trip-krainetrip-ukraine-dark
Turkish airlines ja tasuta ööbimine

Hääd inimesed! Kas keegi siinviibijatest on kasutanud võimalust, mida pakub Turkish Airlines- nimelt connecting lendude puhul , kui lendude vahe üle 10 tunni, lennufirma pakutavat tasuta ööbimist hotellis? Kuidas see ikkagi toimib? Kas kellegi on kogemusi? Ei ole varem Türgi kaudu kuhugi lennanud, kuid nüüd tuleb seda teha

Toimis väga hästi ja kiirelt. Peale passikontrolli läksin Turkish Airlines'i Hotel Desk'i ja juba 10 minutit hiljem olin Shuttle Bussi peal ja teel hotelli.

Toimib küll kuid eeldab seda et antud päeval ei ole paremat ühendust samast kohast.

Suur tänu vastuste eest! Niiet siis ette ei pea broneerimahotellikohti? Nii saan ma aru

Ei pea borneerima. Aga ole kindel et samal päeval ei oleks paremat ühendust, st hilisemat. Siis nad ei anna.

Jah meil ja ka teistel eestlastel oligi eelmine kord Bangkokist tulles selline jama, et meie ööbimist ei saanud, sest samal päeval tuli ka teine lend.

Kuldreegel: kaks rahvusvahelist lendu, millel on otseselt TK lennugraafikust põhjustatud üle 10-tunnine vahepeatumine. Kui räägime Euroopa lendudest, siis võib juhtuda, et broneerimissüsteem näitab viimast hilisõhtust lendu X pealinnast Istanbuli ja selle järgneb hommikul väljumine Tallinna. Sellisel juhul tasub kontrollida, kas järgmise kuupäeva sees ei lähe varahommikust lendu. Kui läheb, siis loomulikult hotel deskist tuleb eitav vastus.

Üldpildis jääb tasuta ööbimise võimalust vähemaks, see tuleneb TK tihenevast graafikust, näiteks Aasia suunal rohkem väljumisi Tokyosse jne.

Jah just. Kui aga 10 tunnine jääb päevasele ajale, siis tasuta Istanbuli tuur antakse ikka. Soovitan seda ka.

Kas ma saan siis õieti aru, et kui minu lend väljub BKK kell 11:10 ja maandub IST kell 17:05, siis ma ei saa ööbimist, kuna BKK-IST väljub veel ka teine lend kell 23:45-05:40?

Kas vähemalt kohvrid saab otse edasi saata, või peab need IST välja võtma?

Jah, põhimõtteliselt küll. Et kui on parema ühendusega lend siis ei saa. Kotid saadetakse BKK-st otse sihtkohta, seega nende pärast pole vaja põdeda.

Läksime Tallinnast Zürichisse 31 detsembril. TLL-ZRH või vastupidi on graafik alati nii et viimane lennuk edasi on juba läinud. Jõudsime lennujaama, leidsime hotel deski üles ja saime ka neile oma piletid anda ja siis oodata ca poolteist tundi. Sealt viidi bussiga hotelli ja samuti järgmine päev tagasi, väga mugav. Napilt enne keskööd jõudsime linna sõprade juurde :) Lend ise saabus peale kella 20:00.

Hotell oli http://www.akgunhotel.com/ Viis tärni, aga Euroopa mõistes väga tubli kolm. Sambaid jms sisearhitektuuris on aga noh :) Muidu väga viisakas, teenindajad abivalmid, puhas, hommikusöök rikkalik. Ainult et natuke väsinud on teine. Tagantjärgi vaatasime, et oleks saanud türgi või soome sauna ka minna aga eks siis järgmine kord.

Hotell oli http://www.akgunhotel.com/ Hotelli asukoht on küll suht karupepus, aga samas on transport seal mugav ja odav.

Turkish Airlines kasutab tihti järgnevaid hotelle: Radisson Blu Airport Hotel Courtyard by Mariott DoubleTree by Hilton Hilton Garden Inn WOW Hotel Mõned kohalikud 5* hotellid, mis tegelikkuses tärnide standarditele kohe kindlasti ei vasta.

Neil on küll teatav prioriteetide nimekiri ehk loomulikult 5* Hiltonisse pannakse siis, kui mõned odavamad hotellid on rahvaga täidetud. Üldiselt on see reisija jaoks täielik loterii ja mingeid garantiisid või hotellide broneeringuid pole võimalik ette teha. Samas on see täiesti mõistetav ja selline ööbimise pakkumine on luksus, mis on paljude lennukompaniide jaoks ennekuulmatu tegevus.

Lisaks tasub mainida, et hotellide kaugus lennujaamast on vägagi varieeruv. On kuuldud lugusid, kus on tervelt tund-poolteist hotelli sõidetud ning osad reisijad juba oma meelepaha selle peale avaldanud. Samas kui lend on alles 16 tunni pärast, siis erilisi probleeme see ei tekita.

Tagasi tulles oli Turkishi poolt organiseeritud selline hotell http://www.grandyavuzhotel.com/ Iseloomustuseks ütleks sama, mis eelmise kohta. Natuke väsinud aga asjalik, lennujaamast oli sõit palju kauem, ca 40 min. See hotell oli vähemalt linna mõttes parema koha peal, kaks suurt kuplit olid jalutuskäigu kaugusel :)

Äkki hiltoneid ja radissone antakse kontinentide vahelistele lendudele.

Kogemused on näidanud, et see on siiski üsna juhuslik ja Euroopa lendudel on võimalik saada hiltonitesse/radissonidesse ning pikamaalendudel nendesse "kohaliku standardi kohaselt" 5* hotellidesse

Tundub, et vähesed seda hotelli võimalust kasutavad, kuna olen kordi lennanud läbi Istanbuli ja seal näinud kümneid-kümneid inimesi, igas vanuses, kes on pingid hõivanud ja neil magavad.

Hotelli võimalus on saadaval ainult Turkish Airlines lendudele ja samast lennujaamast väljub kümnete lennufirmade lende, kelle klientidel pole sellist võimalust. Lisaks on võimalik isegi Turkish Airlinesiga lennates reeglitega pahuksisse sattudes (vt. eelnevaid vastuseid) öö lennujaama pinkidel veeta.

Kasutasime. Lend oli Tallinn - Istanbul - Oš.

Toimis hästi. Lennujaamas saadeti meid spets leti äärde, kus kogu grupile hotell ja tasuta transfer leiti. Meid pandi Hilton DoubleTree-sse Istanbuli äärelinnas. Hommiksöök kah hinnas ja tagasi-transfer lennujaama samuti. Ainult asukoht oli tülikas, sealt kesklinna oli bussi ja metrooga poolteist tundi.

Tere,

Kui on neljale reisijale lennud Tallinn - Istanbul - Malta ja tagasi Malta - Istanbul - Tallinn.

Minnes stardime Eestist 16.40 ja jõuame Istanbuli 20.00 paiku, järgmine päev kella 12 paiku päeval läheb lennuk edasi Maltale.

Tagasitulles jõuame Istanbuli ~18.00 ja Tallinna väljub lend järgmine päev kell 11.00.

Kas seljuhul saame tasuta hotelli?

Aitäh.

mis kuupäevadel lend on, kas vastus hiljaks pole jäänud? :-) Jah, tõesti on see nii, et ki on lend Istanbuli ja sealt vahemaandumisega edasi- kuhu iganes-peaasi, et lendude vahe 10 tundi ja rohkem, siis tõesti saab ööbimiseks hotelli koos hommikusöögiga. Sagrada,- teie lend peaks küll ajalimiidi sisse mahtuma. Selleks pole vaja teha muud, kui Istanbulis maandudes võtta suund lennujaamast linna väljumiseks. Läbid passikontrolii ja seejärel otsud suuna lennuaamast väljumiseks. Aga hoonest veel ei välju, pea meeles- enne väljumist pöörad paremale- see on see koht, kus lendudele vastu tulnud inimesed seisavad siltidega ja ootavad lendudelt saabujaid. Keerad paremale ja kõnnid pikalt piki parempoolset tiiba. KÕike lõpus leiad paremal pool Turkish Airlinesi leti, kuhu esitad oma lennupileyid ja selle alusel majutatakse sind kuhugi hotelli. Teenindmaine on suhteliselt kiie ja kindel, kõik saavada majutatud. Mina olen oma kogemusele tuginedes sellest äga meeldivalt üllatunud