Ümberistumine Dubais

Kas Dubai lennujaamas 2 tundi on piisav aeg ümber istumiseks?

Täitsa piisab. Aga kuna Dubai lennujaam on minu arvates 1 kõige kehvemalt lendude kohta infi edastav lennujaam, siis pead hoolega kuulama, millisest väravast sinu edasine lend läheb (soovitavalt pane see kõrva taha juba enne sinna maandumist, kui nad lennukis neid jätkulendude väravaid loevad, juhul kui ikka sama kompaniiga edasi lendad), sest tabloodele tulevad lennud kuidagi väga hilja ja siis on ka juba lennu järel kirjas 'final call' või veelgi hullem 'gate closed'.

Minul selline küsimus, et lendan London-Dubai-Brisbane Emiratesiga ning vahepeatus Dubais 3 tundi. Kas mul viisat on ka vaja selleks, et seal jõlkuda transiiditerminalis 3 tundi?

Hiljutine kogemus Dubaist: jätkulennu värava sain teada juba eelmises lennukis, aga seda mitte, millisesse väravasse me saabume. Kui mõlemad lennud on Emiratesiga, siis on vähemalt saabumine ja lahkumine samas terminalis. Mul oli kirjade järgi kahe lennu vahel 1 tund 35 minutit, aga eelmise lennukiga tiirutasime tükk aega Dubai kohal, sest liivatorm ei lubanud maanduda. Kui lõpuks maandusime, siis sõidutati meid bussiga vähemalt 15 minutit, kuni lõpuks terminali jõudsime. Seal hetkel oli jätkulennuni 17 minutit ja väravad suletakse 15 minutit enne stardiaega. Terminalis ootas ees pikkade sabadega turvakontroll. Rääkisin mingi ametnikuga, kes mind väljaspool järjekorda turvakontrollist läbi vedas. Siis ruttu värava juurde, pass ja pilet ette näidata, pärast väravat jälle turvakontroll, kus tuli käsipagas lahti teha ja sisu ette näidata... Kõigele vaatamata jõudsin lennukile ja kõige meeldivam oli see, et ka pagas jõudis.

Aga mul oleks selline küsimus, et kui mul on peatus Dubais umbes 5 tundi, kas mul on vaja transiit viisat? Ja juhul kui ainult edasi lendan Emirate's Airline'iga?

Kui edasilend on 24 tunni jooksul, siis pole viisat vaja. Kui edasilend on rohkem kui 8 tunni jooksul, siis viisat pole vaja, kuid soovi korral võib taodelda transiitviisat, mis kehtib 96-ks tunniks. Selle organiseerib lennujaamas sinu lennufirma ja lõpliku otsuse teeb immigratsioon.

Aga kui mul on vaja võtta oma pagas ja viia see teise lennu peale, kas siis see on ka ilma viisata lubatud?

Miks sa peaksid oma pagasi vahepeal välja võtma kui lendad koguaeg Emiratesiga. Kui tuled või lähed teise lennufirmaga, siis on ilma transiitviisata hakkamasaamine küsitav, sest Dubais on teadupärast 2 terminali ja ühest teise ilma viisata ei tohiks saada, eriti veel pagasit vahepeal välja võttes?

Pagasi väljavõtmine on Dubais peale passikontrolli!

Pagasiga poleks põhimõtteliselt probleemi, selleks on "baggage intetification" asi, nagu mulle üteldi ja Emiratesiga lennates toodakse pagas tasuta ise järgmise lennu peale, aga kuna mul on vaja ühest terminalist teise saada, siis ma ei tea jälle...

Pead ikka vähe selgemaks asja saama! Kui teed check-in'i kohe lõpuni ära, siis liiguvad ka kotid (teoreetiliselt) reisi algusest lõppu ilma mingisuguste lisamuredeta. Dubais on transfer terminalide vahel olemas - kohale jõudes küsi "transfer desk"st abi

tõstaks vana teema üles. Lendad Helsingi-dubai-india ja tagasi. Dubais toimub ümberistumine, ooteaeg ca 5 tundi järgmise lennuni Kas mul on vaja transiitviisat kui mul on piletid eraldi ja pean transiitalast väljuma et pagas uuesti check in-da?

Kui sa soovid pagasi ise lindilt üles korjata, siis eelneb sellele riiki sisenemise protsess immigratsioonis, seega vajad sa viisat. Esimene lootus on see, et Helsingis suudetakse pagas otse Indiasse vormistada, sest lennufirmad on omavahel kuidagi seotud. Järgmine lootus on transfer desk, et mõni lennujaamatöötaja tegeleb sinu pagasi ja selle ümbervormistamisega. Mõlemal puhul peab Helsingi-Dubai lend saabuma samasse terminali, kust Dubai-India lend väljub, sest muidu pead riiki sisenema, et terminali vahetada.

Eesti passiga on Ühendemiraadid viisavabad. Lähed lihtsalt passikontrollist läbi, võtad oma pagasi, vajadusel vahetad terminali, annad pagasi ära ja lähed uuesti passikontrolli. Kui seda kõike teha ei viitsi, siis suure tõenäosusega organiseerib keegi transiit check-inist su pagasi ise õigele lennule. See sõltub juba järgmisest lennufirmast, aga tõenäoliselt suudavad nad su pagasi igale lennule panna. Siis jääb lihtsalt rohkem aega terminalis molutamiseks.

Tänud vastuste eest. Kui nüüd tõesti peaks transiit alalt väljuma. Eesti passiga on küll viisavaba aga nagu mina aru sain siis kehtib ainult ühe korra riiki sisenedes 90 päeva 180 päeva jooksul? St tagasitulles Indiast ja uuesti ümberistumisel võib probleeme tekkida?

Kust sa sellise asja välja lugesid, sisene palju tahad, lihtsalt kokku ei või viibida rohkem kui 90p 180p erioodi jooksul.

Asja ajendas uurima see, et näiteks India viisa puhul on võimalik vaid ühekordne sisenemine riiki. Tundub et tõesti on "multiple entrie" , ehk siis võin rahulikult transiitalalt väljuda check in jaoks, kui selleks on vajadus. Suured tänud igaljuhul ;)

https://www.emirates.com/ae/english/plan_book/essential_information/visa_passport_information/uae_visas.aspx

(B) If your country of nationality appears on the list below, your passport will be stamped with a multiple entry 90-days visit visa that's valid for 6 months from the date of issue, and for a stay of 90 days in total.

Austria Belgium Bulgaria Croatia Cyprus Czech Republic Denmark Estonia Finland France Germany Greece Hungary Iceland Italy Latvia Liechtenstein Lithuania Luxembourg Malta Netherlands Norway Poland Portugal Romania Seychelles Slovakia Slovenia Spain Sweden Switzerland

Kui lendate sama lennufirmaga, siis on eriti hea, aga kui pead pagasi välja võtma, nt just paar nädalat tagasi lendasin Finnairiga Dubaisse ja sealt edasi Emiratesiga Seychellidele, siis 3h oli just ja just piisav.... Metrooga teise terminali, pagas välja ja siis passikotrolli järjekorda (mis üllataval kombel liikus suhteliselt kiiresti edasi, kuigi sabad olid ehmatavalt pikad) ja otse Gatele.

postimees2, " Tundub et tõesti on "multiple entrie" Dubai on viisavaba, mingit viisat sa kusagil ei saa, iga kord kui riiki sisened ja väljud lüüakse lihtsalt tempel passi nagu ikka piiridel.

Mitte et see midagi muudaks, aga Emiraadid ei ole (ja ei saa ka kunagi olema ilmselt) viisavaba. Lihtsalt viisa saab nüüd ka Eesti kodanik alates 2014a piirilt (vanasti pidi ette tehtud olema) Viisavabad on ainult GCC riikide kodanikud.