Tripi uuendused sügis'22 tähelepanekud

Peale viimaseid uuendusi on jäänud silma mõned anomaaliad/omapärad. Äkki ainult minu jaoks, aga panen kirja.

1) Täheldasin, et oma Android telefonis ja Chrome brauseris jätab uus kujundus vist mingid andmed kuhugi nii meelde, et kui ma paari tunni möödudes avan Tripi, siis ta ei näita uusi postitusi, kuigi need on kindlasti olemas. Kui teen brauserile refreshi, siis tulevad kenasti punased mummukesed postitusele külge. Proovisin sama ka Edge'iga ja tundub, et seal vist nagu toimib kõik korrektselt. Tundub väga nagu mu enda probleem olevat, aga kuna esineb erinevates seadmetes, siis küsiks üle, kas teistel ka äkki on.

2) Natuke segasemaks on minu arust läinud teemade jälgimine e teema näeb samamoodi välja, kui seal on kõik postitused loetud või pole seda üldse loetud. Kas varasemalt ei olnud mitte niimoodi, et kui teemat ei olnud üldse loetud, siis oli seal kenasti punane mumm kogu postituste arvuga? Selline ülevaade oleks väga abiks.

3) Otsingutulemustel oli minu mäletamist mööda küljes, et palju postitusi antud teemas on. Hea ülevaade ilma klikkimata, et millist teemat on mõttekas lugeda ja millist mitte.

Lisaks jääb hetkel natuke segaseks, et mille alusel otsingutulemused on järjestatud. Vanasti olid vist uuemad ees. Allpool näide otsingusõnaga "küpros"

1
2

Ai kurja, on jah. Aga siis kohe veel üks rookie küsimus - kas ma peaksin avalehel kuskil seda Vaba teema sektsiooni nägema?

Hetkel tekivad vastavad tabid alles siis, kui lähen pealehel klikates "Üldfoorum" või "Ost-müük" või "Elu välismaal". Kuna tundub, et ma olen vist aastaid ainult peateemasid jälginud, siis polnud aimugi, et on võimalik muid alalõike ette võtta :)

2
0

Ma seda postitust tehes ka ei teadnud, et see kuhugi nurga taha kaob :) Kuna lendudega see seotud ei olnud, siis vaba teema tundus kõige õigem valik.

Teemasse ka - kas spetsialistid vahepeal muutsid midagi seadetes? Eile õhtul ja täna hommikul vahepeal nagu näitas neid uusi postitusi, hetkel taas mitte.

0
0

Tänud, dante, väga asjaliku postituse eest!

1) Kui kasutad mobiilis või tahvelarvutis brauseri app'i, siis ta jätabki selle viimase vaate/tab'i sinna ette. Uuesti avades, pead niikuinii reload'i tegema kuna ta ise seda automaatselt ei tee ehk sa näedki vana vaadet. Ja see käitumine on iga lehega nii (vähemalt minu puhul). Võid testida näiteks postimehe lehega - minul muutub esilehe uudis alles, siis kui reload'i lehel teen.

2) Eelnevalt oli nii jah, et enamustel oli kõik ühtlaselt punane ja lugemata ning seda ka väga kaugele minevikku minnes. Nüüd on seal loogika järgmine:

  • Teema, mis on 24h vana, saab punase sildi "Uus teema" (eeldusel, et ei ole lugenud).
  • Ainult nende teemade kohta, mida ise oled lugenud, hakkad nägema muudatusi ehk neid punaseid mumme.

Eks see ei ole ka ideaalne lahendus, aga mind häiris rohkem see, et kõik foorumid olid ühtlaselt punased ja "karjusid" su peale ning seda ka 10a taguseid teemasid vaadates :) Kui siin on mingi parem lahendus, siis kuulan hea meelega või tõesti, kui see tegi elu niipalju lihtsamaks, siis võin tagasi panna.

3) Otsingutulemustele võib selle postituste arvu juurde panna jah. Otsingust võib mõelda kui google otsingust, mis ei leia esimesena kõige uuemaid vastuseid, vaid pigem kõige täpsemaid. Ehk tripi otsing otsib ka teksti seest, mitte ainult pealkirjadest ning see näide "Küpros" sai tõenäoliselt parema skoori sellel 2020 aasta postitusel kui uuematel.

4) Üldfoorumi ja Vaba foorumi erinevus on minu arvates suht hägune, mis tekitabki küsimuse, et kas on üldse vaja seda Vaba foorumit. Või on mingi foorumi osa, mis veel olla võiks?

Igasugused küsimused ja mõtted on igati teretulnud.

1
1

Tavaline lauarvuti ja Chrome. Süsteem sama. Kui arvuti jälle käima paned ja trippi lähed, siis on lehel näha küll uued postitused (ilma punaseta), aga punasega pole midagi. Kui teed refreshi, siis muutub vajalik ka punaseks.

Seni toimis asi nii, et iga kord lehitsejat avades ja tripi lehele minnes näitas kohe lehte avades ära punasega uued postitused. Kui päev läbi aken lahti, siis on loogiline, et uue info saamiseks pead lehte uuendama. Nüüd nagu uuendab lehte esimest korda avades lehe ära ja näitab kõiki postitusi. Lihtsalt punased täpid ei tule muu infoga automaateslt kaasa.

5
0

Tänud tagasiside eest!

Ma uurin seda teemat ja võib-olla pean selle foorumi osa seal esilehel tõesti veits teisiti tegema, et seal mingit hangumist ei tekiks.

0
0

On ka mõned riigid sihtkohtadest puudu ma olen täheldanud. Näiteks eSwatini.

Korrektsuse mõttes võiks lisada. Hea tripi profiilil silma peal hoida, kuhu rännakud viinud minevikus :)

0
0

@KasparK

Kommenteerin algset 2.punkti - minu puhul need punased mummud ei karju, vaid annava infot e mina enda seisukohalt ütleksin pigem, et hetkel on tülikam, kui ei ole võimalik eristada neid teemasid, mida üldse lugenud pole. Mõnikord võiks ju ette võtta ka teema, mis algul huvi ei pakkunud, kuid nüüd äkki pakub ja siis ei teagi, milline selline teema on.

Äkki võiks teised ka arvamust selle punkti kohta avaldada. Muidu ongi ainult 2 arvamust ja kumbki erinev.

4
1

Dantega nõus. Vana lahendus töötas ideaalselt.

7
0

Pildid on depressiivselt tumedaks keeratud.

2
0

Ka Dantega nõus. Enne oli täpselt teada, mis teemaga kus olid või tahtsid jälgida, praegu ei saa millestki aru.

6
0

Võtan ka siin sõna siis.

Ka minu meelest on teemades nüüd keeruline orienteeruda.

Sisse logides on osa neist punased ja osa mitte (ja mitte järjest, vaid segamini) ning vähemalt minu jaoks tekitab see korralikult segadust. Ja samuti ei ole tihti näha, et teemas on tegelikult uued kommentaarid.

Näiteks sisse logides oli siinne teema nimekirjas valge, kuigi tean kindlalt, et olin seda teemat juba enne lugenud. Ning peale teema avamist alles selgus, et oligi tegelikult mitu uut kommentaari siia tekkinud. Miks siis seda ei ole võimalik näha juba teemade nimekirja vaadates?

Kui on soov kuidagi eristada huvipakkuvaid ja mitte huvipakkuvaid teemasid (millega tutvumine ei paku huvi), siis võiks need eristada näiteks erinevate värvidega (või siis sümbolitega).

Lihtsalt esialgse ettepanekuna:

Kõik teemad, mida lugenud ei ole ja lugeda ei taha - valged

Korra juba loetud (ehk: külastajat huvitavad) teemad ILMA uute kommentaarideta - kollased

Korra juba loetud (külastajat huvitavad) ja UUTE kommentaaridega teemad - punased

Ehk siis: teemade puhul, mllega tutvumine ei huvita, ei peakski ju olema pidevalt näha sinna tekkivad uued kommentaarid, eriti veel erepunastena (nagu nad oleksid miskipärast hirmus tähtsad).

Jälgitavad teemad võiksid äkki ka kuidagi teemade nimekirjas olla eristuvad.

Mõte, et huvi mittepakkuvad teemad võiks teiste seas olla kuidagi äratuntavad (KasparK, 6. sept) on minu meelest mõistlik aga praegune teostus tundub olevat poolik.

0
0

Väga hea, et arutelu tekib.

FF scroll probleem võiks korras olla nüüd.

Lennupakkumiste foto tegin natuke heledamaks, aga seal ei saa väga heledaks seda tausta teha, sest siis ei oleks enam hästi näha seda valget teksti seal peal ja menüüd.

Ma olen ka nüüd üksikud korrad seda tähele pannud, et sisselogimisel on korraks lugemata teemad ilma punaste siltideta. Kuna ma ei suuda seda probleemi teadlikult ise uuesti korrata, siis on hetkel natuke keerulisem seda lahendada, aga ma endiselt tegelen sellega. Väikese muudatuse nüüd tegin, ma ei tea, kas see reaalselt fixis selle ära või mitte.

Nüüd, mis puudutab neid lugemata kommentaare, siis panin tagasi eelmise lahenduse, kus kõik on punane. Mulle endale, see isiklikult ei meeldinud, sest mu silmad ei suutnud selle punase sees enam vajalikku infot filtrerida. Kuna meil on siiski demokraatia siin, siis teeme nii nagu üldsusele sobib.

Tegin ka 2 vaadet testiks.

Foorumi vaade enne:

Foorumi vaade pärast:

Viimases on mul väga keeruline aru saada, et ma olen üldse seda keskmist teemat lugenud.

@E.T ei tahaks väga mingite erinevate värvidega ja sümbolitega ka mängida, sest siis läheb väga kirjuks ära ja uued kasutajad ei saa enam midagi aru.

1
0

@ KasparK

Jah, FF probleemi enam ei ole. Tänud.

Ma arvasin ka, et fotod keerati tumedamaks teksti nähtavuse pärast. Aga kui küsimus on ainult selles, siis soovi korral saab teksti nähtavust tõsta ka fondile kerge varjutuse lisamisega. Minu jaoks ei ole see tumedam foto küll mingi suur probleem aga äkki kellelegi on.

Näidis

Üks tähelepanek tekkis praegu veel. Näiteks, kui teemas on 10 uut kommentaari, siis punasele klikkides saadetakse kõige viimasele ja nii see kõige viimane uus kui ka eespool olevad uued kommentaarid ei ole teemasiseselt kuidagi märgistatud uuteks. Puudub ülevaade, millise kommentaari juures eelmine kord lugemine pooleli jäi.

Varem olid vist nii, et peale teemasse sisenemist viidi kasutaja mitte viimase, vaid esimese uue kommentaari juurde ja kõik uued kommentaarid olid ka teemasiseselt märgistatud ja see märge kadus alles peale lehekülje värskendamist? Või jookseb mul juba juhe kokku :)

Edit:

Klikkisin praegu kõikidele punastele mummudele teemade nimekirjas et uusi kommentaare vaadata aga millegipärast kõikidel juhtudel saadeti mind nüüd hoopis iga teema esimese postituse juurde. Edasi allapoole skrollides ei olnud kuni viimase kommentaarini (kaasa arvatud) kuidagi näha, kas tegemist on uue või vanema kommentaariga.

5
0

@E.T hea tähelepanek!

Nüüd kui kõik kommentaarid on lugemata, siis viskab ikkagi algusesse, vastasel juhul kõige viimase lugemata juurde.

Kommentaari siseselt ma saan selle märke esimesel avamisel juurde panna, aga see loogika ei kandu edasi kui sa lähed näiteks järgmisele leheküljele (seal ei tule seda "uus" silti), sest ta juba märgib esimesel avamisel teema üldiselt loetuks nö. See loogika oli ka enne nii ja, et seda kogu loogikat muuta peab väga palju asju ümber tegema ning selle jaoks ei ole hetkel lihtsalt aega.

0
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased