Plaan on sõpradega külastada Septembri lõpus Türgit (täpsemalt Alanya piirkonda).
Lugedes Välisministeeriumi kodulehekülge, hakkas silma hoiatus: "Soovitame võimalusel mitte reisida Kagu-Türgisse. Seoses julgeoleku olukorra halvenemisega Türgi-Süüria piiril, soovitame vältida igal juhul reisimist Süüriaga vahetult piirnevatele aladele."
Alanya on küll Süüria piirist u 400-500km kaugusel ja asub Kagu-Türgi asemel Lõuna-Türgis aga kuidas on tegelik olukord kohapeal? Ootaks infot inimestelt, kes hetkel seal kohapeal ja veel parem, kui eelnevalt ka külastanud, et oskaks võrrelda, kas turvalisus jms halvemuse poole? Küsin, kuna hetkel see hoiatus hirmutas ära.
Soov oleks lihtsalt päikese käes lebotada, ujuda jms. Kui ideid/soovitusi, kus oleks turvalisem, mis poleks oluliselt kaugemal kui Türgi (eriti hea, kui otselennuga lennatav) ja samas ilmad/vesi soe (septembri lõpp), vesi/rannad puhtad, siis oleks väga tänulik :)
Ette tänades. Kristjan
Loomulikult Horvaatia. Inimesed pole pealetükkivad, loodus ilus, samuti Rooma-aegsed vanalinnad mere ääres, kus õhtuti jalutada ja kohvikutes aega veeta, promenaadid, laevasõidud saartele jne.Vesi ja rannad on kindlasti puhtad ja linnad ka.Guugelda netist ja uuri seda kanti.
Eestis viibimine on oluliselt ebaturvalisem kui Lõuna-Türgis.
Lõuna ja kagu on teadupärast erinevad asjad. Kui oleks mingeid probleeme täheldatud mõnes teises Türgi osas (kirdes, põhjas, loodes, lõunas), siis oleks see ka vm kodulehel ära märgitud. Ka siinne foorum oleks hädaldamist täis.
Ei maksa ülemõtlemise ja kaheldava väärtusega soovituste tõttu mõnusa Türgi asemel oma puhkust kusagil kehvemas kohas ära raisata.
Üks uudis lisaks vm kodulehele: http://maailm.postimees.ee/3273845/reporter-ee-video-turgi-on-soja-l%C3%A4vel (Reporter.ee video: Türgi on sõja lävel?)
Ja Horvaatia soovitus kena aga Septembri lõpp pidi maksimaalselt 21c olema, kohati öösiti alla 10c ja vesi päris jahe :(
See pole uudis vaid kollane kaka.
Türgi kaguosas on enamvähem koguaeg käinud ning käib ka edaspidi kerge madin.
Turismipiirkondi see kunagi ei puuduta, erinevalt Egiptusest, Tuneesiast jms.
Ma isegi ei võta neid Reporteri uudiseid kuigi tõsiselt aga ehk ikkagi keegi rohkem asjadega kursis ja teab, mis olukord seal hetkel?
Ma tahan siin cragumit väga toetada. See VM reisiinfo hoiatus Kagu-Türgi kohta on juba aastaid vana -- sealse piirkonna kurdidel on läbi ajaloo olnud keskvalitsusega miski "kana kitkuda" nii riikluse kui õiguste osas. Erinevalt Läänemere äärsetest rahvastest ei tee nad seda enamasti mitte lauldes või kõnekoosolekutel vaid pigem kivide, kaigaste, kalašnikovide ja trotüüliga. Kindlasti on nii Süüria kui Iraagi riikide keskvõimu lagunemine olukorda ebastabiilsemaks muutnud kuid karta, et see konflikt võiks sealsest piiriäärsest alast palju kaugemale Türgi sisemaale levida, on pigem väär.
Ajakirjanduse teadetesse a la "Türgi on sõja lävel" tuleb suhtuda kaine mõistusega. Ajakirjanduse (eriti veebis oleva) esmane ülesanne on alati klikke püüda ja seda saab teha eelkõige silmapaistvate pealkirjade kaudu. Palju seal järgnevas loos pealkirjas mainituga sisulist seost on, on iseasi. Liigagi tihti tegelikult mitte. Ka selles eelnevalt mainitud loos on suht iseloomulik see, et esmalt Reporter pealkirjastab oma videoloo "Kriitiline olukord Kagu-Türgis". Kui video ära vaadata, siis saab aru, et juttu on Türgi valitsuse ja Kurdi Tööpartei sõjalise tiiva igikestvast vastuolust ning ka sellest, et türklastel on ilmselt saanud kõrini Süüria poolelt ajuti Türgi piiridele tikkuvatest islamiriigi võitlejatest ja NATO suuruselt teise armeega riik on otsustanud seal veidi oma jõudu näidata. Samas Postimehe veebiväljaanne levitab videot juba pealkirjaga "Türgi on sõja lävel?"...
btw, selle üle, mida ja kuidas ajakirjanduses asju avaldatakse ja mida tähendavad tihti küsimärgiga pealkirjad, oli mõni aeg tagasi siinsamas foorumis mõningane arutelu
Veel -- Rootsist peaks vist samuti eemale hoidma...
Ühesõnaga -- Kristjan, ära paanitse asjatult. Reisi rahulikult.
Tänan väga Teid Alar ja Cragum. Vaatan, et muretsesin vist tõesti üle :)
Aga kui nüüd mõnd reisikaaslast ei suuda ma selles turvalisuses veenda, siis kas oskaksite soovitada mõnd alternatiivi, kus oleks Septembri lõpus temperatuur päevasel ajal 25+ (oleks soe ja mõnus ka õhtutel), liivarannad ja ujutav vesi :) Väga kaugele ei tahaks, kuna aeg piiratud 5~7 päeva koos lendudega ja kuna seljataga ka suuremad reisid, siis sellel korral ei vaimustu eriti ka matkamistest ja ekskursioonidest ning pigem otsiks sellist mõnusat rannas lebotamist, snorgeldamist, mõnusaid söögielamusi (kus ei peaks väga kartma mürgitusi) ja ehk ka vahvaid pidusid.
Hispaania lõunarannik- kas siis Vahemere rannik (Costa del Sol) või Atlandi ookeani oma (Costa del Luz). Lennata tuleks siis Malaga'sse. Snorgeldamiseks on head kohad Malagast "vasakule", st. Nerja-Maro kant.
To Arvutiabi. Ära sa jummala pärast karda sinna minna. Sinna läheb ju ligi 10 lennukit eestist nädalas sinna ja tõesti karta pole seal midagi. Väga turvaline.Lähen ise ka sept lõpupoole sinna juba 8 ndat korda suve pikendama. Võibolla kohtume või kes teab läheme ühe reisiga :-) Ilusat reisi.
Spiig, jah, Kreeka saared, hetkel eriti Kos :) Pean ka esimest korda elus cragumiga nõustuma, et Türgi kuurortlinnades võid end väga turvaliselt tunda. Türgi on enam-vähem kogu aeg olnud "sõja lävel" või sõjas, seega see Välisministeeriumi info on tõesti juba aastaid vana. Samas on mul ka endal paar sõpra, kes plaanisid sügisel Türki puhkama sõita, kuid nüüd ei julge. Minu meelest täiesti asjatu hirm! Soovitan soojalt Antalyat või Alanyat ja septembri lõpus/oktoobri alguses on seal super mõnus! :)
Sirjehile teadmiseks, et Kosil ei toimu midagi, olen ise koha peal. Nii nagu võib öelda Antalya või Alanya kohta, asjatu hirm ja ülepaisutatud ajalehtede artiklid.
Tere
Oskab keegi kommenteerida kuidas hetkel olukord Türgis puhkajatele? Kas tasub ikka minna?