trip-krainetrip-ukraine-dark
Thailand, Laos, Cambodia, Vietnam

Tere,

plaanis siis taoline reis korda saata mai/juuni ja aega reisimiseks umbes 2 kuud. Olen kuulnud, et ysna tavaline marsuut selles regioonis. Kas oskab keegi siit n6u anda kuidas on v6imalused erinevate riikide vahel reisimiseks, palju hinnad jne.

Reisida on plaanis ysna odavalt, kuskil rentslis soulsearchingut ei tee, aga siiski keskmisest odavamalt. Plaanis kasutada v6imalikult odavaid transpordivahendeid, mis siiski v6iks turvalised olla. Tahaks n2ha palju aga aega on v2he. Mingi variant on, et j2tan n2iteks l6pust Vietnami v6i Cambodia 2ra ja l2hen sinna teine kord.

Tais oleks plaanis suhteliselt kohe liikuda p6hja suunas, kui keegi just m6nda must see kohta l6unas ei tea. Yldiselt pidutsemine ja joomine j22b seekorda v66raks ja plaanis lihtsalt v6imalikult palju n2ha ja niisama rannas peesitada.

Lisaks mis vaktsiinid oleks must be ja kuidas viisadega lood on?

Budget kohapeal on umbes 1200 eur.

Loodan palju v2rvilist arutelu rahvas, ait2h :)

Valisid reisimiseks vihmaperioodi alguse, mis on samas hea kuna on low-season :)

2 kuuga need neli toredat riiki läbida on ilmselge kiirustamine. Budgetiks sul 20€/päev. Kui tahad need riigid selle aja jooksul läbi käia, siis viisade peale läheb sul 20usd Laoses, 20usd Kambodzas ning Vietnam on nüüd vist juba 50-60usd. Seega mõte jätta nt Vietnam järgmiseks korraks on mõistlik.

Transpordivõimalusi on mitmeid. Kõige odavam on hääletamine, ning Laoses ja Tais saab üsna kergelt peale. Aga kuna sul ajaliselt üsna kiire siis soovitan kasutada kas kohalikke busse (mis on küll üsna ajast-arust) või valida kõige kallim aga samas ka kõige kiirem ehk kohalike reisibüroode poolt pakutavad bussipiletid.

Ööbimine dormitorydes on tavaliselt kuskil 4-8usd öö. Lõuna-Tai saartel on ööbimine kallim.

Vaktsiinidest tasub teha hepatiit ning ehk ka kõhutüüfus. Malaariatablette soovitatakse ka, aga mina pole neid nendes riikides kasutanud.

Bussidega Loases liikudes pead varuma aega. Kiirteid seal ei ole ning buss liigub kiirusel 30-40 km tunnis. Vähemalt nii oli meil kui ca kolm aastat tagasi Laoses käisime. Vietnamis olime selle aasta jaanuar- veebruar. Ja ühinen arvamusega, et Vietnami võiks jätta järgmiseks reisiks. Meie olime Vietnamis kolm nädalat ja seda jäi ka juba väheseks.

Kui vihmane on vihmaperiood? Kas on lootust ikka kuskilt paradiisi ka nautida, v6i on k6ik hall ja mudane? Kas vihmaperioodil on ka suured tsykloniohud jms? Ning kas vihmaperiood h6lmab sel ajal kogu seda ala? P6hjast l6unasse, Taist Vietnami?

Mis need hinnavahed v6iksid olla kohalike ja korralike busside vahel? Ja kui kaua n2iteks buss tais bangkokist p6hja piirini s6idab? Vabandan, et nii umbes kysin, aga ei ole veel kohanimedega tutvunud.

ait2h

Rongiga sõit pole Tais just kõige odavamate killast aga kui huvi on siis päris põhjalik ja hea lehekülg, kus tutvuda hindade, marsruutide ja sõiduplaanidega: Omast kogemusest pean aga ütlema et rongipilet tasub aegsasti ära broneerida. Sooviga osta piletit paar päeva ette võid leida ennast olukorrast kus kõik piletid on välja müüdud ja pead hakkama alternatiivseid lahendusi otsima. Tutvuda aga võid ikkagi: http://www.seat61.com/Thailand.htm#Koh%20Tao

Hinnavahe odavate ja nn. erinevat tüüpi VIP busside vahel on mitme kordne. Kiire googledamine andis vasteks sellise lehe bussireiside hinna-ja aja kohta: http://www.sawadee.com/thailand/transfer/bus-north.html

Ega see pole muidugi kõik, kohalikke igas peatuses peatuvaid liinid on tõenäoliselt veel 2x odavamad, siin tuleb sul endal otsustada, mis on sinu jaoks olulisem, kas kiirus sihtpunktide vahel liikudes või soovid selle lõunamaa elu kogeda nii heas kui halvas.

Soovitan kõigepealt maakaart kätte võtta, panna soovitavad sihtkohad loogilisse ringi või osta näiteks lennuki piletid: sinna Bangkokki, tagasi Hanoist. Milliste linnade vaheline teekond iganes huvitavamana tundub. Seejärel teha eeldatav ajakava, kaua kuskil veeta kavatsed. Pane kava siia välja. Alles siis saaksid Tripis konkreetseid, detailseid vastuseid: kuidas, kui kaua, millega, kui palju maksab.

Olen l2binud t2pselt sama marsruudi, odavalt reisides. Ei soovita.

  1. See odava ja kohaliku transpordiga liiklemine tundub olevat v2ga idulliline ja huvitav. Reaalsuses, aga 32 tunnine reis Loasest Vietnami 24-kohalises bussis, kus on 30+ inimest ja istmed on eurooplase jaoks ikka v2ga kitsad. Tualetti pole, s6bral t6mbas k6hu lahti, suure h2daga sai tehtud petus kuskil p6llu22res, kus terve kyla sai j2lgida meest actionis. Mitmeid kordi tekkis tunne kuskil random kohas maha minna, sest ei suutnud enam ja olime murdumise 22rel. Maksa veits juurde ja mine turistide bussiga kus on magamiskohad ja normaalne konditsioneer, siis on p2rast energiat reaalsete vaatamisv22rsuste jaoks ka.
  2. Liiga palju riike ja liiga v2he aega. Vaatamaist on palju ja see pidev kiirustamine ja reisimine v2sitab kohutavalt. Pigem v6ta iga riigi jaoks kuu ja k2i see rahulikult l2bi, tuleb palju m6nusam.

Selge, istusin maha ja m6tlesin natuke aega ja otsusasin, et reisin hoopis Vietnami ja veedan esimese kuu seal, reisides p6hjast Hanoist alla l6unasse Ho Chi Minh .. Pole veel liiga palju j6udnud reisiplaani koostada google mapsis, sest olen ise hetkel Austraalias ja interneti juurdep22s on ysna piiratud.

Igatahes kas keegi on sellel marsuudil reisinud v6i oskab muidu 8elda teatud kohanimesid, mida kindasti kylastama peaks? Kindlasti selgub palju ka koha peal aga k6ik info on siiski v2ga teretulnud. Aega on 4 kuni 6 n2dalat ja hiljem plaanis l6unast l2bi Cambodia Bangkoki reisida ja sealt juba Aasiast lahkuda.

Ja mis veel silma j2i, et liiga palju saari ei paistnud Vietnami ranniku kandis olevat, v2hemalt kiirel esmapilgul. Yks mis silma j2i oli Nha Rang aka the Monkey Island. Veel miskit toredat?

ait2h

Siin on üks reisikiri kohtadest ja vaatamisest Vietnamis, võiks lisada ainult Mui Ne- surfarite meelispaik- see jäi seekord käimata. Saartest käisin põhjas Cat Ba ja lõunas Phu Coc. Päevakulu kujunes 2011 aastal ca 20 euri. http://trip.ee/content/vietnam/vietnam.html

Aasta laguses sai oldud Vietnamis. kindlasti tasuks külastamist põhjas Sapa riisiterassid ja Halong Bay saarestik. Need olid ka talvisel ajal võrratud. Suvel on kindlasti seal supper lahe. Vietnami viisaks vajalikud paberid tegin Muines elava Indreku ja Natali abiga.

Mis need vajalikud paberid on? Nagu ma siiani aru saanud, on viisa taotlemine koha peal ja ylidselt lihtne protsess?

Ait2h lingi eest, uurin l2bi :)

Vietnami viisa jaoks on vaja Visa letter of approvali. Mille välja prindi annad lennujaamas tolliametnikele. Siis veel üks pilt ja natukene dollareid ja ongi viisa passis.Letteri tegid minule Muines elavad Indrek ja Natali. Täpsemalt vaata: http://liveinmuine.com/…e-viisainfo/. Indreku meili aadress liveinmuine@gmail.com. Minul asi toimis väga kiirelt ja operatiivselt. Vahendustasu sain lihtsalt maksts swedpanga arvele.

Visa on Arrival´i saad teha juhul, kui sisened riiki läbi lennujaama. Lihtsam ja odavam on see ise teha, kui läbi Mui Ne Indreku asju ajada. Paned googlisse Vietnam visa on arrival ja erinevaid pakkujaid tuleb palju. Vahendustasu on erinev, ma olen tavaliselt paar-kolm lehekülge läbi vaadanud. Need, mis ma kasutanud olen, on küll väga usaldusväärsed olnud. Paari päevaga on Approval letter mailboxis.

See on küll alatu Indreku suhtes,tema teenus korralik,kiire ja reageerib kohe. Talle saab maksta otse Eestis asetsevasse panka, vietkongidel on enamus läbi paypali. See debiilne eestlaslik isesebimine iga sendi pärast on lihtsalt rumal. Ja Indreku service on täpselt sama mis teistel.

Ma tea..aga minul jäi küll 1 kuust ka tais väheks..sai enamus Lõunapoolt käidud aga Põhjapoole ei jõudnudki..ennem sai aeg otsa :D

Head kaasmaalased, toetakem ikka eestlasi ja nende tegemisi mujal. Minu mäletamist mööda oli see vahendustasu 13 euri ja Eesti panka maksta on ju väga mugav.

Ma olen just parajasti tegemas kolmenädalast reisi Hanoist Saigoni. Üldiselt olen hoidnud turistimarsruudile, st. Hanoi, Sapa, Halong Bay, Hue, Hoi An, Dalat ja lõpetan Saigonis. Kolmenädalase reisi jaoks üsnagi piisav, Phu Quoc, Nha Trang ja Mui Ne jäävad välja kuna ei ole väga rannainimene ja Nha Trangis on saanud juba varem käidud.

Viisakutse tegin cheapvietnamvisa kaudu, maksis vist 8 dollarit kui ma ei eksi ja ei olnud probleemi Hanoi lennujaamas visa on arrival teha. Kindlasti peab kaasa võtma vajaliku summa USA dollarites, kuna teiste riikide valuutas maksmisega võib tekkida probleeme, kuigi nägin, et maksti ka Austraalia dollarites. Väljaprinditud küllakutse ka, seda tahetakse juba sinnalennul mõnikord näha.

Elada saab siin odavalt- 20 USD eest saad juba väga hea ööbimiskoha, toidu peale läheb 2-5 USD päevas, sõltuvalt kus süüa. Tänavatoit on siin suurepärane ning kausitäie phod saad igal pool 30 000 dongi eest, ehk pmts 1 euro. Endal suurepärased kogemused Hanoi Culture Hosteliga ja Hues 4 Seasons Hoteliga - odavad ja fantastiline teenindus, toad ka OK ja mõistliku hinnaga.

Reisimiseks Vietnamis soovitaks kasutada rongi, eelkõige soft sleepereid. Olen kasutanud ka ööbusse kui rongi polnud võimalik saada, aga südamest soovitan ronge, mugavusi lihtsalt palju rohkem.

Sapas sõltub kõik ilmast, kuid vähemalt praeguse reisi puhul oli Sapa suurepärane. Kindlasti soovitaks peatuda kodumajutuses ja teha selles osas natuke researchi, kuna minu enda Sapa külastus oli fantastiline, samas olen kohtunud paljudega, kes polnud oma kogemusega üldse rahul. Halong Bay on so-so, võib külastada küll, kuid eks ta turistikas ole. Hoi An ja Hue on toredad, samuti on Da Lat jätnud väga sooja mulje (soovitaks siin natuke Easy Rideritega ringi sõita)

Üldiselt Vietnami osas - fantastiline riik, kindlasti väärt külastamist. Ise olen siin teist korda ja ma arvan, et tulen ka kolmandat. Reisiblogi ka rohkemaks infoks: praegu käimasolev reis: http://maailmas.blogspot.com/ ning eelmise aasta lühem trett Lõuna-Vietnami http://maailmas.blogspot.com/search?updated-max=2013-02-12T17:24:00%2B02:00&max-results=20.

Ma ise olen käinud samuti kaks reisi Vietnamisse. Ja nüüd plaaniks Vietnamile lisaks veel külastada Filipiine. Toit on tõega Vietnamis ime hea.