Thaimaa - aita otsustada!

Plaan sõita Taisse detsembris,kindel on et kasutan reisifirmade abi.Soovitage asukohta kus oleks fun, romantiline.Tänud kõigile kes viitsivad oma reisikogemusi jagada.

Soovitan ka eelköige Phuketit vöi Krabi. Pidutsemise koha pealt phuket parem, aga muidu endale meeldib Krabi rohkem. Bangkokis vöi Patayal romantikat ei leia, küll aga piisavalt fun-i. . . . Trip.ee korrigeeris postitust.

Mis seal fun on? Phuket on nagu lollimaja, romatikat saad ainult päikeseloojangut vahtides. Ja kas seal mitte detsembris vihma ei kalla? Mine parem Filipiinidele (El Nido ntx) ja saad nii funni kui romatikat. Rahaliselt peaks ka samas skaalas olema.

Juhul kui Sa leiaksid paketi, millest nädal on näiteks Phuketil ja nädal Krabil, siis oleks see kõige parem variant. Detsember on üks kuivemaid kuid Phuketil. Septembris ja oktoobris ei soovitaks Phuketit külastada, kui väga märjaks ei soovi saada. vt.siit Phuketi ja Krabi võrdlust: http://trip.ee/node/23717 , http://www.trip.ee/node/23717 , http://www.trip.ee/node/25606

Krabi või Phiphi. Phuketisse mina küll ei läheks, korrast piisas. Miks? Ei taha autoteed, räpast bensiinihaisu, ümberlõigatud "naisi" ja vanaldasi seksi ostvaid mehi, samuti ei pakkunud mingit huvi istuda miskis kinnises baaris. Krabis ja PhiPhil seda ei täheldanud.

Krabil meeldis veel eriti see, et bungalow ja maja vahel ei olnud mingit teed, s.t. sai tõesti õhtul nautida meie ranna inimestega tähistaevast, lainete loksumist (või mõõna), võtta sealsamas liivale asetatud tekkidel mõned kokteilid ja nautida elu ning hiljem tippida 50 sammu oma bungalowsse.

Ja Krabilt valiks mitte selle põhiranna vaid Railay või TonSai vms beachi, kuhu autodega ei pääsegi.

Phuketi saar on ca 50 km pikk ja 21 km lai. Ka seal siis tõesti peale nende kirjeldatud jubeduste ja jälkuste midagi ei leidunud ? Olen ise korduvalt Taimaal käinud ja minu meelest on Phuket üks väga mõnus koht. Kui ei soovi autoteed, jalutage siis metsavahel. Kus on seal räpane bensiinihais ja millised on kinnised baarid ?? No ei saa mina aru ?? Ja siis veel need seksi ostvad vanaldased mehed ja õmberlõigatud naised, ....lausa kohutav , onju ! ....kuhu nad sundisid teid reisima !! Jessas, maivõi !

Meie alustasime oma reisi Phuketilt (veebr 2008), ja kui aus olla, siis enam tagasi ei läheks, AGA minu arust oli seal küll fun. EHk siis kui roller laenutada ja mööda Phuektit ringi "rallitada" siis leiab sealt sellist elu ja vaatamisväärsusi et lausa uskumatu. Kui olla Phuketi kära ja möllu sees, siis loogiline et rannad on ülerahvastatud, restoranid kõrgete hindadega (Tai mõistes kõrgete hindadega), ja vaeseid kerjajaid täis. Aga kui sealt kõige keskelt loodusesse minna, siis palun väga. Meie käisime elevantidega sõitmas, käisime randades kus polnud ühtegi inimest, sõime kohalikke kahtlasi sööke jne jne jne. Tegime iga peäv 10 tunnised rolleri seikluseid. Ja nalja ja mõnu oli OI kui palju. Samas 6ndal päeval sai Phuektile nö tiir peale tehtud ja läksime KOh Samuile, ja see erines Phuketist 100% Seal oli RAHU ja VAIKUS. Seal oli tõesti kaif. Aga alustuseks Phuket on minu arust täitsa OK. Tuleb osata ise reis mõnusaks teha ja mitte konutada turistide piirkonnas. Kui ei ole Tais kordagi käinud siis alustuseks Phuket on täitsa normaalne! Meie läheme nüüd teist kroda Taisseja lähme Phuketist hoopis teise piirkonda, seda just sellepräast kuan Phuket ja KOh samui on läbi käidud nüüd tahaks hoopis teisi kohti Tais näha. EDU!

Tuleb ise reis meeldivaks teha ja ongi kogu retsept. Tai eriti on see väga lihtne - ei meeldi ühes kohas, sõidan mujale, odavalt ja kiiresti. Tahad läbu - lähed Walking streetile või Nana keskusesse, tahad vaikust, lähed Ko Lantale, tahad loodust, sõidad 200 m keskusest välja ja astud dzunglisse (mustale kobrale pähe näiteks). Ja et Tai reis oleks veelgi meeldivam, hoidke sealt eemale detsembrist kuni veebruari lõpuni, ilm on küll parim kuid need meeletud turistide hordid, kõrgemad hinnad jne !!! Aga näiteks Samui ja Phuketi osas oli minul täiesti vastupidine emotsioon. Eelmisel aastal oktoobris veetsin Samuil 4 päeva, pidevalt põlvini vees, vihmavarjuga, kõik teele sattunud teenindajad virisesid, hotelliomanik oli täielik lontrus jne. Sai kõrini ja sõitsin lennukiga Phuketti - päike paistis, kõik naeratasid ja elu oli jälle ilus. Nii et kõik siin on suhteline, igale oma, onju !

Teisel päeval tegime söprust kohaliku tuk-tuk juhiga ja see mees söidutas meid mööda phuketi saart ringi - ka sinna kuhu turistid tavaliselt ei käi .. ka kose juures käisime ja kohalikes templites, James Bond saare juurde ,phiphi saared . Pealegi orgunnis ta meile Simon show ja Fantasea VIP piletid norm. hinnaga. Phuketi saarel on mitu randa ... vastavalt vajadusele , kas soovid möllu paikka vöi kui oled lastega siis saad ka rahulikuma ranna valida. Olime Patong beachil ja seal olid päris head pidutsemis kohad :)

Lisaks eelpakututele soovitan omalt poolt Koh Samui'd ja olenevalt rannast on seal võimalik leida nii perele , armunutele kui ka pidutsejatele piirkondi. Ise käisin ja tundsin end nagu paradiisis.

Mina soovitan aga Koh Changi hoopis:)

Falang, inimene küsis nõu. Keegi ei sundinud meid Phuketisse reisima (ja mul on hea meel kogemuse omandamise osas) aga ma avaldasin arvamust, et mina sinna tagasi ei läheks. sõitsime ka rolleritega ringi ja see oligi fun aga kui valida n-ö üks koht, siis ma ei arva, et Phuket oleks see ainuõige. Liiga kommerts, turistidele suunatud. Sarnaseid kohti leiab ka Euroopale lähemal, meie unistus oli tõesti liivarand ja piltpostkaardi puhkus (vürtsitatuna seljakotivõludest) ning seda me saime siis pigem Krabi väikerandadel ja PhiPhil. Kindlasti on sarnaseid kohti veel.

Reisifirmad muidugi pakuvad pigem seda kommertsi, ehk siis saab korra sõita pooleks päevaks PhiPhile ja siis tekib küsimus et, mis seal siis on. Aga päevaga ei näegi seda, mis seal siis on. Õhtul peab ikka kusagil Phuketi asfalteel elektrivalguses säravates baarides jalutama.

Ma julgeksin ka Samuid soovitada. Rohkem rahvast ja lärmi on Chawengil, vaiksem Lamail ja hoopis teistmoodi tundus Bo Phut. Viimases me ei ööbinud aga tundus väga armas. Samuilt saad paadiga ka Taole ja Phanganile. Koh Samui reisist koos piltidega