Üleüldine valuutavahetus

Palju on räägitud konkreetsetest riikidest ja valuutadest, aga kui teie reisiharjumusi üldistada, siis kuidas ja millal eelistate valuutat vahetada? Kas enne reisi kodupangas/valuutavahetuspunktis, pigem reisil olles lennujaamas/tänava-punktis või võtate sihtkohta jõudes lihtsalt automaadist kohalikku valuutat välja?

Ise olen teinud, kuidas on juhtunud - nõrga valuutaga riikides olen peamiselt tänaval vahetanud ja saanud paremaid kursse kui lennujaamades. Putkades lastakse veidi isegi kaubelda, põhiline et eurod neile jääks! Samuti on õnnestunud nii mõneski riigis ka lihtsalt eurodes maksta, kusjuures ilma petta saamata. Omal ajal on muidugi saadud ka pankades ja tavidites jne vahetatud, kuid see ei tundu parim variant olevat.

Kus ja millal teie oma valuutat vahetate, ja kas pigem kohe suurema summa või vähehaaval?

Kui on stabiilse valuutaga ja ilma "musta turuta" riik, siis võtan kohal automaadist ilma teenustasuta Krediidipanga kaardiga. Korraga umbes nii, et 3-5 päevaks jätkuks või kui linnadest eemale minek, siis pikemaks ajaks. Teistel juhtudel vahetan eurosid ja nii nagu kasulikum on. Vajadusel lennujaamas mingi väiksem summa, et järgmise tööpäevani kuskil linnas hakkama saab. Ülejäänud linnas seal, kus kasulikum. "Musta turuga" maades eelistab peamiselt seda, seni kui piisavalt ohutu tundub. Eestist kaasa vahetab valuutat väga harva. Enamasti on kohal odavam automaadist võtta või eurosid vahetada. Ei mäletagi, millal spetsiaalselt Eestis viimati vahetamas käisin. Pigem on mingeid valuutasid kellegil vedelema jäänud ja siis neid normaalse kursiga ära ostnud.

0
0

Aasiasse olen vahetanud Tavidist väikese koguse valuutat,keskmiselt 50 € per/külastatav riik.Seda sellepärast ,(saabudes mõnda riiki hilisõhtul) et ei peaks kohe valuutaga tegelema hakkama.Vaja ju kas metroo,bussi või taksoga hotelli sõita,mõned kohvid juua jne.Näiteks Myanmaris läksin õhtul poodi,et osta juua,suitsu jne.,seal küll $ vastu ei võetud,hea et oli kaasas kohalikku raha.Sama ka Indoneesias, Filipiinidel ja Vietnamis.Singapuris sattusin Hiina uue aasta ajal ja vahetuspunktid olid üleüldse suletud. Eurosid olen vahetanud vastavates vahetuspunktides. Muidugi on hea,kui omad Revolut kaarti,mida saad tasuta teha saidilt revolut.com,laadides alla äpi.Selle kaardiga saad ATM -st raha välja võtta ilma igasuguse maksuta interpanga kursil.Tasun ka selle kaardiga Eesti kauplustes.

1
0

Pigem küsiks arvamust - kus ja millal on probleeme valmistanud ATM kasutamine ja kui kulukaks on osutunud sealt raha võtmine?

Isiklikult ei ole seniajani probleeme kogenud. Kindluse mõttes on mõnikord kohalikku raha kaasa vahetatud vatsega sarnaselt esimesteks hetkedeks, kuid pea igas lennujaamas on ATM olemas olnud, töötanud ja toiminud. Kulutused on harilikult jäänud mõne euro piiresse ja ei ole mind motiveerinud raiskama oma aega ja ressurssi selle kõige odavama variandi otsimiseks.

Äärmuslikke näiteid kindlasti on, kuid 90% sihtkohtadest seda vast ei ole.

1
0

Väga palju on juttu olnud sellel teemal Aasiast, aga näiteks Lõuna-Ameerikast ei sõnagi. Olen aru saanud, et Brasiilias on samuti ATM fee väliskaartidele 5-6 dollarit ja maksimaalselt ühe korraga välja võtta raha on võimalik 100-300.- EUR-i. sõltuvalt pangast. Endal kohe minek sinna, viimasel ajal sealkäinutel, milline soovitus oleks? Paari esimese päeva raha plaanin siiski siin ära vahetada. Viimati sai sealkandis käidud 10 aastat tagasi, siis selliseid probleeme ei täheldanud, et ATM raha ei annaks nagu praegu lugeda on. Hotellid saaks jah netis ära osta, aga see pole ikka see koht kus julgeks üle 50.-euri korraga tasku panna.

0
0

Pean samuti tunnistama, et pole enam aastaid enne reisi valuutavahetuse peale juurelnud, sest ATM-id toimivad pea kõikjal. Erandiks on cash-only riigid, kuhu minnes on eelnevalt vaja omada piisavat kogust sularaha (EUR/USD). Näiteks Zimbabwe või Somaalimaa. Mõlemas on ATM-id küll olemas, aga kasutegur välismaalase jaoks on ümmargune null.

0
0

Mul on ATM mõnel korral kaardi "ära söönud", näiteks Hispaanias. Viimati Hispaanias oli ATM õnneks panga välisküljel, läksin sisse, nurisesin veidi, mille peale tehti automaat seestpoolt lahti ja sain kaardi kätte.

0
0

SEB pakub näites 3 euro eest võimalust suht piiramatul arvul kaarte omada. See annab ka reisil vabaduse ühe kaardi kaotuse korral end turvaliselt tunda.

0
0

Eeldatav eelarve ja natuke peale on alati kaasas sulas. Raha vahetan saabudes külastatavasse riiki. Kaardid on kaasas pigem ettenägematuteks juhtudeks. Arvatavasti määrab harjumuse sularahas sissetulekud, ei ole mõtet reisiraha arvele panna, et pärast pangale lõivu makstes mujal välja võtta.

0
0

Võtan tavaliselt reisile kogu eelarve USD kaasa.. Reeglina on USD vahetuskurss palju parem kui EUR(tänaval raha vahetades). Igaks juhuks on ka krediitkaart kaasas, kui rahast puudu tuleb..

Üldjuhul saab linnas raha vahetades parema kursi. V.a Jaapanis, kus saime parima diili lennujaamas(Haneda).

Lisaks, kui sul nutitelefon on, siis tõmba äpp "XE currency". Saad kiiresti teada kui paljuga petta saad:)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased