja nägi päikest ainult 4 päeval. See tähendab ju kohe ka jahedamat ilma.....vette nad ei saanud ja rannas ei käinud... Panustasid väljasõitudele aga tuju oli kehva.... Ma ei taha jätta nüüd endast mingit "rannatibi" muljet aga minu mure peaks olema veidigi arusaadavam kui mainin, et reisisin eelmisel aastal 5de erinevasse kohta. Viimane oli Sitsiilia jõulude ja aastavahetuse ajal, seal oli päikesepaistelise ilmaga 22 ja pilves ilmaga 15-16...Niiet päikesel on suur jõud. Minu reiside hulka ei kuulunud neist mitte ükski nimetusega "päevitusreis" .... vot nüüd kus mõtlesin, et lähen "lesin" tundub see ilm väga ebakindel. Vot selles on minu mure :) Leidsin netist sellise meelelahutuse nagu BOB diving ... oleksin väga tahtnud ära proovida ;)

Meie läheme nüüd Goadventure kaudu ja La Siestasse...loodan, et valikuga mööda ei pannud;);) Kuna sõit on märtsi algul, siis loodan südamest päikest näha... Minu sõbranan kes käis nüüd veeb alguses, ütles, et päikse käes oli +25 said ka päikest võtta aga kui tulid pilved, läks natuke jahedaks..aga üldiselt ilma kohta suurt paha ei öelnud;);) Loodame parimat;)

TwinTicketi saab ka kohapealt Tenerife Kompassist soodsalt. 19.-26. jaan. nägime ka päikest pooltel päevadel aga auto oli 5-ks päevaks juba ette bronnitud, panustasime kohe ringisõitmisele ja tuju hea - käsime ringi seal, kus eelmine kord käimata jäi. Ainult Teide tipus jäi jälle käimata - kui eelmine kord olid traadid jääs, siis nüüd oli ülemises jaamas nii lõikavalt külm tuul, et lastega ei tahtnud edasi ronida. Järgmine päev olevat soe olnud :( Eks siis järgmine kord... Üldjuhul kõik ilmaprognoosid hirmutavad rohkem, kui asi väärt on - kohapeal on ikka piisavalt sooja alati olnud ja ka läbi pilvede päikest saanud. See aasta on vist soojem ka, 4 a tagasi sel ajal oli Teide ots lume all.

Kui me käisime, siis pidasime ka El Teide otsas lumesõda, väga lahe oli:)

Tere, oleme ka kahekesi minemas 30 märts Tenerifele. Kes veel sel ajal seal? Mis head peaks tegema seal?

Meie läheme 8 märts... Kuna mina lähen esimest korda jne ja eriti saarest midagi ei tea, siis puht juhuslikult leidsin ka Monkey PArki...kusjuures ükski tuttav kes seal käinud on pole sellest kuulnud... aga see täiesti olemas...ja tundub väga asjalik. Tahaks ka saaretuurile aga kuna meil kaasas ka 1,5a laps, siis vist jääb ära... Aga mina tutvusin selle leheküljega: http://tenerifeinfo.eu/tenerife-ee.html Ootaks ka tagasisidet...et kuhu kindlasti tasuks minna?

Väikese lapsega oleks kindlasti kõige mugavam sõita ise rendiautoga saarele tiir peale, saad teha igal ajal peatusi, kui vaja. Saar ei ole ju tegelikult suur, nii et nädalaga jõuab kõik olulised kohad (Teide, Masca, draakonipuu...) ilusti läbi käia. Meie külastasime ka Loro ja Monkey parki.

YNDRA - Kindlasti otsi üles Tenerife Kompassi kontor. Seal antakse sulle head nõu, odavamaid ekskursioone (kui reisikorraladaja kaudu) ja head kohvi veel pealekauba! :)

Ilmast niipalju, et veebr. teine nädal oligi olnud pilvisem ja jahedam kui tavaliselt.... Mina läksin 16.02 ja jäin väga rahule. Ilmad olid kõik eranditult päikesepaistelised ja soojad, saime päikest,vett, karnevali ja elamusi mägedes. Kahju oli ära tulla ....paar päeva oleks veel ringi uudistanud. Isiklikult mulle meeldis väga rannikuäär Los Gigantesest Garachiconi. Ja Teide tuttavaid kohti nähes oli rõõm suurem kui oleks osanud arvata :)

Sõidame Tenerifele 30.märts. Plaanis on külastada Loro parki, Siam parki, piraatide küla, pealinna ning El Teide vulkaani. Plaanis on rentida auto. Ostetud on vaid piletid lennukile, seega on oodatud igasugu head soovitused majutuseks ja autode rendiks.

ivanete-le Ma ei tea, millised on Sinu eelistused majutusele, aga võid vaadata, mida on pakkuda www.tenerifeinfo.eu või www.tenerife.ee tegijatel (nad on erinevad). Autorent on ilmselt kõige parema hinnaga www.autoreisen.es Päikest!