Tuletage palun meelde turvakontrolli läbimine

Ma igaks juhuks küsin üle. Lendame käsipagasiga, shampoon, hambapasta, parfüüm jms. peab olema kuni 100ml pudelis ja minigrip kotikeses? Kas turvakontrollis pidi need kotikesed ette näitama? Mis veel oleks tarvis ette teada, et turvakontroll võimalikult kiiresti läbida? Tänan

Kiire läbimise mõttes on tarvis see minigrip välja võtta ja eraldi näidata. Samuti on vaja välja võtta sülearvuti (mõnikord on nõutud ka arvuti laadija väljavõtmist), seljast tuleb ära võtta kõik "üleriided" (eest nööbitavad kampsunid, dressipluusid, mantlid, joped jms), rihmad, kellad (kui on metallist), sallid jms mis vähegi võib piniseda või seljas lahtiselt olla. Mingil imepõhjusel on minult Tallinna lennujaamas iga jumala kord nõutud kontskingade äravõtmist (aga noh, mingil imepõhjusel katsutakse katsutakse mind iga jumala kord läbi nii Tallinna kui Brüsseli lennujaamas - mujal maailmas pole seda ette tulnud :).

Aga üldiselt kui kõik ülalmainitu eelnevalt ära võtta, peaks kontrollist kiiresti läbi saama.

Tallinna Lennujaamas tuli mul kärus magav laps ka üles ajada ja käru lindilt läbi lasta, muudes, kaasa arvatud näiteks Londoni lennujaamas viis töötaja ise käru koos magava lapsega väravatest läbi ja kontrollis nii, et last üles ei aetud.

Sõltuvalt lennujaamast tuleb uurida, kas igasugune minigrip ka sobib. Meil näiteks Stanstedis omal küll kotti vaja polnud, aga pikas järjekorras seistes vaatasin, mis teised tegid - sobis AINULT lennujaama minigrip, kui oli enda oma, saadeti õiget kotti otsima ja järjekorra lõppu.
Igaks juhuks mainin, et kreemid ja ka mesi on turvakontrolli jaoks vedelik.

Stanstedis mitte ei sobi ainult lennujaama mingrip vaid ainult selline kott, mis on täielikult õhukindlalt suletav. Ehk kui sul on oma kott, mille saad täiesti õhukindlalt sulgeda (kusagile ei jää auke), siis võid oma kotti ka kasutada.

Lihtsalt mainin igaksjuhuks, et pakendid kus vedelik sees on ei tohi olla kindlasti üle 100ml. Näiteks nii ei saa, et sul on 200ml pakend ja 1/5 pakendist on täidetud vedelikuga. Seal on ilmselgelt vähem kui 100ml aga siiski visatakse kohe ära.
Aga jah võta vöö ära, metallasjad, rahakott, mobiil, sendid taskutest välja ning pane siis näiteks grippkott kotis kõige peale, et turvakontrollis kohe kotti avades saad selle sealt välja võtta.

Rohkem nagu vist väga teha ei olegi, et kiiremini läbida.

to minime - stanstedis oli osadel inimestel võetud kaasa tavaline kontori minigrip kott, mis samuti õhukindlalt suletav, aga erinevalt lennujaama kotist punase triibuga kotisuudmel - need inimesed saadeti ka õiget kotti otsima. Järjekord oli pikk ja ma huviga jälgisin, mis seal kontrollis teiste inimestega toimus. See hunnik asju, mis prükki läks, oli muljetavaldav.

Oluline on ka valida õige turvakontrollisaba :) Nt kui ühes on ärireisijate (kes ilmselgelt reisivad rohkem ja oskavad kiirelt turvakontrolliks ennast valmis seada/ei kanna kaasas keelatud aineid ega liiga suuri pakendeid)konsentratsioon suurem ja teises suur pere/pensionärid/turistigrupp, siis ilmselgelt liigub esimene saba kiiremini, sest seal ei teki nii palju probleeme :)

Tallinna lennujaamas läheb turvakontroll üldjuhul kiiresti minu meelest. Pole kunagi rohkem, kui 15min võtnud. Stanstedis jäin aga viimane kord turvakontrolli pärast (võttis kokku 1h!) peaaegu lennust maha. Üle ühe koti saadeti lisakontrolli sh minu kott, kus midagi keelatud sees ei olnud. Enne mind oli aga kolmel hispaania kutil kõigil shampoonid/päikesekreemid suurte pudelitega kotis... Ma olin surmvihane, sest iga selline lollus raiskab ju teiste inimeste aega ka! Ise olin loll ka tegelikult, oleks pidanud saba ära vahetama, sest ekraani taga olev onu oli täiesti põhjendamatult põhjalik.

Tõepoolest, Stanstedis läks turvakontrolli läbimisele väga kaua aega. Meilgi tekkis hoolimata varakult kohalolemisest hoolimata mure, kas ikka jõuame õigeks ajaks lennukile. Neil on lisaks kohvrite juhuslikule avamisele ja inimeste juhuslikkuse alusel täiendav kontroll, mille osaliseks mina sain. Värav kukkus piiksuma, ma ei osanud midagi arvata, kuni mind läbikobav ametnik selgitas, et värav lihtsalt valis mu juhusliku kontrollitavana välja.
Teine lennujaam, kus turvakontroll suhteliselt palju võtab aega, on Isantbul (Atatürk) - seal on esimene kontroll terminali sissepääsemiseks enne check-ini ja teine kontroll vahetult enne lennuväravat. Just seal teise juures ehmatasin end korralikult, sest kuna lennuki väljumisväravat muudeti vahetult enne pardale kutsumist 2 korda (vahemaad väga pikad seal), siis jõudsin õige värava juurde siis, kui tablool vilkus juba LAST CALL. Nägin meeletut rahvamassi pagasikontrollis ja mõtlesin, et sellele lennule küll ei jõua :) Aga õnneks polnud tegelikult pardalepääsu veel avatudki, pidin pärast pagasikontrolligi pikalt ootama.
Tallinnas läheb tavaliselt kiiresti.
Sellest kogemusest veel üks näpunäide - igaks juhuks kontrollida üle iga natukese aja tagant tabloolt lennuki väljumise värava number juhuks, kui seda muudetakse.

Algajale lendajale soovitaks pühapäeviti näidatavat dok. sarja "Lähme lendame" kell 20.30 ETV-s. Asjalik info lennujaamas toimuvast:)

Okei.. ise lendan homme Tallinn-Oslo, seal 30 mintsa ja edasi teise lennu peale :D Jah tean tean....
Kas silmapliiats, lauvärv, puuder,ripsmedush, higipulk-need nagu pole vedelikud.. KAs võib niisama panna kohvrisse? Olen naine noh, ei saa ilma nendeta... kui just väga väga pole vaja :D

Gajane teeb oma silmapliiatsiga kaenlaaugud kokku. Higipulgaga niisuta silmi ja lend sujub :D

Ei oska juhtunut kommenteerida, aga minult vs meilt Oslos (ka mitte Tallinnas) kosmeetikatarbeid pagasist ei kõrvaldatud.

Kui vinguda, siis võib ripsmetushi vedelike alla liigitada. Mina olen tavaliselt pannud kogu meigikupatuse minigripi, siis on nad seal kenasti koos.

Ripsmetush on minu pagasis hinnatud vedelikuks. Aga õnneks see nii väike, et parem pista sinna minigrip kotti. Ja lauvärv on siis vedelik kui ta on geeli kujul tuubis, kui on pulbrina, siis ei ole.

1,5 aastat tagasi Stanstedi lennujaamas olid mul huuleläige, ripsmeduss ja rulldeodorant käekotis koos ühes taskus. Turva vaatas üle ja pani ise gripkotti. Küsis veel, kas see mulle sobib. Selles mõttes muud probleemi polnud, kui et kotis sobramine võttis veits aega.

@Trixibell See punase triibuga koti nõue on mu jaoks täitsa uus. Alles jaanuaris tulin Standstedi kaudu ja mu oma kott sobis neile väga hästi, mul on selline paksemast kilest korduvkasutatav. Stansted läheb aina hullemaks!

No ma pole viimasel ajal üldse vaevunud meigiasju mingrippi panema, huuleläiked/duššid/huulepulgad pole isegi Standstedis kedagi huvitanud. Alati peab muidugi valmis olema selleks, et äkki huvitab :)

Mina vaatlesin Stanstedi pagasikontrolli 2011 jaanuaris. Võibolla nad on nüüd hoopis leebemaks muutunud? Tookord sobis küll AINULT nende oma valge triibuga kott ja kogu moos.
Õigupoolest tol samal korral oli mul käekotti ununenud ka lapse mullitaja - umbes 10ml suurune pudelike, kus ka vedelik sees. Pärast hiljem ise avastasin ta sealt, kontroll seda ei leidnud.
Küünekääride äravõtmisest olen ka paljudelt kuulnud. Ise pole käsipagasis sellist kraami vedanud, seetõttu pole ka midagi ära võetud.
Antalya lennujaamas nägin, kuidas halastamatult lennutati prükki ühe naise Tax Freest ostetud, kuid ilmselt mugavuse pärast poe kilekotist käekotti ümber tõstetud uhke vein. Igasuguseid asju juhtub...

Kogu meik liigitub automaatselt vedelikuks või terariistaks, seega topi kohvrisse!:) Kontsadega jalanõud võta juba enne väravaid ära, mõtlev inimene ju teab, et kontsadel on enamasti sees metllist tugi või kontsaplekid, naised võivad ju end peaegu paljaks kiskuda, aga vot minul on juhtunud, et ikkagi piuksusin, nimelt on rinnahoidjal sees metallist toed! Hirnu herneks, kuidas mind seal siis kobati. leks Siis vähemalt teinud seda meesterahvas. Kokkuvõtteks-ole loominguline ja ära topi käsipagasisse asju, mida sa ka imiku kätte ei usaldaks, enamasti need siis ongi need üliohtlikud külmrelvad!:)