turvalisus Türgis? reisisihtkohti alternatiiviks (Septembri lõpp)?

Plaan on sõpradega külastada Septembri lõpus Türgit (täpsemalt Alanya piirkonda).

Lugedes Välisministeeriumi kodulehekülge, hakkas silma hoiatus: "Soovitame võimalusel mitte reisida Kagu-Türgisse. Seoses julgeoleku olukorra halvenemisega Türgi-Süüria piiril, soovitame vältida igal juhul reisimist Süüriaga vahetult piirnevatele aladele."

Alanya on küll Süüria piirist u 400-500km kaugusel ja asub Kagu-Türgi asemel Lõuna-Türgis aga kuidas on tegelik olukord kohapeal? Ootaks infot inimestelt, kes hetkel seal kohapeal ja veel parem, kui eelnevalt ka külastanud, et oskaks võrrelda, kas turvalisus jms halvemuse poole? Küsin, kuna hetkel see hoiatus hirmutas ära.

Soov oleks lihtsalt päikese käes lebotada, ujuda jms. Kui ideid/soovitusi, kus oleks turvalisem, mis poleks oluliselt kaugemal kui Türgi (eriti hea, kui otselennuga lennatav) ja samas ilmad/vesi soe (septembri lõpp), vesi/rannad puhtad, siis oleks väga tänulik :)

Ette tänades.
Kristjan

Loomulikult Horvaatia. Inimesed pole pealetükkivad, loodus ilus, samuti Rooma-aegsed vanalinnad mere ääres, kus õhtuti jalutada ja kohvikutes aega veeta, promenaadid, laevasõidud saartele jne.Vesi ja rannad on kindlasti puhtad ja linnad ka.Guugelda netist ja uuri seda kanti.

Eestis viibimine on oluliselt ebaturvalisem kui Lõuna-Türgis.

Lõuna ja kagu on teadupärast erinevad asjad. Kui oleks mingeid probleeme täheldatud mõnes teises Türgi osas (kirdes, põhjas, loodes, lõunas), siis oleks see ka vm kodulehel ära märgitud. Ka siinne foorum oleks hädaldamist täis.

Ei maksa ülemõtlemise ja kaheldava väärtusega soovituste tõttu mõnusa Türgi asemel oma puhkust kusagil kehvemas kohas ära raisata.

Üks uudis lisaks vm kodulehele:
http://maailm.postimees.ee/3273845/reporter-ee-video-turgi-on-soja-l%C3%A4vel
(Reporter.ee video: Türgi on sõja lävel?)

Ja Horvaatia soovitus kena aga Septembri lõpp pidi maksimaalselt 21c olema, kohati öösiti alla 10c ja vesi päris jahe :(

See pole uudis vaid kollane kaka.

Türgi kaguosas on enamvähem koguaeg käinud ning käib ka edaspidi kerge madin.

Turismipiirkondi see kunagi ei puuduta, erinevalt Egiptusest, Tuneesiast jms.

Ma isegi ei võta neid Reporteri uudiseid kuigi tõsiselt aga ehk ikkagi keegi rohkem asjadega kursis ja teab, mis olukord seal hetkel?

Ma tahan siin cragumit väga toetada.
See VM reisiinfo hoiatus Kagu-Türgi kohta on juba aastaid vana -- sealse piirkonna kurdidel on läbi ajaloo olnud keskvalitsusega miski "kana kitkuda" nii riikluse kui õiguste osas. Erinevalt Läänemere äärsetest rahvastest ei tee nad seda enamasti mitte lauldes või kõnekoosolekutel vaid pigem kivide, kaigaste, kalašnikovide ja trotüüliga. Kindlasti on nii Süüria kui Iraagi riikide keskvõimu lagunemine olukorda ebastabiilsemaks muutnud kuid karta, et see konflikt võiks sealsest piiriäärsest alast palju kaugemale Türgi sisemaale levida, on pigem väär.

Ajakirjanduse teadetesse a la "Türgi on sõja lävel" tuleb suhtuda kaine mõistusega. Ajakirjanduse (eriti veebis oleva) esmane ülesanne on alati klikke püüda ja seda saab teha eelkõige silmapaistvate pealkirjade kaudu. Palju seal järgnevas loos pealkirjas mainituga sisulist seost on, on iseasi. Liigagi tihti tegelikult mitte. Ka selles eelnevalt mainitud loos on suht iseloomulik see, et esmalt Reporter pealkirjastab oma videoloo "Kriitiline olukord Kagu-Türgis". Kui video ära vaadata, siis saab aru, et juttu on Türgi valitsuse ja Kurdi Tööpartei sõjalise tiiva igikestvast vastuolust ning ka sellest, et türklastel on ilmselt saanud kõrini Süüria poolelt ajuti Türgi piiridele tikkuvatest islamiriigi võitlejatest ja NATO suuruselt teise armeega riik on otsustanud seal veidi oma jõudu näidata. Samas Postimehe veebiväljaanne levitab videot juba pealkirjaga "Türgi on sõja lävel?"...

btw, selle üle, mida ja kuidas ajakirjanduses asju avaldatakse ja mida tähendavad tihti küsimärgiga pealkirjad, oli mõni aeg tagasi siinsamas foorumis mõningane arutelu

Veel -- Rootsist peaks vist samuti eemale hoidma...

Ühesõnaga -- Kristjan, ära paanitse asjatult. Reisi rahulikult.

Tänan väga Teid Alar ja Cragum. Vaatan, et muretsesin vist tõesti üle :)

Aga kui nüüd mõnd reisikaaslast ei suuda ma selles turvalisuses veenda, siis kas oskaksite soovitada mõnd alternatiivi, kus oleks Septembri lõpus temperatuur päevasel ajal 25+ (oleks soe ja mõnus ka õhtutel), liivarannad ja ujutav vesi :) Väga kaugele ei tahaks, kuna aeg piiratud 5~7 päeva koos lendudega ja kuna seljataga ka suuremad reisid, siis sellel korral ei vaimustu eriti ka matkamistest ja ekskursioonidest ning pigem otsiks sellist mõnusat rannas lebotamist, snorgeldamist, mõnusaid söögielamusi (kus ei peaks väga kartma mürgitusi) ja ehk ka vahvaid pidusid.

Hispaania-Costa Brava, Malta...

Hispaania lõunarannik- kas siis Vahemere rannik (Costa del Sol) või Atlandi ookeani oma (Costa del Luz). Lennata tuleks siis Malaga'sse. Snorgeldamiseks on head kohad Malagast "vasakule", st. Nerja-Maro kant.

To Arvutiabi.
Ära sa jummala pärast karda sinna minna. Sinna läheb ju ligi 10 lennukit eestist nädalas sinna ja tõesti karta pole seal midagi. Väga turvaline.Lähen ise ka sept lõpupoole sinna juba 8 ndat korda suve pikendama. Võibolla kohtume või kes teab läheme ühe reisiga :-)
Ilusat reisi.

Spiig, jah, Kreeka saared, hetkel eriti Kos :)
Pean ka esimest korda elus cragumiga nõustuma, et Türgi kuurortlinnades võid end väga turvaliselt tunda. Türgi on enam-vähem kogu aeg olnud "sõja lävel" või sõjas, seega see Välisministeeriumi info on tõesti juba aastaid vana. Samas on mul ka endal paar sõpra, kes plaanisid sügisel Türki puhkama sõita, kuid nüüd ei julge. Minu meelest täiesti asjatu hirm! Soovitan soojalt Antalyat või Alanyat ja septembri lõpus/oktoobri alguses on seal super mõnus! :)

Sirjehile teadmiseks, et Kosil ei toimu midagi, olen ise koha peal. Nii nagu võib öelda Antalya või Alanya kohta, asjatu hirm ja ülepaisutatud ajalehtede artiklid.

Tere

Oskab keegi kommenteerida kuidas hetkel olukord Türgis puhkajatele? Kas tasub ikka minna?

Tasub ikka.

Kõige parema kinnituse Türgi kuurortite turvalisuse kohta saad kui liitud FB-s grupiga "Eestlased Türgis".
Seal räägivad sel teemal reaalsed kohapeal elavad eestlased, kes on oludega veidi rohkem kursis kui vaid Delfi uudiste lugejad.

Viimaste päevade sündmused panevad mind küll juba kahtlema selles.

Türgi kuurortites on sama rahulik ja mõnus nagu ikka ning selle aasta varajase kevade tõttu on ka turiste juba päris palju liikvel.

Räägitakse et Lääne-Euroopas on sel aastal suuri terroriakte oodata.
Kas on mõeldav et mõni arukas inimene jätab seetõttu Londonis või Pariisis käimata? Ega ikka ei jäta küll.

Üks asi on mitte minna Süüriasse, pole kindel kas seal on päris turvalisi piirkondi.
Aga samas ma tean eestlasi, kes on hetkel töölähetusel ühes Iraagi turvalises piirkonnas, rindejoonest nii 500km kaugusel. Naudivad seal olemist täiega, töö ja vile käivad käsikäes. Ja need on vägagi intelligentsed inimesed.

Aga Egiptuse või Türgi kuurortite turvalisuse pärast kaagutavad tegelased tunduvad olevat hoopis omaette tõug.
Mõne teooria järgi pole sellel tõul tegelikult võimalusigi mingile puhkusereisile minna, ilma et pere eelarve pikaks ajaks uppi lendaks. Mine tea, iseenesest see teooria on üsna loogiline, samas ei välistaks ka lihtsamaid kuplialuseid anomaaliaid.

Igaljuhul mina muudan oma soovitustes senist kurssi ja ütlen nii nüüd kui edaspidi neile kes kardavad - ärge tulge!

Õhk saab seeläbi siin linnavahel puhtam olema, eestlaste maine paraneb ning mitte keegi peale mõne labase turistihuiari ei kaota midagi.

Lisaks muidugi see, et reisikorraldajad peavad paketireiside hindu alla laskma ja mõtlemisvõimelistel inimestel on siis veelgi toredam siia tulla :)

Veidi off-topic, aga vastus küsimusele "Kas on mõeldav et mõni arukas inimene jätab Londonis või Pariisis käimata?" on paraku "jah". Tänu novembris toiminud terrorile on Pariisi hotellidel jäänud saamata 150M € väärtuses tulu.

Kui rääkida Türgist, siis Istanbulis või Ankaras paratamatult mõjutab paljude inimeste arvamust ka tuhandeid km eemal Vahemere ranniku ääres valitsevast olukorrast. Inimeste üldistusvõimel pole ju piire. Samamoodi laienes Lääne-Aafrikas olnud ebola-puhang automaatselt tervele mandrile hoolimata sellest, et Madriid, Pariis või London asusid ebolale lähemal, kui Addis Ababa, Nairobi või Johannesburg.

/Veigo/

Kui juba off-topicuks läks, siis küsiks lugupeetud Trip.ee käest, et mille alusel ta väidab, et need Pariisi mitte külastanud inimesed olid arukad?

Arukaks kvalifitseerub teatavasti isend, kelle IQ on keskmisest liigikaaslasest vähemal või rohkemal määral suurem.
Paraku täpselt poolel populatsioonist on see aga keskmisest väiksem.

Haha, Craqum sõimab kõiki, keda see Türgi katkematute terrorirünnakute laine riigi külastamise suhtes kõhklema paneb, labasteks turistihuijariteks? Selle järgi tundub, et kvalifitseerub sellesse enda mainitud alumisse IQ-poolde populatsioonist?

Mõnel tundub mõttetegevus kahjuks märkimisväärselt pärsitud olema, nii et kõik on segamini nagu pudru ja kapsad.
Ja elu on näidanud, et just sellised need omaenese varju pelgajad ongi.

Snoop võiks katsuda endale selgeks teha, et milliseid inimesi tuntakse turisti ja milliseid inimesi turistide huiaja ehk turistihuiari nime all.

Kui see on liiga keeruline siis seletan - turistide huiaja all tuntakse reeglina kohalikke tänavakaupmehi, kes turistidele igasugu jama turuhinnast kallimalt maha üritavad müüa.
Neil on veel palju alaliike, nagu rohkem ja vähem labased, eriti pealetükkivad jne.

Sellist labast kõnepruuki nagu turistih....., kaagutavad, tõug jms on siit väga piinlik lugeda.Aga nagu näha, kirjutada ei ole piinlik.

Poolotse ütlemine on labane ikka selle jaoks kelle konnasilm muljuda sai.

Mõni on lausa krooniline turvalisuse pärast muretseja, nii Egiptuse kui Türgi teemades.
Vot seda on piinlik lugeda!

Agressiivset teksti on alati piinlik lugeda.

Tagantjärgi tarkus on täppisteadus. Hiljem on alati hea vaadata, kellel siis seekord õigus oli.
Kui nüüd Egiptuses veel mingi suuremat sorti jama juhtub, siis need turvalisuse teemal hoiatajad saavad kiita ja craqum tukast sugeda, et kahtlejaid hurjutas. Kui lähima aasta jooksul midagi ei juhtu, saab craqum rõõmsalt teatada, et ma ju ütlesin, et miskit hullu pole.
Kahjuks ei taha paljud inimesed tagantjärgi targaks saada ja seetõttu hoiavad eemale. Mõni joodik võib olla tegelikult hea autojuht ja midagi ei juhtu. Mõni aga on paberitega debiil ja siis ikka mingi jama juhtub. Enamus inimesi koos joodikuga sõitma ei lähe, sest tõenäosus salongist kasvav mänd leida on liiga suur.

Kas praegusel ajal on lennupiletite hinnad tallinast - istambuli ja hotellide hinnad Istambulis odavamaks läinud võrreldes varasemate aegadega , millal türgis probleeme ei olnud. Natuke planeerides saaks lennupileti edasi tagasi 210 euroga Istambuli . ( sooduspakkumiste omad on soodsamad aga seal ei saa nii vabalt endale sobilikku aega valida ).Hotellide hinnad kõiguvad ka 20 kuni 200 euroni jne.
See ,mis turvalisust puutub siis selle puhul ei maksa arvesse võtta mitte ajakirjanduse poolt võimendatut informatsiooni vaid lugeda tuleks reaalset statistikat erinevate riikide kohta kuritegevuse kohta.

Viimasel aastal on raudselt Egiptusesse turvalisem reisida kui Euroopa suurematesse linnadesse. Türgiga on ilmselt sama, et turismi piirkonnad on ohutumad kui Euroopa.

Tulin just Küproselt ja nn. Põhja -Küproselt, mis kuulub Türgile. Olin samuti enne reisi hirmul, võtsin ühendust Välisministeeriumiga, sest ka mulle jäi nende soovitus mitte külastada nimetatud riiki hinge kriipima.Lisaks sain VM-i poolt ka sellise halvustava viite Põhja-Küprose külastamise kohta,arstiabi ja konsulaarteenuse puudumise kohta. Hirm oli meeletu..... Helistasin isegi Türgi Saatkonda Tallinnas ja uurisin nende arvamust:)
Aga reisil käidud -tunne hea ja emotsioonid vaid positiivsed!!! Inimesed lahked, sõbralikud, abivalmis.Samas võin ka oma eelnevate Türgi külastamiste kohta vaid positiivset tagasisidet anda.

The United States warned its citizens on Saturday about "credible threats" to tourist areas in Turkey, particularly in Istanbul and the southwest coastal resort of Antalya.

Novatoursi poliitika tekitab küsimusi.Tundub , et nad teostaksid India boikoteerimise poliitikst ja seda kolmandat aastat ja samas toovad turule uusi sihtkohtasid ,millega nad on kiiresti läbi põrunud ( vietnam , dominikaani vabariik jne ).
Pole võimalik aru saada miks nad enam india GOA reise ei tee kui see oli kuni aastani 2013 pidevalt programmis . Mingit probleemi turvalisuse pärast goas ei ole ja samas toimuvad reisid Türki kus pommid lõhkevad , Egiptusesse kus vahel lennukid alla kukkuvad .
Nüüd pakutakse esmakordselt Sri Lankat ühe sihtmärgina aga see riik on kallim kui India ja tõenäoliselt võib jälle läbi põruda.
Kuigi Goa on India kallim turismipiirkond ,siis oma odavuse poolest suudaks see väga konkurentsi võimeline olla. Goasse oli võimalik reisida isegi 700 euro eest.

kas on keegi viimasel ajal Türgis käinud, hinnad mega soodsad. 5* UAL on ca 300 eur, samas kui viibida vaid hotelli alal, siis ehk ok? Palun jagage kommentaare kes Türgis viimasel ajal käinud!

Kus kohast te neid megaodavaid pakkumisi leiate 5 UAL 300 eur?
Olen hotelle vaadanud ja ikka 5
UAL algab 650 eur ja kallim.

Palun saatke mõni viide või link :)

Ega enam eriti ei leiagi :)
Asi selles, et inimestele kes uudiseid jälgivad ja seejuures veidigi oma peaga mõelda suudavad, on kohale jõudnud et Türgi kuurortlinnad on turvalised (ja on seda tegelikult koguaeg olnud), seega sügishooaja reise ostetakse sinna päris kenasti.

Türgi kuurortlinnade turvalisus peaks olema samasugune, nagu see ikka on olnud. Küll aga kahtleks, et see reiside müük liiga suur on. Statistika viimase 3 kuu (augusti statistikat pole veel avaldatud) Türki saabunud välisturistide kohta: mai -35%, juuni -41%, juuli -37%. Tõsi, numbrid on kogu riigi kohta ja kuurortites võib langus olla väiksem.

Midagi muudab kindlasti see, et venelased saavad jälle Türgis käia. Seega pole neil hotellidel enam mõtet Balti turule mingeid liigsuuri soodukaid teha. Pigem suunata need soodukad Vene turule.

Türgi meedia teatel lasti kolm raketti Türgi Vahemere-äärsesse kuurordipiirkonda. Üks neist tabas kalurite kasutatavat varjualust. Keegi viga ei saanud.
Ajalehe Hürriyet teatel võis reedese rünnaku sihtmärk olla merel ankrus olev tanker. Raketid lasti välja mägisest piirkonnast Kemerit ja Antalyat ühendava maantee lähedalt, vahendab Associated Press.

Rünnaku motiiv ei ole teada.

Pealkirjad ajakirjanduses on vägevad.
Aga samas kes ikka viitsiks klikata uudisele, mille pealkiri viitaks et kuskil Türgi kuurortite vahelises pärapõrgus kus turiste ei viibi, lasid ühe kalandusettevõttega seotud isikud teise konkureeriva ettevõtte (kellega parasjagu tülis oldi) inimtühjale territooriumile hoiatuseks paar odavama otsa õlalt lastavat tankitõrjeraketti, mis aegu tagasi mustalt turult muretsetud olid.
Ebahuvitav oleks ju. Seega, isegi kui mitte midagi veel asjast ei teata, siis ikka "kuurordipiirkond", "terrorism" jne.

PS. Ka mina ei tea hetkel asjast midagi lähemalt, kuid siit-sealt ajakirjandusest leitud infokildude põhjal olen üsna veendunud, et midagi taolist nagu eelnevalt kirjeldasin tegelikult toimuski.