Türgi olukord

Kuidas olukord seoses slaavi sisserändega praegu....kas hotellid neid täis.

1
23

Mis praegu kohal olijad arvavad?

0
0

Olen veendunud, et Türgis on olukord siiski parem kui nt. Tallinnas, kus aasta jooksul eestlaste osakaal on langenud tugevasti alla poole. Aastaga 100 000 uut muulast, sellega võrreldes oli Vaino aeg justkui ilma sisserändeta. Sinnamaani kus miljonilinna Antalya elanikest oleks 500 000 venekeelset on ilmselt pikk tee minna.

6
18

Ei ole mötet eestlastel ronida Tyrgis 3 tärni hotellidesse,seal on 70% mitte ainult slaavlased,vaid ka araabia rahvustest oma traditsioonidega,ja siis iriseda,et venelasi palju ! Normaalne inimene asub 4-5 tärnihotellides ja seal on russide osakaal vaid 15-20 %,mitte rohkem ja vaikus,mugavus garanteeritud !

6
8

Kui rassism hinges, siis tasub üldse kodus istuda.

4
14

Minu kogemus veidi erineb mitmest eelkirjutajast. Olime sügis 2021 Sides Özlem Garden 3* hotellis, valdavalt sakslased, rikkalik toit, palju erinevaid puuvilju, linna ja mere lähedus, Side ise kui ajaloo- ja arhitektuuripärl. Nii vaimustav puhkus oli, et otsustasime juba kevad 2022 uuesti minna, seekord Kemerisse. Hotelli oli raske valida, sest tahtsin jälle mere ja linna ligi, aga järelkajades kaeveldi peaaegu iga hotelli puhul venelaste lärmakat kohalolu. Sai valitud Ozkaymak Marina 5* UAI hotell, kus selliseid kaebusi peaaegu ei olnud, aga kukkusime täiesti sisse nii hotelli kui kuurordiga. Kohalikud rääkisid, et venelased on viimase 2-3 aasta jooksul vallutanud kogu Kemeri, nii et inglise, saksa jt lääne turistid on üldse eemale tõmbunud. Olen Venemaalt tulnute vestlustes kuulnud, et arvestatav on ainult 5* hotell, 3 või 4 on juba häbiasi ja võetakse siis, kui 5 on välja müüdud. Tallinlasena ütleksin, et viimase 30 a jooksul on kohalike venelaste käitumine lähenenud eestlaste omadele. Viimasel nädalal-paaril aga, mees just kommenteeris spordisaali kohta, et venelased on tooni vaiksemaks võtnud ja mõni teretab juba eesti keeles, mina olen vestluse tasanemist täheldanud trammis. Niisugust toidu kuhjamist lauale, millest kolmveerand üle jääb, või eriti jäle, sooja liha ajamist kilekottidesse nagu Kemeri 5*UAI hotelli restoranis, ei ole siin buffet-lauas näinud. Õnneks ei juhtunud meie kõrvaltubades öösel joodikute lärmi olema, aga Türgi peale ei taha pärast seda reisi enam mõeldagi.

11
1

"Sai valitud Ozkaymak Marina 5* "

Ei ole minu silmad veel näinud, et kui sisestada hotelli nimi otsingusse, siis esimesest 10-st tulemusest 7 on vene keeles. Isegi tripadvisor ja booking.

1
0

ma ei saa aru millest teie räägite :) Kemer on gi vene + ukrainlaste paik kes tahavad rohkem pidusi .

2
0

tuttav just Kemeris.Slaavi üleküllust ei tähelda hotellis.Ilmselt oleneb hotellist.Ise ka minemas neljapäeval.Eks siis paistab.

0
2

Tervist!

Mina käisin perega (2 täiskasvanut, 2 last) 15.09-22.09 Kemeris LÀncora Beach hotellis. Sai valitud reisikorraldaja soovitusel. Ülimalt rahule jäime- soovitan. Slaavlasi oli, aga nad olid võrreldes möödundaastase Egiptuse reisiga kordades viisakamad. Eks ikka esines toidu kokkukuhjamisi ja alkoholiga liialdust, aga üldiselt tundus, et hoidsid madalamat profiili. Hotelli TV näitas ka kahte põhilist vene propaganada kanalit. Huvitav oli täheldada nende näojume muutust peale mobilisatsiooni väljakuulutamist. Tänaseks võib neid seal muidugi tublisti juurde tekkinud olla.

1
0

Et mitte teemast mööda rääkida, võiks teema algataja lisada, keda ta üldse silmas pidas.

Kas turiste? Üle kolme kuu viibija enamasti peab hankima elamisloa ja pole enam turist, vaid muukeelne türgimaalane. Kohalik inimene, Eesti mõistes juba ka valija, kelle nimel pingutada.

Mis ootab kutsealust-desenteeri, kes kolme kuu möödudes lahkub tagasi kodumaale? Või suundub kolmeks kuuks mõnda kolmandasse riiki?

Sest me võime ju kommenteerida, kuid me ei tea kes see venekeelne seal on. Tegu võib olla ka ukrainlasega või koguni eesti kodanikuga.

Ise käisin türgis mõne aasta eest ja mind ümbritsesid valdavalt sakslased. Nüüd on siis teada et sinna asja pole niipea. Nüüd on õige aeg külastada hoopis Küprost.

Naiivne on arvata et väljaspool venemaad on kōik venemaalased sōjavastased. Enamik Eestis elavatest vene kodanikest valis Putinit. Ilmselt ka need kes täna on Türgis.

6
3

See teema läheb sinna, kus me oleme olnud juba ka mõnes varasemas teemas. Kordan siis ka siin, mida varem olen kirjutanud. Rahvuseid on erinevaid, inimesed on erinevad. Kõige "halvemad" kogemused on olnud teiste eestlastega. Inimesed kaotavad mõistuse ja mõtlevad vist, et eesti keel on nii ainulaadne. Hädaldavad kalli hinna pärast, kuigi hind on normaalne, eriti kui käid piirkonnas, kus enamus teenuseid ongi turistidele suunatud. Küll on aeglane teenindus ja siis kui järjekord nende kätte jõuab, läheb topelt aega. Neil on küsimused mida oleks saanud vastuse esimese otsinguga internetist, neil on nõudmised ja probleemid. Kõige hullem, kui selle eest maksma peab. Ei me ikka ei võta seda. Mõne eestlase võiks vähe tumedamaks värvida ja võiks arvata, et on pärit Indiast.
On erinevaid rahvuseid kes on harjumuspäraselt lärmakamad aga ei saa pahaks panna. Nad on purjus, nad on rõõmsad, nad naudivad oma puhkust.

Lisaks nüüd mõelge ja vaadake vähe youtube-is erinevaid kanaleid, kus tehakse küsitlusi, kes on jäänud Venemaale. Ajupesu on palju ja põgenevad enamasti need, kes on sõja vastu. Läänemeelsed vene rahvusest kodanikud.

2
13

turist: "Lisaks nüüd mõelge ja vaadake vähe youtube-is erinevaid kanaleid, kus tehakse küsitlusi, kes on jäänud Venemaale. Ajupesu on palju ja põgenevad enamasti need, kes on sõja vastu. Läänemeelsed vene rahvusest kodanikud."

oot, miks need läänemeelsed seaalt kevadel ei põgenenud ja Putinit ja sõda toetasid ja alles nüüd kui mobilisatsioon neid rindele ähvardab saata, punuma panid? Ja kui küsid, siis Krim nasha ja Putin on ok, kehtib edasi.

15
1

"Rahvuseid on erinevaid, inimesed on erinevad. "

Venelane ei ole rahvus, vaid diagnoos.

7
1

Hämmastav on lugeda, kui madalale me oma intelligentsuse kasutamise võimes langeme. Mida te siis kriisi olukorras teekiste, aju jookseb täiesti kokku?

Te nagu aru saate ka, mis olukord Venemaal valitseb? Liiga palju häält teed, pannakse vangi või pekstakse politsei poolt läbi. Samamoodi võib juhtuda nagu tegid eestlased küüditamise ajal, kaebasid oma naabrite peale.
Miks nad varem ei läinud minema? Kuhu ja mille eest? Kas 20 aastasel on niipalju raha, et võib oma kodu jätta ja läheb elama välismaale? Ta ei ole pagulane, tal on vaja viisat paljudesse riikidesse reisimiseks. Tal on vaja tööd, tal on vaja tõenäoliselt ka inglise keele oskust. Täpselt sama on 30-40 aastastega, laenukohustused, perekond. Kus kohast võetakse see raha mis võimaldab põgeneda?
Elanike arv ainult Moskvas on 11-12 miljonit. Kui nad kõik põgeneda sooviksid, kas Eesti võtaks nad vastu?

Siit küsimus, kui teile niipalju reisida meeldib, miks te oma eralennukit ei osta?

4
8
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased