Travel tax Filipiinidel

Tere. Tulek ja minek Cebu lennujaamast. Mis tingimustel tuleb tasuda riigist lahkumise tasu ja kuna ei pea seda tasuma? Ca 15€ inimene.

Cebust väljuvatel rahv.lendudel lennujaama

maks eraldi.

Veel lisaks:

NAME OF COUNTRY:   PHILIPPINES

NAME OF TAX:      TRAVEL TAX 

TAX CODE:          PH

TAX DEFINITION:    

LEVIED ON ALL TAXABLE PASSENGERS LEAVING THE PHILIPPINES.  THE FOLLOWING ARE TAXABLE PASSENGERS:

1.  CITIZENS OF THE PHILIPPINES.

2.  PERMANENT RESIDENT ALIENS.

3. NON-RESIDENT ALIENS WHO HAVE STAYED IN THE PHILIPPINES FOR MORE THAN ONE 1 YEAR.

THE TRAVEL TAX PH IS COLLECTED AT TICKETING FOR  TICKETS ISSUED AND/OR PURCHASED IN THE PHILIPPINES.

FOR TICKETS ISSUED AND/OR PURCHASED ABROAD THE TAX IS TO BE PAID DIRECTLY TO THE PHILIPPINE  TOURISM AUTHORITY IN THE PHILIPPINES UPON  DEPARTURE AND SHALL NOT BE COLLECTED ABROAD BY THE CARRIERS OR THEIR AGENTS.

 Ehk siis turisti see maks ei tohiks puudutada!

matist, teie vastusest ei saa kahjuks aru.

Lugedes erinevaid foorumeid ja seadustele viitavaid netilehti, jääbki arusaamatuks, kas tuleb riigist lahkumiseks veel kohaliku raha jätta või mitte. Ausalt öeldes, päris segadus........

@ Kuuuurija

Mis segadus? Juba eespool anti viide, kus on selgelt kirjas, et see maks on ainult kohalikele elanikele  ja vähemalt 1 aasta seal elanud välismaalastele riigist väljudes.

Mille alusel sa arvad, et see maks kuidagi sind turistina puudutab?

Siis on hästi, kui antud tasu siit kandist reisijaid ei puuduta. Ei soovi lihtsalt ebameeldiva üllatuse osaliseks saada, kui Cebust äralend ja kohalik sularaha otsas.

Võimalik, et siinkohal on silmas peetud hoopis tavapärasemat "terminal fee" maksu. Erinevate allikate põhjal on antud summa juba piletihinnas sees, kuid see võib sõltuda ka pileti ostmise ajast. Seoses Manila lennujaamaga lugesin paar aastat tagasi, et terminal fee tasumisest pääsevad need, kellel oli pilet ostetud peale konkreetset kuupäeva. Sama võib olla ka Mactan-Cebuga, sest vastav muudatus viidi sisse alles 2019 aasta keskel.

Aasta tagasi pidid kõik riigist lahkujad Cebu lennujaamas eraldi kassas tegema makse. Vastu said kviitungi, milleta keegi lennule ei pääsenud.

6. dets 2019 Cebust Hong Kongi lennates oli terminal fee 850 PHP.

Ise maksin Hong Kongi lennates märtsis 2019 - 800php-d, kuigi info oli, et on 700php. hinnatõusuks peab valmis olema ehk tagavara 1000php oleks abiks. Eriti loll olukord, kui sularaha pole, siis pangaautomaadist väljavõtt 250php ning kaardiga tasuda ei saa. Manilas antud maksu pole vaid kohalikud peavad ühekordselt maalt väljudes tasuma. Olin 2019 novembris sealgi selleks valmis.