Toitlustamine Turkish Airlinesil

Turkish AL pakub valikut erinevate menüüde vahel, kuid ma ei leia kuskilt lähemaid pilte või kirjeldusi, mida need endas sisaldavad. Või on kuskil kirjas ja ma ei oska leida? Nt mida sisaldab endas see lasteeine? Kas see tüüpiline friikartulid ja viinerid/nagitsad või midagi normaalsemat? Ja kui mul on kokku 4 lendu piletil, siis kas ma nii ei saagi valida, et igal lennul valin erineva menüü?

Pardatoitlustus sõltub liinist, väljumise kellaajast ja sihtkohast. Seega on sellele küsimusele raske vastata, kuid Turkishil on üldjuhul valikus tavapärane kana või loomaliha, kala ja taimetoit. Turkish Airlines jagab välja menüüd, kust siis valida saab. Aga ega see valik liiga suur pole. Lastemenüü ehk kood CHML võib olla pannkooogid, pasta, kana- või kalafilee, tšipsid, puuviljad ja midagi magusat.

Toidud on üsna maitsvad. Mainin seda, et hinna sees on ka alkoholsed joogid. Aga islamiriigist islamiriiki alkoholi ei anta. Nt Istambulist Kaitosse ja tagasi ei pakutud mingit alkoholi. Ma küll ei tea, kas osta oleks saanud. Riia-Istambuli vahel pakuti ja võisid ka mitu korda küsida.

Alkoholibänn puudutab üksikuid riike, kuhu Egiptust kõrvale jättes eriti ei reisita. Turkishil on need Iraan, Saudi Araabia, Pakistan, Egiptus, Iraak, Somaalia, Senegal ja Niger. Alkoholi pakutakse ka ainult 6 Türgi siseliinil (Istanbul, Izmir, Bodrum, Dalaman, Antalya, Ankara).

Head toidud, hea teenindus. Kiidan.

Lennu alguses saad menüü kahe võimaliku variandiga, mida sellel lennul serveerikase, kui pole eelnevalt eritoitu tellinud. Ma ei tea, kas Turkishil on võimalik kuskilt vaadta, mida konkreetselt pakutakse. Ntx Emiratesil oli võimalus veebist enne vaadata.
Turkishi toit ja teenindus - vähemalt turistiklassi toit on nagu lennukitoit ikka - nii kohutav, et viimase reisi neljast lennust viimasel loobusin sellest sootuks. Supp ja praad Riia bussijaama einelas tundusid selle kõrval gurmee-einena :D Muidu oli TU teenindus suht tavapärane võrreldes Lähis-Ida suurte konkurentidega, pardal midagi erilist nii heas kui halvas mõttes silma ei jäänud.

Kiidan ka, toidud maitsvad ja teenindus meeldiv. Eks maitse üle ei vaielda aga nn tavapäraste lennukitoitude kõrval oli TA menüü ikka väga maitsev. Pikematel lendudel eriti.

Lennukis saad menüüst sobiva toidu valida, kui pole ette tellinud(lastele mõeldud eine peaks enne reisi ette tellima, pilte toidust on võimalik google abil leida), kuna ma viimased turkish piletid ostsin vahendaja kaudu, siis ei saanud ennem eri valikut teha, lühemal lennul nt Tln-Istanbul on menüüs olevaid toite pisut vähem kui pikemate lendude puhul. Ei nõustu Maxj-ga, Turkishi teenindus ja toidu/joogi valik üks euroopa lennufirmade parimaid, julgen soovitada. Nädala pärast jälle pikem lend ees Turkishiga ja nälga ei pea küll kartma :)

to whanqsta
Kui tähelepanelikult loed, siis ma võrdlesin Turkishit Lähis-Ida suurte firmadega. Nendega võrreldes pole Turkishi toit midagi erilist, tase on enam-vähem sama. Euroopa firmadega võrreldes on toitlustus tõesti nõksa parem, kuigi ma olen Finnairi soojast võileivast saanud mõnusama kõhutäie, kui nimeka 5* lennufirma põhiroast. Mis alkoholivalikusse puutub, siis see jätab mind isiklikult täiesti külmaks. Pole veel olnud põhjust keset ööd või päeva lennukis jooma hakata.
Igatahes ma leian, et toidu pärast põdemine on lendama minnes viimane asi, millega ennast vaevata. Kui just ei ole allergiaid või usulisi või muid erilisi põhjuseid. Ja ka siis võib alati söömata jätta. Ega pileteid ikka enam vahetama ei hakka. HEAST söögist jääb asi alati kaugele, kui just äri- või esimeses klassis ei reisi.
Huvilised ja teemaalgataja leiab abi ehk veebilehest http://www.airlinemeals.net/ :) Turkishi roogadest paistis üsna mitu pilti.

Ja nüüd minult tuleb siis ka vastupidine arvamus. Tundub, et ikka pole nii, et neil igal lennul on suurepärane teenindus ja toitlustus. Esimene negatiivne kogemus mul ka siis Turkishi osas olemas. Tegemist oli 11 tunnise lennuga. Teenindus oli organiseerimata (omavaheline koostöö neil puudus) ja sellist maitsetut sööki pole varem ühegi lennu pealt söögiks saanud. Esimene söögikord- põhiroog nr 1 oli varakult otsa saanud, pidime siis leppima nr 2 roaga, milleks oli kotlet riisiga ja lisaks hautatud pabrikas. Mingit kastet kõrvale ei olnud. Kuiv riis ja kotlet. Osa asju oli kandikult puudus, pidi juurde küsima jne jne. Need, kes olid endale eritoidu tellinud, need nimekirjad olid sassis, ei saanud nad aru, et kes siis ikka tellis eritoitu ja kes mitte. Hakkasid üle küsima, et kas teil oli taimetoitlase toit tellitud jne. Hommikuks sai siis sööginõus ära kõrvetatud munaputru, seened kõrvale ja hautatud tomat.Ma ei hakka pikalt kirjutama, pole ühelgi korral lennukis pakutavate söökide üle nurisenud, aga sel korral läks siis teisiti.

Ikka juhtub vahel. Erand kinnitab reeglit.

eks see oleneb ootustest. Kui sa lähed lennule ootustega, et näis mis paska täna saab, siis võib ka meeldivaid emotsioone saada :) Aga üldiselt ei oska mina mingile karbitootele positiivset retsensiooni kirjutada ja kui lootusi kõrgeid pole siis pole ka milleski pettuda :)

Ma viimastel aastatel mitu korda Turkishiga lennanud ja siiamaani rahule jäänud. Toiduks juba klassikaline hakklihakotlet ("beef" nime all).

lillekke: korralageduse kohta ei oska öelda, aga maitsetusega on asi selge: nimelt minusugused ei saaks midagi süüa, ma väldin tugeva maitsega toite. Paprika on minu jaoks ka liiga vänge, selle jätsin järgi. Igasuguseid kastmeid ma ka jälestan, nii et kuiv riis ja kotlet on ideaalne.