Üks päev Budapestis

Suvel,augustis on plaanis olla läbisõidul ühe päeva Budapestis. Palun nõu,mida vaadata ja kus kindlasti käia ning kaua nende asjade peale aega kulub. Majutus arvatavasti üpris linnas.

Bussituur on üheks päevaks hea valik, mis sisaldab ka laevatuuri, siis saab päris hea ülevaate linnast ja selle peale kulub päris palju aega. Linn on suur nii ühel kui teisel pool jõge ja kui lisada veel mõne mõnusa kohaliku söögi-joogikoha külastus, siis ongi päev kulunud :)

Olen läbisõidul oma autoga,hemeelega sõidaksin ise.Mingi hea rahvuslik söögikoht kindlasti,turg,õhtul laevasõit. Hea oleks ka midagi ajaloolist. St.Inimesele,kes on esimest korda selles linnas. Ilmselt tripilt naastes taas läbi selle linna. Mida,ei jõuaks esimesel päeval näha,saaks ju tagasisõidul jätkata. Olen perega N,M ja 10a. poeg.

Linnaekskursiooni oma autoga küll ei soovitaks teha. Probleemid samad, mis mujal suurlinnades (parkimiskohtade otsimine, ummikud jne). Targem jääta auto hotelli juurde ja liikuda jalgsi (kui majutus kesklinnas) ja/või ühistranspordiga. Ühistransport toimib väga hästi. Näiteks Buda mäele saab tunduvalt kiiremini bussiga kui autoga minnes koos parkimiskoha otsimisega jne.

Kui oma autoga ja augustis, siis planeeriga 20.08 külastus, neil siis seal miski pühaku pidustused ja seega kesklinnas ummikuid pole, lisaks tasuta parkimine ja ilmselt õhtul Doonaul ilutulestik jms trall. Kui õhtupoolikul laevasõit plaanis siis kuulete-näete suurema osa juba ära (soovitan võtta selle versiooni kus Margareti Saarel. Ise käisime suht sama seltskonnaga ja kui välja jätta vaated linnale, siis Gellarti mäe külastusel suuremat sorti mõtet pole ehkki seal on kindlus, siis 1 päevasest reisist võtaks see ilmselt liiga palju aega. Häid restosid on ilmselt palju aga soovitan hoiduda nn turistimenüüst (sellised spets komplektid turistidele) hinna ja kvaliteedi suhe pole neis päris paigas.

Just tulime sealt. Soovitaks kindlasti Gellerti mäele minna - meie läksime nr 27 bussiga, mis väljub kohe mäe alt. Siis võiksite sõita Buda poolel köistrammiga ülesse mäkke ( sõit kestab 1-2 min) ja vaadata presidendipalee ümber ja jalutada Matyasi kiriku juurde, seal kõrval kohe Kalurite bastion, kust avaneb kena vaade üle jõe asuvale Pestile. Ülemine korrus on piletiga, aga platvorm-tasand tasuta. Gellerti mäele tasub minna pimedas, avaneb fantast vaade. Samas üleval on ka söögikoht, kus saab ka Ungari roogi maitsta lisaks tavapitsale. Meie ostsime metrootunnelis asuvast müügikohast grupipileti, mis kehtis 24h ja sai kasutada nii metroos, bussis, trammis ja trollis. Kui aega jääb, siis tasuks ka termi minna, meie käisime aprillis - vesi oli seal väljas näit 24 kuni 38* ... AGA suvel, kui niigi väljas ka palav...:)))

Tänud eelnevatele nõustajatele. Pesti poole peal pidi olema mingi eksootiline turg.E hk oskab keegi lähemalt rääkida ja seletada,kuidas sinna saab?

Ise käisin sellises kohas http://visitbudapest.travel/guide/budapest-attractions/central-market-hall/. Kaart ka kõrval olemas. Arvatavasti see sama, mida otsid. Oli teine jah suur ja kahekorruseline. Parimat

Kas on keegi kasutanud Budapesti ümbruses olevaid P+R parklaid? Kui läheneda Balatoni poolt (E71), kus oleks üks viisakas ja kergesti leitav parkimismaja/parkla, kuhu auto jätta. Edasi sõidaks linnatranspordiga. Ilmselt saab see olema metroo või Suburban Railway. Viimasega saab Travel Card-iga sõita linna piires, nagu ma aru saan. Ei suuda aga tuvastada, kus linna piir algab või lõpeb?

Hilja küll juba see info aga ehk mõni edaspidi mineja loeb ning erinevalt katritam'ist mina küll ei soovitaks 20.augustil Budapesti ja eriti kesklinna kanti autoga minna, sest tänu pidustustele on seal paljud sillad kinni ning me saime pea 4h tundi ummikus seista. Kui ummikutest välja sai ja auto ära pandud, siis jalgsi oli seal tõesti väga tore sel päeval olla!

Mmm...nõustun eelkommenteerijatega, et linna autoga küll minna ei soovitaks! Päevapiletid, mis sisaldavad transporti erinevate liiklusvahenditega tunduvad mõistlikud, kuigi ise käisime kõikjal jala, kuna meil oli linna avastamiseks kasutada neli päeva ja elasime suhteliselt kesklinna lähedal. Mind vaimustaski kõige rohkem linn ise oma võluva arhitektuuriga, mida näeb vaid siis, kui pole alati kindlat sihti ja võib end kesklinna tänavatele "ära eksitada" ning lihtsalt jalutades nautida seda mõnusat ja suursugust linna. Kui on ainult üks päev, siis mina lihtsalt jalutaksingi linnas ringi. Soovitan ise mööda Andrassy tänavat jalutada Kangelaste väljakuni ja sealt veel natuke edasi väljaku taga asuvasse parki, kus on järve keskel asuva saarekese peal imeilus muuseumikompleks. Sisus kohta ei oska midagi arvata, kuna sees me ei käinud, aga see on just välsipidiseks imetlemiseks tore: eri stiilides erinevates Ungari paikades asuvate ehitiste (kirikute, losside jms) väiksemaid koopiatest on kokku moodustunud kaunis kooslus. Andrassy tänava äärde, rohkem kesklinna poole jääb ka ooperimaja, mis on väga uhke ja kui kallitest luksuspoodidest mööda saada, saab kuni Kangelaste väljakuni arhitekrtuuri nautida. Kui päev on pikk ja sellesse mahub ka termaalbasseinikülastus, siis mina soovitaksin loomulikult Gellertit, mis asub Erzebeti silla (roheline) Buda poolses otsas. Lastega sinna küll ei läheks, rohkem täiskasvanute lõõgastuskoht:) Meie maandusime mitmel õhtul Time of Wine nimelises veinibaaris (http://welovebudapest.com/en/cafes-bars/time-for-wine), mis asub täiesti kesklinnas ja on igati taskukohaste hindadega (1 dl 350 HUF ehk veidi üle 1 eruo) ja suurepärase kohaliku veini valikuga. Ungaris müüakse veini muide dl kaupa, nii et hind on alati 1 dl kohta! Time of Wines olid ka väga sõbralikud ettekandjad, kes vastavalt kliendi soovile talle veini välja valisid ja enne klassitäie ostmist ka proovida andsid, kas ikka sobib see sort. Baar ise on õhtuti elava jazz muusikaga, kuid väike ja asub justkui teise vabaõhubaari, Aqvariumi, sees. Kõik see headus on mingi väljaku (Erzsébet tér?) sees: tuleb minna suurtest, väljaku alla viivatest trepiastmetest alla ja siis leidubki. Vabandust, kui on segane kirjeldus, aga kes soovib, see loodetavasti ka leiab!:)