Tenerifele jahi peale elama?

Otsides soodsat öömaja Tenerifele sattusin sellise pakkumise peale:
https://www.facebook.com/pages/Purjejaht-Bellatrix/160415700686627

10 eurot ööpäevas tundub ahvatlev, asukoht Las Galletase rannas samuti. Aga on kellelgi kogemusi selle "liveaboard" stiilis ööbimisega? Erilisi mugavusi vist ei pakuta, aga see polegi primaarne. Mereromantikat peaks see-eest saama kuhjaga:) Plaanin minna kuuks ajaks esialgu.
Kas on ka mingeid ohte, millega peaks arvestama? Väga põnev tundub selline "ujuvhotell" igal juhul:) Kuigi pisut kitsaks jääb vist kahele pikema aja jooksul? Oodatud kõik soovitused, kogemused jne.

Mina saan aru nii, et 10 euri ööpäev on sellisel juhul kui 5 inimest pardal. Ja eks välja on toodud hind - alates... Aga see sadam ise on väga kena, ja hea vaikne kohake samuti. Seltskond noori inimesi, miks mitte.

Olen isegi mõelnud selle peale. Küll pikemaks ajaks ja oma purjekaga.
Ilmselt abiks sama paadiomaniku ümbermaailmareisi blogi kipper.ee foorumis. Samuti saab mingi ettekujutuse ka raamatutest Minu maailmameri ja Minu Tenerife.

Ma võin pakkuda kõigi mugavustega matkabussis elamist erinevates paikades ja suures osas veepiiril. Lisaks maismaal tuvumist erinevate vaatamisväärsustega :)

Nojah, kui arvestada 10 eurot öö inimese kohta ja 5 inimest, teeb see kuus umbes 1500 eurot üüri. See on odavusest ikka päris kaugel. Tegelikult saab Tenerifel umbes 400 euro eest kuuks ajaks 2-3 toalise korteri üürida. Ja see hind on ikka terve korteri peale, mitte inimese kohta. Vaata nt www.fotocasa.es või võta ühendust tenerifesiesta või tenerifeinfo eestlastega. Vaata ka booking.com ja arvuta.

Aitäh vastajatele! Kipper.ee blogi on äge:) Sain jahiomaniku käest teada, et pikemal rentimisel kehtivad kokkuleppehinnad, seega kuu aega tuleks ikka odavam kui korter. Jahi peal elamise kogemus pakub vast rohkem elamusi ka kui lihtsalt soojal maal korteri üürimine.
Empuriabrava,
kas asud Tenerifel? Nime järgi võiks arvata, et pigem Kataloonias;) Ja mis hinnaklassi Sinu pakkumine jääb?

Ma jaah sooja maa mandriosas. Ega mingit pakkumist pole nuputanud, kuna see pole mu leib. Sõltuvalt kuust on ka erinevad toimetused. Juuni juuli teen natuke tööd ja nädalavahetustel tripin ringi. August puhkus ja siis hetkeseisuga plaan minna taas mööda rannikut Portugali visiteerima. Sulle ju ei pruugi selline kant sobida. Kui aga sobib, siis võib edasi nuputada. mis kes kus ja kuidas.

Plaanisin tegelikult alles oktoobris minna ja sel ajal Tenerife ikka soojem ja mõnusam ilmselt, olgu siis jahi peal või maa peal.
Portugal kõlab ka hästi, aga kas seal liiga kuum pole augustis? Ja kui pikalt sul puhkus kestab, Empuriabrava?

Puhkus on terve august. Olin ka eelmisel aastal samal ajal seal. Ilm mõnus, ookean samuti mõnus. Ei olnud liigset kuuma ka ei Lissabonis ega Portos. Olemas jalgrattad ja nipet näpet muid spordivahendeid. Septembrist hetkese seisuga lahkun mõneks ajaks teisele mandrile, muidu poleks piiranguid ka teistel kuudel.

Aitäh info eest, Empuriabrava! Mõtlen selle pakkumise peale;) Mugavustega matkabussiga ringi liikuda oleks vist päris...mugav.
Igal juhul peale väikest kalkuleerimist ja läbirääkimist sai selgeks, et elu jahi peal tuleb tunduvalt soodsam kui lebotamine mingis 400-euroses korteris, kus tõenäoliselt lisanduvad hinnale ka kommunaalid. Ja põnevusefaktor on hindamatu väärtusega:)

Unekass, palju purjekal elamine tegelikult ka maksab? Vabanda, aga oleks tõesti huvitav teada? Minu kiire arvutus näitab, et kui 2-kesi lähete oleks hind 20 euri päevas, ehk umbes 600 euri kuus. Isiklikult eelistaks selle raha eest ikka korterit, ruumi igaljuhul rohkem kui väikses paadis.
Selle raha eest saaks päris korraliku korteri.

Raha rahaks aga, kui oleks valida, kas maapealne elamine või ankrus olev suht väikene jaht, siis mina valiks kindlasti maapealse elamise.Kai ääres oleks veel teema,astud otse maale,pesemisvõimalused,tualetid,kaldavool.Ankrus pole sul midagi.See hindamatu põnevusfaktor võib üsna ruttu ammenduda.

kauple see jaht elamiseks alul kaheks päevaks,ja hiljem,kui te veel sobrad olete....pikendage....sõbralik soovitus !

Omanik pakkus välja kokkuleppehinna- 300.- kahele inimesele kuu aja eest jahi pardal. Kommunaalid ilmselt ei lisandu...
Tualett on olemas. Voolu kohta veel ei uurinud. Päikesepaneelid paistsid igatahes pildi pealt:) Rand peaks sealsamas olema ja rannas on duššid ning jahtklubis tõenäoliselt ka.
Aga jah, polnudki plaanis mugavusi otsima minna. Pigem vaheldust:)

Kolm-neli päeva ära kõigud, siis hakkad ikka väga maa pealset elamist soovima, ega see jaht sul mingi Silja Symphony pole. Mere peal niiskem kah kusjuures. 9m on suht pisike purjekas, nii et mismoodi need 5 tükki + kapten sinna ära mahuvad? Ilmselt magamine vahekäigus, nii et ei mingit privaatsust. Lähed ranna dušši alla pesema? Ma saaks aru kui ümber saare purjetaks, aga niisama ankrus chillida?

Mine proovi ära, võib olla ongi see mida otsid.Jahis jah tualett üldjuhul olemas aga no see pole ikka päris see.
Lisaks paljudele probleemidele,mis nenedega juhtuda võib, ei ole ranna lähedal viibides ka selle kasutamine kõige viisakam tegu.
Konkreetset jahtklubi ei tea aga tavaliselt on teenused võimaldatud vaid sadamamaksu tasunutele ehk vajalik kaart,kood või midagi muud.Võimalik, et olemas mingi salajane "tagauks".
Igal juhul edu ja ootaks reisijärgseid kommentaare.

Mulle meeldib jahil väga, eriti lõkkeõhtud peale jahti :)

Tere Unekass,

Käisin Tenerife jaanuaris. Kahe nädala jooksul olin pea kogu saare läbi sõitnud. Elasin Costa del Silencio-s, seal oil päris tuuline. Las Galletas-e rannast sõitsin mööda iga päev ja ausalt öeldes ei soovita seda kohta, seal vist isegi kohalikud ei käi ujumas ega päevitamas.
Jahi peal elamine on kindlasti vägev seiklus aga kui on soovi korralikult puhata siis seda piirkonda ei soovita.
Juhul kui on huvi Tenerife kohta rohkem teada saada siis võid julgelt ühendust võtta.

No rannikul ei tohiks seda tualetti "tühjendada" selleks peaks avamerele sõitma, kuu aega aga kuidagi 2 inimese puhul seni vastu ei pea. Lisaks tuleks arvestada ka pideva õõtsumisega ning tormise ilmaga pole ka kuhugi peitu minna. Kui on oht merehaiguseks võib see väga ebameeldiv olla. Me olime nt. viimane kord nädal aega saarel aga liiga suure tuule ja lainete tõttu plaanitud jahiretkele ei saanudki. Sadamateenuseid saab kasutada siis kui sadamamaks makstud (ankrualas viibimine seda alati ei tähenda), selle pead siis jahiomanikult välja uurima, et kas tasub igapäevaselt sadamamaksu ja saab tasuta sadamateenuseid kasutada. Lisaks tuleb maale sõitmiseks ilmaselt kasutada kummipaati, seega suurema lainetuse korral "kuiva jalaga" vbla mandrile ei saagi. Ise arvan, et selline jahil elamine sobibki rohkem neile kel pikem jahisõidul viibimise kogemus juba olemas, maarotile võib see lisaks romantilisele tunduda lõpuks liiga askeetlik ja ekstreemne.

Tänud kõigile nõuannete ja arvamusavalduste eest! Hetkel pole veel lõplikult otsustanud oktoobri suhtes, aga mingil ajahetkel proovin kindlasti jahielu ära ja jagan siis ka muljeid. Mis teha kui mõnd maarotti kohe tõmbab see "ekstreemne, askeetlik ja kõikuv keskkond".
Empuriabrava,
ei tea küll, mis laadi jahti silmas pead, aga lõkkeõhtute suhtes jagan Sinu arvamust.;) Jahi peal oleks muidugi pisut tülikas lõket teha...

Roman1989,
huvitav, mis siis Las Galletas'e rannas nii ebameeldivat oli? Erinevatest allikatest saadud info põhjal on jäänud mulje, et kena vaikne kohake, kus just põhiliselt kohalikud rannatamas käivad ning vesi ka ilus ja puhas.

Ma ei saaks ka öelda, et Las Galletas ebameeldiv koht oleks. Oleneb, kes mida otsib. Kes otsib kirevat kuurordimelu, siis seda Galletases ei ole. Küll on seal igasugu söögi- ja joogikohti ja mõnus sadamamelu on täitsa olemas. Kui on plaan ringi rännata, siis ööbimiskohana ok. Küll ei kujuta eriti ette, kui hää on magada pikka aega õõtsuval asemel, igatsugu hääled ja helid ümberringi pidevalt. Ei maksa arvata, et koguaeg tuulevaiksed ööd on.