Tormine meri

Kellel kogemusi võiks jagata õpetussõnu kuidas tormisel merel hakkama saada, kasvõi siis siinsamas Läänemerel või kuskil mujal maailma otsas.

Olen mitmeid kordi sõitnud Soome ja Rootsi vahet aga ei ole kordagi tormi pidanud taluma. Hetkel nagu enamasti kõik teavad möllavad teab mis tormid aga olen homme õhtul minemas Rootsi ja minuga kaasas on kaks 8-aastast tüdrukut. Kui tõeline torm peaks tulema, siis ma tõesti ei oskaks midagi nendega teha ja kuna kogemusi pole tormiga, ei oska kuidagi peale hakata.

Ehk kellegil mingeid õpetussõnu kuidas tormi kõige vähem tunda on, kuidas kergem magama jääda jne?

Olen küll olnud nii siin Läänemerel tormi käes, ning ka Vaiksel ookeanil orkaani üle eland, aga kuna endal merehaiguse vöi selliste asjadega probleemi pole, siis päris kindlalt õpetada ei oska. Aga kui karta merehaigust, siis tuleks vast kindlast tabletid sisse vöta enne mereleminekut, peaks vast ka laeva infost saama, ning üldiselt kui kajut merepinnaga samal tasandil, siis köigutab vähem, kuigi müra vöib rohkem olla.

Endal pole probleeme tormidega, muidu ei saakski töötada, sest töökoht on laevas.Meil on müügil käepaelad nimetusega Acustraps.Pidid aitama.Samuti tabletid, mida saab laeva infost osta.Sisse võtta juba aegsasti!Ja siis pikali visata, ka pidi parem olema.

No minu kogemus ütleb seda, et tablett sisse ja mitte liiga palju vedelikku juua ja mitte liiga palju rasvaseid asju süüa enne merele minekut ! Olen sõitnud Rootsi ja Eesti vahet iga ilmaga ja palju aastaid, aga merel ikka kõigutab ! Pikali olemine on alati parem. Jah see jube müra ja kolin võib lapsi hirmutaga päris kindlasti ! Soovitan sul nad ennem ette valmistada , aga mitte paanikasse ajada, et tuleb torm ja jube hirmus on ! Õnn kaasa !!!

See jube kolin, paugud ja raputamine on tormi ajal tavaline.Laeva kaptenid on parimad ja karta pole mõtet.

Mulle kunagi soovitati enne tormise ilmaga meresõitu süüa musta pipart. Pole vahet, mis toit, lihtsalt lisa ohtralt jahvatatud musta pipart. Mul on see aidanud üle elada nii mõnegi tormi. Lastele pipra sisse söötmine võib muidugi raskusi valmistada.

Kogenud meresõitjana võin ikka soovitada, enne reisi 2-3 tundi mitte süüa ja reisi ajal paluda jääkuubikuid baarist ja neid imeda. Aitab ka kui suunata pilk silmapiirile ehk sii kaugusesse. halvasti mõjub seljaga sõidu suunas istumine, pea allpool hoidmine, näiteks lugemine või ristsõnade lahendamine vms. tegevus. Soovitaks veel Bon Voyage tablette võtta õpetuse järgi ja mitte tarbida enne sõitu või sõidu ajal gaasilisi jooke või alkoholi. Lastele ma küll ei kujuta ette kuida pipart sisse sööta.:D Pigem ikka mitte sööta-joota neid enne reisi ja anda tablette.

Jään kergesti merehaigeks, kuid armastan sukelduda, snorgeldada ja kala püüda. Ainus võimalus- kui ei ole just tegemist lainetusevaba keskkonnaga-, on tarbida teatud tablette. Viimati Kariibi merel olles, ostsin eelnevalt kohalikust apteegist "Dramamine't" (toimeaine dimenhydrinate), mis aitas väga hästi. Tal on paraku kõrvalmõju- teeb nagu purju ja uimaseks, samas eufooriliseks:) Vt. http://en.wikipedia.org/wiki/Dimenhydrinate Olen kasutanud ka eelnevalt nimetatud Bon Voyage't ja teisi ingverit sisaldavaid tablette. Lutsutan Fishermen'i kangemaid variante ka.

terts kust neid Acustrapse osta saab ja kuidas see toimib?

Rootsi liinis on need laeva butiigis müügil.( umbes 6 eur).Pannakse kummagi käe ümber.Kuidas täpselt toimib, pole uurinud, sest mind merehaigus pole tabanud.Täna lähen tööle ja vaatan pakendisoleva õpetuse üle.

See on vist nii, et rohud mõjuvad kergema lainetuse puhul ja juhul kui ikka loomult väga suur merehaige pole. Meil peres mina ja üks laps oleme merehaiged, teistel selline asi puudub. Perearst kirjutas mulle tabletid Cerucal - ei mõjunud, tegid vaid uniseks. Sõime lapsega laeva infost ostetud Coffeenauticuse tablette. Lapsele mõjusid, minule mitte. Tegid vaid erksaks. Ingveritabletid ja Fishermen mulle ei mõju. Käevõrud proovitud, mulle ei mõju. Ainuke asi mis mulle mõjub on see, et ei tohi ringi liikuda ja kõige parem on kajutis küljeli olla ja silmad kinni hoida. Nii sai isegi söödud ja söök seisis ka sees.

Neil käevõrudel on seespool üks väljaulatuv plastmassist nupp, mis peab olema randme siseküljel täpselt õigel kõrgusel. Pidavat mõjutama mingit punkti, mis võtabki merehaiguse ära. Mul laps kannab neid pikkadel autosõitudel ja eriti mägedes sõidul. Üldiselt talle mõjuvad.

Minule aitab jälle, vastupidiselt, ringi liikumine ja eriti tekil värske õhu käes käimine. Kõige vastikum on vööris paigal istuda, mõnel laeval on seal just baar ja pidu. Need "bon voyage" ja sellised tabletid aitavad arvatavasti siis rohkem, kui nendesse ise uskuda.

neelake paar pekitykki alla,toorest....pidavat aitama....

ingveri tabletid. käsimüügis olemas.

Lõuna-Ameerikas närivad kohalikud kokalehti, seda on meil raske siin kasutada :). Aga Kagu-Aasias soovitasid kohalikud värsket ingveri juurikat närida. Suht vastik aga mõjus.

Lõuna-Ameerika mägedes- Andides- ise ka kokalehti närinud, ostsin turult vist nii 5 eeku tollases vääringus kilekotitäis. Aitas aklimatiseerumisel ja andis võhma juurde. Merehaiguse kohapealt ei oska öelda, et kuidas aitab.

Scopodermi plaastrid, toimivad 72 tundi. Väga tõhusad, Eestis müügil retseptiravimina.