Kuidas on viimased uudised Soome transiidiga? Kas laevaga Helsingisse ja Vantaast lennukiga edasi ning tagasi sama teed on võimalik teha ilma probleemideta? Kas lennupilet laseb Helsingi laevale ja Tallinna laevapilet laseb rahulikult Helsingis laevale?
Minu teada pole reeglid muutunud. Seega on lubatud transiit läbi Soome Eestisse naasmiseks. Laevaga Helsingisse ja lennukiga edasi ei tohiks jätkuvalt toimida.
Aga soovitan selle lennujaam-sadam transiidi kohta täpsemalt uurida, kas see erand Eesti kodanikele veel kehtib.
Lennukiga transiit toimib, just tulin Soome kaudu Eestisse. Kuna nüüd ei ole häid lennuaegu, siis kasutaks laevade teenust kui võimalik.
Lugesin igalt poolt ja kahjuks laevaga transiiti ei toimu. Sain aru, et panustama peab pigem lennutransiidi peale. On ka kirjas, et Soome peab läbima nii kiiresti kui võimalik. Seda peab tõestama laeva-lennupiletitega ja igat case vaadatakse eraldi. Kuna ei taha piirivalvuri suvast sõltuda, siis ootan paremaid uudiseid.
Laevaga transiit suunal Helsingi - Tallinn toimib, aga pigem ei soovita seda võimalust kasutada. Tulin hiljuti Frankfurt - Helsinki lennuga, mis maandus 23:30 ning näitasin piirivalves hommikuse 07:30 laeva piletit. Piirivalve ei lasknud lennujaamast välja enne hommiku kella viit, sest laev on alles hommikul. Lõpuks siiski sain koju, kuid uuesti seda võimalust ei kasutaks.
henry777 et lennujaamas sees ikka lubatakse olla? Meil lend juunis, hommikul kl 7 Vantaast. Plaan oli minna õhtuse lennuga ja lennujaamas oodata, nagu vanasti. On see võimalik, mis arvad?
Meie tegime ainult transiiti läbi Helsingi, aga nägime lennujaama sisealal palju magajaid. Sellest järeldan, et keegi sind välja ei aja ilmselt.
@marpa33
Kindlasti saab öö lennujaamas olla. Kuna enamus restoranid lennujaamas on üldse suletud, on seal ka palju vabu diivaneid, kus saab öö veeta.
Jah, praegu lennujaam suht. tühi ja kôik seal öösel kinni, aga pinkidel saab magada. Vôimalik, et juunis hakkab Soome ka turiste riiki laskma, aga hetkel ei saa ka mitmekordse palumise peale sealt transiittsoonist välja (isiklik kogemus tühistatud Finnairi lennuga), seega keegi ei saa Sind kuidagi välja saata.
Transiidil lennujaamast hotelli lahkumine on tegelikult ametlike reeglite järgi lubatud.
https://raja.fi/en/guidelines-for-border-traffic-during-pandemic
As a rule, during the transit journey, a person must remain in the transit area of the airport, but in isolated cases, a person may also be permitted to enter the country for the purpose of the transit referred to above. For example, a person may stay at a hotel near the airport especially if the waiting time at the airport would prove to be lengthy. Such situations include unreasonable waiting times resulting from a cancelled connecting flight.
Helsingis ju ühtegi transiittsoonis olevat hotelli ei ole.
Seda sama reeglit saab rõhutada ka Finnairi töötajatele, kes tühistatud lennu järel keelduvad hotelli pakkumast, sest sa ei tohi Soome siseneda. Kulude kokkuhoiuks on see väide väga hea, aga ametlike reeglite järgi peaksid nad ikkagi hotelli pakkuma ja siis piirvalve otsustab, kas sa saad riiki või mitte. Seda ei saa kuidagi Finnairi töötajad otsustada või väita, et sind riiki ei lubata transiidil hotelli minekuks.
See transiidi hotell on lubatud erakorralistel juhtudel, et kui lend tühistatakse või hilineb vms. Niisama sinna ei lasta (kui oled planeerinud lihtsalt ise sellise vahega lennu).
Ja tõsi on see, et minnes peab minema lennukiga ja tagasi tulles saab laevaga. NB! Küsige tagasi tuleku kohta enne kirjalikult piirivalve käest ja siis printige see vastus välja. St alguses olid ka meil piirivalvurid skeptilised ja oleks hakanud ma ei tea kuhu saatma, kui mu reisikaaslane poleks öelnud selges soome keeles, et me ju saime selles osas kirjaliku vastuse soome piirivalvelt. Meil muidugi oli kiire, et jõuda 15.05 saabunud lennult 16.30 laevale (tehtav aga väga stressirikas).
Niisama ei saa jah planeerida sellist majutust. Mingi aeg tagasi oli uudistes lugu sellest, kuidas kaks õhtust Helsingi-Tallinna lendu tühistati ja Finnair keeldus reisijatele majutust pakkumast väites, et nad ei tohi Soome siseneda. Kui piirivalve ametlikult lehelt see info ette näidata, siis võib nõuda vajadusel isegi Finnairi töötajaga piirile minekut, et küsida, kas ma saan riiki sisse, kui Finnair mulle nüüd kohe majutuse organiseerib.
Kui see jutt Finnairiga räägitud ja nad lihtsalt keelduvad asjaga tegelemast, siis on see hetkel vist piisav põhjus hilisema kompensatsiooni nõudmiseks. Näiteks võib minna ise piirile näidata pardakaarte, et lend on tühistatud ja asenduslend on alles järgmine päev. Vajadusel näidata, et piirivalve enda lehel on kirjas, et tühistatud lennu puhul võib ööbimiseks riiki siseneda. Kui piirivalve ütleb, et OK muidugi võib, sest reeglid on ju sellised, siis teed lähimasse avatud hotelli broneeringu piiril olles (võib ju ka helistada ja lasta piirivalvurile kinnitada, et majutus olemas nüüd) ja lähed magama. Tšeki esitad hiljem Finnairile ja nõuad kulude kompenseerimist vastavalt nendele EL-i reeglitele.
Kui õigused ja reeglid teada, siis on raskem neil hämamisega reeglite täitmisest keelduda.
Ma võin eksida aga kas eeltoodud Helsingi-Tallinna lennureisijate puhul ei olnud probleemiks ka see, et osadel polnud negatiivset testi ette näidata ning sp ei lubatud riiki siseneda.
Võis see ka olla. Uudisest ise ma lugesin välja, et hotell anti lõpuks ainult ühele väikelapsega perele. Ülejäänud ööbisid nii lastega kui ilma pinkidel ja said pärast vist isegi teki. Tõenäoliselt oli mõnel reisijal siiski ka test tehtud.
vatse jt. jutt on teoorias kõik õige, aga kahjuks praktikas see Vantaa lennujaamas ei toiminud. Olin ise selle ära jäetud reisi tõttu pingil magamas. Testi olemasolu polnud absoluutselt tähtis, paljudel meil oli veel kehtiv test olemas. See netist leitav raja.fi klausel, et hädaga võib riiki sisse lasta, ei huvitanud kedagi. Uskuge või mitte, aga olen küllalt kogenud kompensatsioonide ja õiguste nõudja ;-) Peale mitmekordset Finnairilt küsimist, läksin ise piiri peale, et müügimehe moodi neid kuidagi ära rääkida hotelli pääsemiseks, kuid kordan,- see oli antud öösel absoluutselt võimatu. Ja minu soome keel on väga hea, et piirivalvuriga tema emakeeles seletada ja argumenteerida ;-)
Tõsi, peale soomlaste (Soome elanike) tehti erand vaid ühele tuntud Eesti perele, kel naine oli mingil pôhjusel ratastoolis koos 2 väga väikese lapsega.
Teistel pidid rahulduma Finnairi esindajatelt välja kaubeldud tekkidega, et kusagil 22.-30. värava vahel endale pink leida + 17 eur kohvikukupong kasutamiseks alles hommikul, kui esimene (loe: lennujaama ainukene) kohvik avanes.
PS. Ja kuna vâidetavalt oli tegemist Tallinna lennujaama erakordse uduga, kus lennuraja remondist tingitud maandumistulede häire ei lasknud Finnairi/Norra ATR lennukil ôhtul mitmel korral maanduda, siis ilmaolude tôttu vingerdas Finnair ka EU (EC) 261/2004 kompensatsioonidest välja. Parim, mida Platinum+Kuldklient välja suutis hiljem kaebekirjadega välja kaubelda, oli kahe peale vaid 100 eur lennuvoucher...abiks muidugi seegi, kuid olgem ausad- polnud mitte parim lahendus peale 3 pikka lendu veedetud ööle Vantaa pinkidel.