Turkish Airlines`i uus alkoholipoliitika

Nädalajagu on internetis levinud kuuldused nagu Turkish Airlines, kes muidu vägagi lahke pakkuma alkoholi, oleks otsustanud oluliselt vähendada tasuta alkoholi pakkumist oma turistiklassi lendudel alates 6. detsembrist st.  juba 3 päeva tagasi.  

Kitsa kerega ja alla 6 tunni lendudelt nagu näiteks Tallinn - Istanbul, kaob raki, viin, gin..., mônedel andmetel jääb viski (Ballantines), teistel andmetel jääb seegi vaid üle 6 tunnistele ja laia kerega lendudele. 

Veini kohta info puudub üldse, aga näiteks õlle kohta räägitakse päris jaburaid lugusid. Nimelt Economy poolele plaanitakse võtta vaid 10 !!! purki ühe suuna lennule (20 tk. edasi-tagasi lennule), mis tundub eriti kummaline poliitika.  

Kui keegi on viimastel päevadel lennanud või lähiajal lendamas, siis andke teada, kas vastab tõele.

Sellisel juhul on kahju kui see nii on. Siiani tundus TA olevat veel üks vähestest nö klassikalistest lennufirmadest.

Ja mis see oh õudust peaks tähendama?

alkosôbrad saaksid prioritypassiga - lihtsamas lounge’is kenasti pôhja alla teha,  foorumis oli PP kohta ka alateema.

kui keegi soovib alkopoliitika muutuse tôttu lennuettevôtet vahetada - ja punktid on seisma jàànud - palun andke màrku

See oh õudust oli irooniaga öeldud, kui suur joodik sa pead olema, et nüüd seda lendu ilma tasuta alkomereta üle ei ela? Kui vaja juua, osta siis...

Mida te ironiseerite? Inimene lihtsalt küsis! Kas ei või enam küsida või? Kui vastust ei tea, siis olge lihtsalt vait, mitte ärge hakake mõnitama.

Nädala pärast lend. Eks siis selgub... On olnud meeldiv, et veinikest pakutakse väike pudel, mitte törts topsi põhja.

Selle "oh õudust" teema selgituseks, et ei ole see asi nii õudne mulle midagi ;-) Reisisõltlasena ja lennundushuvilisena lihtsalt jälgin lennufirmade poliitika muutusi juba mõnikümmend aastat ja oluline osa on ju sellest pardateenindusel. Kindlasti ei tee ma oma reisiotsuseid nüüd selle uudise või Tripi tagasiside järgi. 

Irooniaga võib tõdeda, et isegi Estonian Airiga sai palju lennatud, veel peale seda, kui tasuta kangema napsi asemel vaid tasuta veinid-õlled serveerimiskärudele jäid (noorematele tripikatele meenutuseks, et ka selline "õudne muudatus" toimus umbes 15 a tagasi ;-) 

Ligi aasta pole türklastega lennanud ega pole ka ühtegi uut bronni veel nendega. Hoolimata nende heast pardateenindusest ja joogivalikust, olen viimase 3-4 aastaga lennanud vaid 8 ühe suuna lendu Turkishiga ja samal ajavahemikul umbes 200 Finnairi ja tema tütre  Norraga, kus teadupärast Euroopa üle tunni lendudel pakutakse tasuta vaid teed-kohvi, vett ja mustikamahla.  

Tõsi, kui juhtud olema Platinum tasemeklient, siis saad endale ja kaaslasele ka ühe tasuta joogi Finnairi müügikärust. Aga see ei pea olema ju tingimata alkohol, Joseph Perrier champagne või gin tonicu asemel võid ju alati ka Coca Zero purgi võtta. 

Aga see läheb nüüd teemast välja, seega tasemeklientide poputamise teemat ja Finnairi ja Oneworld loungede kiitmist (mis tihti erinevad Speki poolt eelpool mainitud Priority Passi omadest) saab jätkata pigem selles hetkel vägagi kuumas ja eriarvamusi tekitavas "Lufthansa HON-mehe teemas" ...

Istun hetkel Istanbuli lennujaamas. Tallinn-Istanbul lennul pakuti sòògi kòrvale nii mahla, cocat kui ka valget ja punast veini ja see oli tasuta. Kangemat kraami kàrus ei nàinud, kuid ma ka ei kùsinud.

Tulin just Turkishi lennult ja oli mõni pudel kangemat kraami ka lisaks veinidele ja õlledele. Mis täpsemalt, jäi tuvastamata. Aga mingit piirangut õllele/veinile küll polnud.