Ümberistumine Arlandas

Äkki keegi oskab infot anda kuidas jõuda terminal 2'st terminal 5'te ja muid nippe, tean ka ise, et aega nappib aga kuna reisin käsipagasiga siis vast jõuan, kui lennuk muidugi ei hiline.
Sõidan Air Berliniga Berliinist Stockholmi ja seal istun EA lennuki peal mis viib mind Tallinnasse. Lennukite vahe siis 1:25

Departure: 10:35 Berlin, Germany - Tegel
Arrival: 12:10 Stockholm, Sweden - Arlanda , terminal 2

Departure: 13:35 Stockholm, Sweden - Arlanda , terminal 5
Arrival: 15:45 Tallinn, Estonia - Lennart Meri

Tere!

Selle 1.25 tunniga jõuad sealigale poole ja sildid on vägagi korralikud nii, et sellepärast, et maha jääksid pole küll mõtet pabistada, juhul, kui lennuk muidugi õigeaegselt jõuab, aga vahel on nad vastutulnud, kui peaksidki PISUT hilinema, siis edasine lennuk ootab kenasti kõik pardale, seda teadustatakse siis lennukis.

Ma ise ka arvan, et piisab sellest ajast aga, kuna ei ole käinud seal, siis väga täpselt ei tea kui suur see lennujaam on ja kuidas asjad käivad.
Aitäh vastuse eest!

Se Arlanda on Tallinna lennujaamast ainult tsipa suurem 1,5 tunniga jõuad käsipagasiga seal ringi peale teha. Muidugi liiguvad seal ka tasuta lennujaama sisene bussi liin, nii et muretseda pole põhjust. Seda enam et kui sa Berliinist tuled tundub see Arlanda väga vaikne ja rahulik paik olema

Nojaa, kas ÜKS pilet või kaks erinevat? See on alati põhiinfo, mille peaksid esitama. Kui on eri piletid ja esimene lend hilineb, nii et teisest maha jääd, siis võid olla sunnitud uue pileti ostma oma raha eest, kui reisikindlustust pole.

Miks Berliinist Tallinna saamiseks selline riskantne variant? AirBalticuga on oluliselt turvalisem (reisitõrke mõttes) ja odavam iga kell, kui Estonian Airi graafik või hinnatase ei sobi. Berliin Riia lennu hilinemine oleks vedaja probleem ja mitte sinu. Praegu on AirBerliini hilinemine Arlandasse otseselt sinu enda mure ja talvisel ajal küllaltki tõenäoline.

Mul oli Estonian Airi otselennu pilet, aga nad otsustasid selle lennu ära jätta ja pakkusid ise sellise variandi. Lennud on ühe pileti peal nii, et kinni maksmise pärast ei pea vist muretsema.

Kuidas liikuda terminal 2st terminal 5te? On seal mingi transiitala või tuleb vahepeal välja minna?

Pane teinekord googleisse otsingusõna Arlanda või Stockholm airport. Mõne hetke pärast leiad lingi:
http://www.arlanda.se/en/Information--services-to/Traveller-information/At-the-airport/Maps/
Sa ei pea selleks kulutama 10 päeva.

  1. ja 5. on äärmised terminaalid, nad asuvad ühe pika koridori erinevates otstes(ainult 3. terminaal on kõrvalepöördega), eksida pole võimalik,viidad on ka väljas. Kui tahad kõnni jalgsi, arvan, et paarikõmne minutiga saad hakkama, ise läbisin suure seljakotiga (see muidugi käru peal) ja rahulikult ka 20 minutiga, võid kasutada ka lennuvälja busse, kui pakke rohkem. Transiittsooni ei ole, väljud ja sisened uuesti

Lugedes eelmist kommentaari, saan aru, et Arlandas jätkulennule minnes tuleb uuesti läbida turvalisuse kontroll? Kas olen asjast õigesti arusaanud? Millised on kogemused? Lend tuleb Riiast ja läheb Las Vegasesse.

Kodulehel ütleb, et saab ka ilma:

If you are flying to Stockholm Arlanda Airport and are going to fly directly on a domestic flight from another terminal, you must go through airport security and then pass through a new security control in the other terminal. If you are coming from an international destination and are going to continue on an international flight, it is not certain that you will pass through a new security control. This depends on which country you have come from, and which country you are travelling onwards to.

There are buses at the airport which transfer you at no cost between the different terminals and SkyCity, but you can also walk inside between the different terminals.

ei ole. Oleneb ju kust tuled ja kuhu edasi lendad nagu ise siia ka kopeerisid: This depends on which country you have come from, and which country you are travelling onwards to.
Mondrai on vahepeal postitust muutnud.
Läbima pead passikontrolli, kuna väljud Shengenist. Kui pagas läheb otse ja terminal sama, siis turvat ei tohiks olla, aga AB kogemus puudub.

Lahkudes üldiselt turvakontrolli ei ole. Kui lendad tagasi ja lähed EL-i jätkulennule, siis läbid ka turvakontrolli EL-i sisenedes.