Transport Charles de Gaulle lennujaamast kesklinna

Tere,

kas keegi oskab öelda, kust ma internetist leiaksin koha, kus näeksin, millise rongiga/bussiga saaksin Charles de Gaulle lennujaamast kesklinna, veel parem kui oleks koht, kuhu saaksin lausa aadressi panna, et kust kuhu vaja ja oleks hind juures. Või oskab keegi umbes öelda, palju maksab transport ronginga näiteks kesklinna. Kuidagi ei oska otsida :) Aitäh!

Aitäh vastuste eest, aga hinda ikka ei leia :(

RER (metroo) liin B liigub otse kesklinna ( http://www.parisweekendbreak.net/images/metro-map-large.gif , helesinine, algab ülalt paremalt) ja pilet kesklinna (tsoon 1) on €3.50

See €3.50 on küll kahtlane, pigem ikka sinna €10 kanti. Ja RER vist pole metroo- vaid rongiliin.

Lennujaamade ja kesklinna vahel sõidavad iga poole tunni tagant bussid. Pilet oli 14 EUR

RER on linnalähirong jah, mitte metroo

Kui €10 tahate maksta, siis palun väga. Mina maksin umbes pool kuud tagasi (kuupäevad siis 4. juuli, 5.juuli ja 6. juuli... vist ka 7. juuli) €3.50 automaadist ostetuna, üks ots Pariisi. Tagasi tulles (ööbisin CDG lennujaama külje all) ei osanud kallist piletit automaadist välja võluda ja ostsin linnasisese €1.50 pileti ja kuna minu peatuses väljumisel piletikontrolli ei olnud, sain sellega hakkama. Kui soovi on, võin pangaväljavõttest pilti teha, näete ilusti ära.

RER on linnalähirong jah, aga sõidab kesklinnas metroodega samades jaamades ja piletid peaksid kah ühised olema (minu omal oli nii RER kui M peal). Minu arusaamist mõõda ongi tegu metrooliinidega, mis lihtsalt kesklinnast kaugemale, äärelinnadesse ulatuvad (tähistatud on RER liinid tähtedega, metrooliinid numbritega).

€14 bussi peale kulutada on suht rumal, kui just metroos sõitu ei pelga.

A ja kui seltskond suurem on ja sõitmist linnas plaanis palju teha, tuleb odavam piletite 10-pack osta, mis maksab €11 ringis (täpselt ei tea, sõber mainis, kuna uuesti Pariisi minek Novembris tuleb).

25.07.08. maksis CDG lennujaamast Gare du Nordi RER-i pilet 8.20 EUR. See 3.50 oli ilmselt mõne lennujaamale lähema tsooni pilet.

Tõesti ei tea mis pileti te ostsite. Käisin muuhulgas Japan Expol, RER peatus Parc d'Expositions, CDG lennujaamast järgmine peatus, ja ka nende kodulehel oli kirjas, et kesklinnast sinna on €3,60 (jah, ma eksisin oma eelmistes postitustest, pileti hind oli tegelikult €3.60)- http://www.japan-expo.com/index.php?page=28 , tsiteerin, "A ticket from Paris to PARC DES EXPOSITION costs €3.50. If you come as a group, you can also enjoy lower fares with the 10-ticket book at €28 (i.e. €2.8 per ticket). "

Parc Des Exposition on samas tsoonis, kui CDG (nagu varem mainitud, on see kohe järgmine peatus).

Mina maksin Parc d'Expost tulles €3,60 ja sain ilusti kesklinnas liini vahetada ja lõpuks ka läbi turvaväravate, mis piletit kontrollisid (kui on rohkem pileteid kui üks, soovitan need eraldi hoida, et segamini ei läheks).

€8.20 ei tohiks isegi edasi-tagasi pilet olla...

Siin leheküljel on selges inglise keeles kirjas, et CDG-Pariis RER-i pilet maksab 8.20 EUR-i: http://www.ratp.info/informer/anglais/aeroport_rerb.php?partenaire=

CDG jaoks kehtib eraldi hind, sest see on lennujaam, sama on ka näiteks Orly lennujaama sõitmisega. Lisaks sõidavd CDGsse rongid, mis ei tee vahepeatuseid (või teevad neid erandjuhtudel, näiteks Stade de France, kui parasjagu mingi suurem võistlus käimas on etc.)

Ega jah, ma võin tasuta ka sõita, äkki ei jää vahele :)

RER-i jaamast väljumisel pead väravast läbi saamiseks pileti sisestama.

Pileti hind on ikka 8.20€ üks ots. Automaadist saab osta suvalisi pileteid, erinevate sihtkohtade ja tsoonide jaoks ja seega ka erinevate hindadega. Ja suvaline automaadist ostetud pilet avab ka metroo/RER väravad. Seega kõik oleks ju tore, kuid... Kuid lennujaama saamiseks on ikkagi pilet eelpool mainitud tasuga. Kui see 3.50€ pilet oleks tulnud ette näidata mõnele kontrollile (neid ikka on liikvel), siis oleks selle omanikule tuimalt tehtud trahv. Ei oleks aidanud ükski seletamine, et "automaadist ostsin" ja "aga kust mina tean mis see õige pilet maksab".

Ja ei tea küll miks meile Parc d'Expositions piletiputkast Pariisi sõiduks €3,60 pilet müüdi? Või on üks peatus edasi asuvasse CDG sõitmine tõesti €4.60 kallim?

CDG on tsoonis 5, parc d'expositions on tsoonis 4.

No maitea, CDGst ostes leidsin masinast ainukese võimalusena "Ticket to Paris" €3.60. Piletikontrolliaparaati RERi istudes ei olnud (oleksin peaaegu ilma piletita sõitma hakanud, aga igaks juhuks siiski ostsin ühe) ja kui juba Parc d'Expositions'ist mõõdas oled ei tohiks keegi saada kontrollida kah, kust täpselt peale tulid...