Ümberistumisega Tenerifele?

Plaanis lennata ümberistumisega London Stansted lennujaamas Tenerifele. Kas keegi oskab öelda, mis saab ümberistumisel lennujaamas. Millised reeglid eneseisolatsioonile kehtivad? Kas ilma lennujaamast väljumata saan edasi järgmisele lennule või pean jääma kaheks nädalaks karantiini? Muret teeb just lend tagasi.

Eelmise nädala lõpus oli Stansted valutu kogemus, neljapäeva öösel Lissabon - Stansted,  Ryanair, paar tundi öösel lennujaamas pikutamist ja hommikul Tallinna lend. 

Lennujaamast väljud ikka, sul on ju 2 eraldi lendu, ja passikontrolli läbivad kõik saabujad.

 Mitte keegi ei küsi kust lendad ja kuhu, selles mõttes on kõik nagu alati olnud. Mask ilusti näos  lennujaama siseruumides, aga mitte siis kui terminalis sööd või jood, sest nagu me kõik teame,  viirus ei levi süües ega juues.

Stanstedis pole transiittsooni, seega pead passikontrolli läbima. Enne lendu täida ära see vorm: https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk

Eestist lennates (veel) end isloeerima ei pea. Kui Tenerifelt ka Londoni kaudu tagasi tuled, pead teoorias end Londonis viibimise ajaks isloeerima.

Kui kahe lennu vahel päevasel ajal vaid mõni tund, siis probleemi pole, pane vormis UK aadressiks Stanstedi aadress (Bassingbourn Rd, Stansted CM24 1QW). 

Kui peatus on öösel, peaksid reeglite järgi hotelli broneerima, lennujaamast otse sinna suunduma ning hotellist otse tagasi lennujaama ning PLFi hotelli aadress kirja.

Londoni kaudu lendajatele - alates 25. oktoobrist ei nõuta Kanaaridelt tulijatelt enam isolatsiooni, juhul kui tegemist on otselennuga. PLF tuleb aga endiselt täita.

Saabusime äsja Tln-Frankfurt-Tenerife-Frankfurt-Tln. Ja pean tõdema, et kõige ohtlikum viiruse mõttes ja tülikam oli saabumine Tallinna lennujaama kahjuks :( 

Saksamaa ei nõua transiidil midagi, nii et Frankfurdis sujus kõik nii sinna kui ka tagasi väga hästi. Tenerifele saabudes piiksutad täidetud terviseankeedi QR-koodi (täita 48h enne saabumist https://www.spth.gob.es/) ja üks onu pisteliselt kraadib, keda soovib.

Playa de las Americas on kõik rahulik ja kena, maskikohustus, kui pole võimalik hoida 1,5 m distantsi ja siseruumides. Kohalikud hoiavad väga puhtust, destsifitseerivad kõike ja on rõõmsad külaliste üle. Paljud kohvikud, baarid ja hotellid kinni, kuid avatud piisavalt, et nälga ei jää.

Tallinna lennujaamaga on tõesti see lugu, et paberi täimisel on suur hulk inimesi koos ja ka testi tegemisel ootab hunnik inimesi väiksel alal koos. Tark on täita saabumise ankeet enne (https://www.politsei.ee/files/2020-10/liikumispiirangu-kinnitusleht-15.10.20-ee-16.10-mn-ee.docx?cfaeba3626), siis ei pea seal täitma ja järjekorras ootama. Testimas oli ikka kogu lennuki täis, aga testijad olid nobedad ja see käis kähku. Kui saabumise ankeet on enne täidetud, siis test oli tehtud ja lennujaamast väljas ca 30 mintsaga. Esimese testi tulemus tuli 8 tunni pärast SMS-ga.