trip-krainetrip-ukraine-dark
Ühistransport Pariisis

Olen lugenud läbi kõik postitused selle teema all ja korduvalt uurinud ka ratp.fr , aga ma ei ole saanud aru,kas ostes carneti saan ma sellega (nendega)sõita kõikides tsoonides või kehtib see ainult 1-2 tsoonis. veel(kui seltskonnas on 2 täisk ja 3 last)ja peab sõitma: 1.CDG kesklinna ja pärast tagasi 2.kahel päeval sõitma kesklinnast Disneylandi ja tagasi 3.sõitma korduvalt kesklinnas 4.võib olla ka Versaillesse siis, Kas Paris Visit kaart 2 täiskasvanule ja 1 lapsele osta ei tuleks siiski odavam , kui kõik muud variandid Tänud vastajatele

Carent'is olevad piletitega saab sõita ainult Pariisi piires, st Disneylandi, Versailles'isse ja CDG-sse ei saa. Erinevate võimaluste hindade kokku liitmine-lahutamine ja siis võrdlemine ei tohiks nii keeruline olla.

Kui oleks mida võrrelda Ma lihtsalt ei saa prantsuse keelest aru ja inglise keelse lk ei leia üksikute piletite hindu erinevatesse sihtkohtadesse.

Versailles Rive Gauche täispilet 2,80, pool pilet 1,40 Aeroport Charles de Gaulle täispilet 8,20, pool piletit 5,80 Marne la Valle-Chessy täispilet 6.30, pool piletit 3,15 Hinnad on eurodes ja tegemist on ühe suuna pileti hinnaga.

Pariis on muuseas kallis linn.

Meie ostsime Roissybus'i (CDGst Ooperi juurde ja seal tagasi lennuväljale) piletid ja Disneylandi rongipiletid Estraveli Tallinna büroost. Kohapeal ostsime päevapileti Batobus'iga (www.batobus.com, ka inglise keeles) mööda jõge ühe vaatamisväärsuse juurest teiseni sõitmiseks (hop on-hop off päevapilet €12 täiskasvanule ja €6 lapsele, 8 peatuskohta, pileti saab suvalisest peatusest, aga kindlasti tuleb otsida Batobusi märgiga ostukoht - teistel paatidel on teine süsteem), ülejäänud päevadel ostsime metroopiletid kohapeal. Kuna hotell oli kesklinnas, saime mitmetesse kohtadesse jala. Ühe korra võtsime ka takso, lühikese sõidu puhul ei tasu seda teha, sest miinimumtariif of €6.50. Lastega ei jõua nii või teisiti väga paljudes kohtades käia, arvestada tuleb ka piiikkkade järjekordadega eriti Louvre'i ja Eiffeli torni pääsemiseks. Ka Disneylandi piletid oleks tark Eestis osta (meie ostsime Estravelist), sest nädalalõppudel on ka seal järjekorrad. Veidi prantsuse keele oskust või vähemalt sõnastik käekotis ei teeks paha, sest näiteks restoranides-kohvikutes on menüü ainult prantsuse keeles. Pariislased räägivad üllatavalt vähe inglise keelt. Head reisi!

Tere! Äkki kirjeldad täpsemalt oma Pariisi marsruuti ja plaane,kaua kohal viibite,kui vanad lapsed jne...äkki jätad meiliaadressi,ma ei hakkaks siin seda lahti kirjutama,pärast tarku,kui palju...käisin ka perega 5 päeva Pariisis ja Disneylandis,tagantjärele muidugi tark,aga kohapeal metroo ja RER-ga liigeldes annab päris säästvalt toime tulla...

olen täiesti kindel et igal pool on vaatamisväärsuste juures pikad järjekorrad ja ma ei arvanudki et pariislased on selle probleemi lahendanud... samuti pole ma nii naiivne et loodaks Pariisis odavamalt hakkama saada kui Eestis aga lihtsalt hea oleks olla informeeritud! disni kodukalt leidsin ka pakkumise et alla 7 aastased on tasuta aga ei saanudki täpselt aru jälle kas see pakkumine kehtib AINULT koos majutusega või kõikdele alla 7 aastastele ja ma ei plaaninudki minna oma väikeste lastega(1,3,8)tüütama ja häirima tähtsaid kultuuriväärtustega tutvuvaid eestlasi vaid lihtsalt imetlema linna ja aupaklikust kaugusest kummardama Eiffeli jne poole oleksin lastega veetnud 2 pikka ja rõõmsat päeva disnis,jalutanud pariisis ja lihtsalt olesklenud minu meiliaadress

kaike12@hot.ee

Ps suudan salvata kõigile maailmanabadele tagasi

sinu antud hindade järgi suutsin liites ja lahutades saada kokku summa 121.4 EUROT ,arvestamata kesklinnas sõitmisi,estraveli Paris Visit kaart täiskasvanule maksab 730.- ja lapsele 360.- Krooni ja kokku oleks siis 116.32 EUROT järelikult olen ma need kaardid ostes juba 6 EUROT plussis ja lisaks veel plussis ka kesklinnas sõites,arvestamata veel neid soodustusi mis PV muuseumitele annab(kuhu ma küll ei plaani minna) aga suured tänud

ja sõnaraamatu abiga sain ma pr.k ratp.fr selgeks ka selle et orange kaart osta tuleks veel odavam

olen täiesti kindel et igal pool on vaatamisväärsuste juures pikad järjekorrad

ei pruugi olla, paari aasta eest sain nii eiffeli torni kui louvre'sse ilma mingite järjekordadeta. oli vist oktoobrikuu, ilmselt madalhooaeg.

Tulin Pariisist eile ning kohapeal sai oldud 10 päeva. Ühistranspordi jaoks sai esmaspäeval ostetud Carte Orange HEBDO (kehtib esmapäevast reedeni) tsoonidega 1-5. Sellega sai ära käia Versailles, La Defenses ja ka viimasel päeval lennukasse. See kaart tasub kuhjaga ära, kuna annab täieliku vabaduse metroos liiklemiseks. Saad sõita palju tahad ja kaugele tahad (kui just päris linnast välja ei taha). Mis puudutab Paris Visite, siis veendusin selle mõttetuses järjekordselt. Esiteks on see räigelt kallis ja vastu saad väga vähe. Ega Pariisi ei minda ju ainult muuseumist muuseumisse kolamiseks. Palju sa ikka jõuad. Aga see kaart ainult selliselt juhul ära tasubki. Mis puudutab järjekordades mitte seismist, siis praegusel hooajal järjekordi praktiliselt pole. Louvre's läks aega 10 mintsa, Versailles kõige kauem - ca 30 mintsa. Mujal (La Defense, Arc de Triomphe, Eiffel jne) ei pidanud üldse ootama. Ahjaa, vastus küsimusele kah. Carnet kehtib ainult tsoonides 1 ja 2.

Carte orange kehtib siiski nädala (esmaspäevast - pühapäevani), soetada saab seda jooksvale nädalale esmaspäevast kolmapäevani.

tsoonid ja hinnad hetkel: 1 - 2 (for downtown) 16,30 EUR 1 - 3 (for downtown and near suburb) 21,60 EUR 1 - 4 (covers Versailles) 26,70 EUR 1 - 5 (covers Airports, Disneyland) 32,10 EUR 1 - 6 36,10 EUR (http://www.ratp.info/informer/tarif_abonnements_o.php)

Carte Orange 1-5 tsoon kehtib ka RER-s.

Inglisega ei ole ma prantsas, Kreekas, it. jne. kontakti saanud? Hisp. enam ei proovinudki! Ei ole see inglišilmamaakeel õhtegi... Lõ-Am -s samuti. parem on mńi viisakusväljendki selgex õppida, edasi juba aitab sind kehakeel, kaardile kohanimele osundamine! PALUN IGA MAA KEELES ÄRA ÕPPIDA MÕNI APPIKUTSUV SÕNA, vabandage, näitex...

kas nädalakaarti (Carte Orange) saab osta ka CDG lennujaamast? kust täpsemalt?

Saab küll. Rongipeatuses on piletiputka.

Kui palju maksab üks komplekt 10-seid pileteid ( cartnetiks kutsutakse neid vist, jah ?)? Kas neid saab osta sellest hotellist : Hotel de Londres et Danvers ?, muidu hotelli tingimustes on muidu kirjas küll, et piletite müügipunkt. Kas hotelli sisesest piletite müügipunktist saab osta ka Louvri ja muude pileteid ?
Kas neid tuleb metroos augustada ja kui, siis millised need automaadid välja näevad ? Kas metroo peatub ikka igas peatuses, või pead ütlema, et tahan maha minna ? Kust ma tean, et on minu peatus maha minna ?

10 tk ehk carnet oli vist ligi 12 eur, äkki 11,70 eur? Ja üksipiletid mingi 1,70 vist. Ööbisin selles samas hotellis veebruaris ja ei märganud küll mingit piletite müügipunkti kuid võimalik, et vastuvõtus nad miskit müüvad. Louvre piletid saad osta kohapealt, osadel päevadel hind soodsam, kuu esimesel pühapäeval tasuta, info nende kodulehelt. Hotell on pisike kuid igati Ok hinna-kvaliteedi suhtega. Saad osta neid 10-seid pileteid igast metroojaamast,hotelli lähedal mitu metroojaama, Care Du Nord, Anvers, Barbes Rocheshouart, Poissionnere. Pistad pileti masinasse ja kui teisest otsast välja võtad, siis avab väravad. Metroo peatub igas peatuses, jaamades on seinal peatuste nimed, samuti on vagunis metrooplaan.

Suur tänu ! Oskate ehk veel midagi mu hotelli kohta öelda ? Nt. kuidas oli hommikusöök ja kas see on Louvreist ja muudest väga kaugel ? Ja lennujaama transport - kas maksab ja kuidas peale saab jne ? Räägi kõigest, kui aega saad. Kas nn " lahtine vannituba" on tõsijutt ?

Hotell on selliste põhjavaksali ehk Care de Nordi läheduses olevate Pariisi 2-3 tärni hotellide kohta ok,toad pole väga suured aga Pariisis mõistliku raha eest ongi väikesed toad. Hommikusöök kah ok, söögisaalis on meeldejäävad erkrohelised plasttoolid. Pole just päris Skandinaavia või Eesti hotellide rootsi laud aga mahlad-kohvid-saiad-juustud-kõrbinad olemas. Mõned 3-tärni hotellid pakuvad vähemat ehk ainult croissanti ja kohvi. Sacre Couri kirikusse jaksab jalutada küll, Louvre-ni mõned kilomeertrid jalutada, aga võid ka samast metroo võtta. Mulle endale meeldib suurlinnades pikalt jalutada ja Pariiis tundub väiksem kui London või rääkimata Berliinist mis tõesti georaafiliselt lai. Aga metrooga saad ilmselt kiiremini kohale.

Vaidlen rännumehele vastu. Kasutasime Pariisis just visite'd, sest sellega sai sõita nii metroo kui ka bussiga. Monmartre's on buss väga mõnus. Mõnedele vaatamisväärsustele ja tuuribussidele annab visite ka sooduka. Meil oli 5päevane visite, mis osutus väga mugavaks. Enne otsustamist tasuks vaadata, mida visite kodukas pakub.

Mis on see visite millest jutt ? Ja lennujaama transport, tead sellest midagi ? CdG lennujaam ?

Paris Visite on turistidele mõeldud transpordikaart, millega saad Pariisis liigelda kõikide transpordivahenditega: metroo, buss, tramm ja ööliin. Liaks saab vaadata PV kodulehelt, kes on partnerid, kust veel saab soodukat. Minu meelest oli see triumfikaar ja Cite - tehnikamuuseum. Kaart jaguneb ka tsoonide kaupa. Reeglina tavaturist kasutab 1 - 3 tsooni. Kodukas www.ratp.fr valida tuleb inglise keel. Kui soovida täpsemat infot kogu transpordi kohta, tuleb valida prantsuse keel ja proovida sisu ära tabada. Reeglina on prantsuskeelsed lehed Prantsusmaal oluliselt informatiivsemad kui ingliskeelsed. CDG lennujaam on 5 tsoonis ja see vajab piletit, mille hind on 8,60 €. Paris Visite tuleb osta ikkagi 1 tsoonis, tsoonid on metroo ja rongiseintel kirjas. Pariisis on pilet vajalik ka jaamast väljumisel, seega vale piletiga saab pikamaarongile minna, aga maha minna ei saa. Enamuste piletite ostmiseks peab olema piisavalt sulakat või münte, sest kõiki kaarte ei loeta ja kõik automaadid ei söö paberraha. Lisainfo transpordi kohta http://europeforvisitors.com/paris/articles/paris-metro-tickets.htm