Üks doos ühest ja reisimine

Kas keegi on viimasel ajal käinud reisil sertifikaadiga, kus kirjas 1 doos 1-st. Minul just nii vaktsiinisertifikaadil kirjas ja läbipõdemise tõend juba kehtetu, kuna 180 päeva möödas. Perearst ütleb, et teist doosi mulle ei tehta, kuna olen läbi põdenud. Aga olen kuulnud probleemidest reisimisel, kui sertifikaadil 1 doos 1-st. Kas keegi on sama sertifikaadiga kusagil reisil käinud ja kus?

See teema, et põdenutele teist doosi ei tehta, on juba väga vana. Kõik, kes tahavad saavad juba mitu kuud teise doosi ka. Mine suvalisse kohta, kus vaktsineeritakse ja saad selle kätte. Perearstid vist hetkel vaktsineerimisega eriti ei tegelegi.

to Peps

Minul on samuti 1 doos 1-st ja läbipõdenuna nagu ei oleks ju tarvis teist süsti....

Probleem tekkis Nürnbergis Radissoni hotelli check-ini tehes. Vastuvõtutöötaja luges passist 1/1st ja teavitas, et ma ei oma vajalikku vaktsineeritust. Mul läks ikka väga pikalt aega, et talle selgeks teha, et niimoodi on okey Euroopas reisida.

Seega jah, probleeme võib ette tulla. Inimesed, kes passi kontrollivad, on erinevate juhenditega koolitatud.

Lihtsam on ka teine doos kätte saada ja rohkem probleemi pole !

Hispaania, Soome, Rootsi, Norra on kõik rahul 1/1 süstiga (Moderna, mille tavaline on 2/2).

Prantsusmaal sobis 1/1 Pfizerit paar nädalat tagasi igal pool.

Itaalias saab sellega ka edukalt ära käia, järgi proovitud 1/1 Pfizeriga.

Aga olen nädala pärast Türki minemas ja pean PCR või antigeeni testi tegema enne minekut.

Olen ka kuulnud 1/1  probleemidest lennujaamades ja sellepärast   sai täna teine doos  tehtud,Põdemisest juba üle 180 päeva.    Aga reis Hispaaniasse 7 päeva pärast Ei teagi,kas pean lennujaamas kiirtesti tegema enne lendu.Infot selle 1/1  kohta võimatu leida.

Lendan iga kuu Hispaania vahet ja teen seda alates juunist 1/1 vaktsineerimistõendiga. Pole kordagi keegi lisaküsimusi esitanud. Probleem on juhul, kui seal oleks kirjas 1/2.

Tere!

Mind huvitab just sama küsimus seoses Türki reisimisega, mul passis 1/1´st. Kas keegi on käinud Türgis 1/1´st passiga?

Parimat!

Türgi ei pidavat aktsepteerima 1/1-st. 

Reisikaaslane põdes läbi, sai 1 süsti ja märgiti 1/1-st. Neljapäev minek ja teeb testi. Novatours ütles ka, et vaja test teha.

Tere,

Sama lugu. Käisime augustis Hispaanias ja sertiga 1-1st oli OK. Nüüd oktoobris minek Saksamaale ja tegin teist süsti (sest sept lõpuga läbipõdemise sert aegub). Sest oma parimate teadmiste juures sain aru, et Saksamaa aktsepteerib ikka 2 doosi (va 1 süstine vaktsiin, mis ta oli Jones vms). Vb vaieldes saaks lennukile jne, aga ma ei viitsi niimoodi reisida :)

Ilusat sügist!

Tyrgi aksepteerib 1/1 doos ja läbipödemise sertifikaat,haigusest vähem,kui 6 kuud ! Kui haigusest rohkem,kui 6 kuud,siis vaja juba 2/2 ,voi negatiivne test !

Aga kuidas on Türgist tagasi tulemisega? Saan aru, et minnes on vaja kindlasti test teha, aga sisuliselt on mul ju olemas Eesti mõttes kehtiv vaktsineerimispass (Pfizer 1/1), et kas tagasi tulles on test vajalik või mitte?

Minule vastas Novatours, et Eesti tagasitulles ei ole vaja testi teha.

Kuidas on Iirimaaga, kas 1/1 (Pfizeriga) saab ilusti?