Transfer Hong Kongi lennujaamas

Tere, lendame Helsingist läbi Hong Kongi Manilasse (Finnair ja Cebu Pacific). Hong Kongis ümberistumiseks aega 2.45 - ootaks pikkisilmi häid vihjeid, kuidas selle ajaga hakkama saada!

Minuteada läheb Cebupacific sealtsamast 1.terminalist?

Meil oli 1h FRA-Hongkong-Saigon (Cathay Pacific) ja jäi aega ringi ka vahtida. Isegi kotid jõudsid 747 kõhust teise lennuki peale. Väga efektiivne lennujaam.

Cebu ja Finnair tõepoolest mõlemad 1. terminalis. Cebu koduleht ütleb, et check-in'i letid avatakse alles 2 h enne väljalendu. Kuna reisin käsipagasiga, siis 45 minutiga loodan check-in'i letini jõuda küll, eeldusel, et Finnair ajagraafikus püsib.

Check-in Guidelines: Cebu Pacific counters open two (2) hours before Estimated Time of Departure (ETD) and closes forty five (45) minutes before published departure time.

Käisin eelmisel aastavahetusel täpselt samamoodi ja olen sellest eelnevalt kuskil Filipiinide postituses rääkinud. Kui sa lendad algusega Tallinnast, siis Helsingis ümberistumiseks on aega kuskil 1 h tunni ringis ja meie pagas ei jõunudki selle lennuki peale. HK olid meeletud sabad Cebu kassades, nii et see 2,45 läheb sul täiesti ära

Kui õnnestuks pagas otse Tallinnast Manila'sse saata, siis ma üdse ei muretseks :) Kahjuks see aga võimalik pole - seega tuleb meil pagas välja võtta, Hong Kong'i "sisse minna" ja uus check-in teha. Jääb vist ainult loota, et Finnair õigeks ajaks kohale jõuab!

Finnairiga lennates jõuad Hong Kongi kell 8 hommikul ja 2 tundi Cebu Pacificule ümber istuda on täiesti piisav aeg. Rahulikult toimetades ja tsillides jõuad Cebu väravani 1 tunniga. Kui plaanis on koheselt Manilast saartele Cebu Pacificuga edasi lennata, siis saab 1 tunniga hakkama. Arvestama peab muidugi sellega, et siselennud üsna tihti hilinevad. Aga seda rohkem aega Manila lennujaamas jõlkuda on:)

Tütar lendas 1.jaan. Finnairiga Tal Hel ja sealt Hong Kongi. Vantaa lennujaamas oli aega üle 3 tunni. Pardakaartid sai Tallinnas kõik kätte, siin õeldi veel et kohvrit ta vahepeal välja võtma ei pea ja chek in ka mitte. Hommikul 8 jõudis Hong Kongi ja sealt edasi Shanghaisse. Seal selgus, et kohvrit pole. Tütre jutu järgi hakatud seal kohe tegutsema ja arvatakse, et kohver jäi Vantaa lennujaama. Olete palju reisinud ja kindlasti hulga kogemusi, mida oskate mulle lohutuseks õelda.

Lohutada raske... Räägin enda kogemustest. Pagasi saime Filipiinidel ülejärgmine päev kätte ja pidime ise minema ka lennujaana järgi .Aga kuldreegel, kui ta kohale jõudis, siis ostku endale kaubamajadest uued asjad ja hoidku tsekkid alles( riietusesemed, hügeenitarbed, jalanõud jne) -need maksab lennufirma kõik kinni, muidugi oli mingi summani, mida ei mäleta enam(äkki 200euri inimese kohta).... Kui kohver on vigastada/kannatada saanud, siis tuleb helistada finnairi ja neid sellest ka teavitada. Mul ei makstud kohvrit kinni, kuigi tsekk oli olemas---öeldi, et oleks pidanud neid 14 päeva jooksul teavitama. Asjaamist oli aga lõpuks sai kõik korda. Lihtsalt, et loll olin, et nii vähe asju ostsime ja ei kasutanud maksimaalselt raha ära, mida võimalus oli saada.. Aga kui üldse kaotsi läheb, siis vist seis viletsam.....

Unustasin mainida, et tal on pagas õnneks kindlustatud. Ta peatub Shanghais paar päeva. Kas on olemas mingi aeg , kaua võib pagas hilineda. Ise ma loodan , et kui pagas tõesti Vantaasse jäi, siis läks tänase lennuga. On see reaalne või ulme. Kahjuks läks täide, mida ta kõige enam kartis. Teile soovin huvitavaid avastamata maid.

Suure tõenäosusega saab ta oma kohvri 1-2 päeva jooksul kätte, aga tasub Finnairiga kontakti hoida. Ka mu oma tütar jäi Hong-Kongi saabudes kohvrita, sai selle 2 päeva hiljem. Helista kindlustusfirmasse ning uuri tegevusjuhendit, sest firmati võivad tingimused väga palju varieeruda.

Kindlustusfirma ei tegele Sinuga, võtavad teadmiseks ja ütlevad kõik probleemid on vaja lahendada lennufirmaga. Kui mingil põhjusel lennufirma keeldub või... siis hakkavad nad vaagima.

Südamest tänud Sulle. Tütrel kohver käes.

Küsimus HongKongi lennujaamas Finnairi lennult 1,5 tunniga Bangkok Airways lennule jõudmise kohta, terminali T2 N20? Pean pagasi ära ootama ja uue check in tegema. Kas see võiks olla ajaliselt võimalik?

Kuna sa pead ära seisma migratsioonisaba ning selle saba pikkus on äraarvamatu, siis ei pruugi jõuda. Samas - Hong-Kong on kindlasti vähemalt ühte ööpäeva väärt ning kui just väga kiire ei ole, siis võiksid seda võimalust kasutada.

Olen väsimusest natuke nüri ja vajan lihtsalt kinnitust, et kui tegu on kahe piletiga ja käsipagasiga, siis vahepeal ei pea Hong Kongi lennujaamas immigratsioonist läbi käima, eks. Cebu Pacific maandub terminalis 1 ja nagu ma kaardilt aru saan, siis Finnair väljub ka Terminalis 1, lihtsalt korrus madalamal/kõrgemal ja boarding passi saab transfer deskist (E1) välja printida kui eelnevalt onlines check in tehtud. http://www.hongkongairport.com/eng/interactive-map.html?facid=Transfer%20Areas