trip-krainetrip-ukraine-dark
Uffizi galerii?

Plaanis on juuni keskel kaeda Uffizisse. Galerii kohta infot sõeludes jõuab paratamatult piletiteni. Ja kohe ka soovituseni endale e-piletid muretseda. Muidu on piletihind ühele 10 eurot, e-piletite puhul hüppab kahe täiskasvanu ja kolme lapse piletihind u. 80 euroni. Neljakordne vahe inspireerib küsima, kas kellelgi on kogemusi? Kas neli korda kallim e-pilet või .... ?

Seal peaks olema võimalik telefoni teel paar päeva ette ka broneeringu teha. Vaata täpsemalt Lonely Planet Italy GuideBook. Alternatiiv on seista kuni 4h piletisabas. Üldiselt on omal käel Itaalias kõikjal tähtsamates muuseumides (Peetruse kirik Roomas, Vatikani muuseum, Akadeemia Galerii Firenzes) pileti/turvakontrolli saba 1,5h.

oot-oot, ise küll neljakordset vahet ei suutnud välja arvutada http://www.florence-museum.com/booking.php

Hinnakirja järgne hind on 10 eurot täiskasvanule. Lapsed tasuta. Veebi broneeringud kasvataks meie kamba jaoks hinna 80-le eurole. Aga paar päeva varasem telefonikõne on hea mõte ja nii ilmselt läheb.

kohapeal järjekorras pileti lunastamisest - järjekord tundus küll pikk ja võimatu seistes jõuda piletini, kuid tegelikult kulus ~tund ja olime galeriis sees - oli lõunaaeg ja hommikune tippaeg möödas.Võimalik ka varahommikul enne avamist sabatada ja nii raha kokku hoida.

Veel soovitusi Firenze kohta: Kindlasti ära käia Bobuli/Bardini aedades (sissepääs 10 EUR) + portselanimuuseum, aga vaated on seda väärt.

Uffizi saba jääb ilmselt elu lõpuni meelde. Aprilli lihavõttenädalal oli see vast 4 tundi või enam. Soovitus minna ka San Marco kloostrisse. Fra Angelico freskod algses asupaigas. Midagi nii lummavat kohtab harva. Samas on ka tema maalitud altarid musitseerivate inglitega.

Mina käisin Uffizis jaanuaris ja kui sealt hommikul mööda käisin tundus liiga pikk saba et seista. Tulin pärastlõunal tagasi ja ohoo, mitte ühtegi inimest polnud järjekorras. Väljaspool hooaega reisimise võlud. Üle 3-4 tunni seal pole niikuinii vist jaksu vaadata, nii et pärastlõunane aeg on ok, pääsed kooligruppidest. Samas Vatikani muuseumis tundus ka saba väga pikk aga see liikus väga kiiresti nii et seal läks umbes kolmveerand tundi sabas mis tundub väga mõistlik aeg olevat. Sinna soovitaks juba varakult siiski minna, olin sabas kui nad lahti tegid ja lahkusin pisut enne kui nad kinni panid ja ikka pidin kappama osadest näitustest lihtsalt läbi.

Meil olid Uffizi piletid ette kinni pandud ja tõesti oli selle eest lisatasu, aga kindlasti polnud see vahe ei kahekordne ega neljakordne (täpset summat ei mäleta). Kuna käisime juulikuus, siis lookles ikka väga pikk saba seal hommikust õhtuni. Samas Vatikani läksime umbes tund enne avamist ja kui uksed lahti tehti, saime kohe sisse, nii et ootamine polnudki eriti pikk.

Uffizi järjekorda tasub minna hommikul enne avamist - olime 25 minutit varem kohal ja pidime ootama um 40 minutit. Kuna muuseumis on rahvast vähe, siis sabas seisjate uksest sisse saamise sagedus soodsam kui keskpäeval.

Meeleolukaks muutis Uffizi järjekorra üks tore prantsuse paarike - kui turvakontrollini jõudsime, siis kõlas "Merde!", sest prantsuse proua käekotis oli need 40 minutit rahulikult mööda saatnud üks chiuaua. Muuseumi turvatöötajad ei tahtnud kuuldagi koerale kultuurielamuse võimaldamisest ;)

Palun, kas keegi on seda galeriid käesoleval aastal külastanud? Poja pere võtab kunstihuvilise memme Itaaliasse kaasa ja lubab ühel päeval Firenzesse ka sõidutada. Eelnevad selleteemalised postitused on juba varasemad, ehk viitsib mõni värskemalt käinu pakkuda – mis nädalapäeval ja mis kellaajal võiks saba kõige väiksem olla? On seal üldse mingit loogikat? Eelnevalt broneerida ei riskiks, nad ju tahavad lisaks kuupäevale ka kellaaega ja seda ei julge 100% prognoosida lastega reisides. Periood saab olema 16.-21. september. Oleksin tänulik iga vihje eest!

Septembri lõpus on ehk järjekorrad veidi lühemad, aga kindel ei saa kunagi olla. Kui netist ette osta ei julge, siis soovitaksin minna Firenze päeval kohe alguses sellesse piletikassase mis asub Orsanmichele kiriku Via Calzaiuoli (peatänav, mis viib toomkiriku juurest Piazza della Signoriani) poolses otsas. Sealt saab osta samaks päevaks, aga ettetellimistasu 4 eurot inimene tuleb ikkagi maksta. Kui seda ettetellimise maksu ei taha maksta, tuleb juba hommikul vara järjekorda minna, keskpäevaks võib järjekord väga pikaks venida. Kui memm on lihtsalt kunstihuviline, siis soovitaksin alternatiivina minna üle Ponte Vecchio palazzo Pitti ning küsida pilet Galleria Palatina sse. Seal saab palju väiksema järjekorraga hakkama (max 15 min) ning muuseum pea samal tasemel (11 Raffaello originaalmaali, 2 Caravaggiot jne). Lisaks saab sama piletiga külastada ka korrus kõrgemal asuvat moodsa kunsti muuseumi (peamiselt 19 sajandi kunst).

Mõistlik on ikka broneerida, muidu võib sattuda mitmetunnisesse järjekorda. Telefoni teel broneerimise eest võetakse 4 EURi inimese kohta, online broneerides oli minu mäletamist mööda isegi kallim. Lastele ja üle 65-aastastele tasuta, aga broneerimistasu tuleb ikka maksta.

Kas keegi teab millisel telefonil tuleks bronnida pilet galeriisse. Online ei registreerinud ennast lõpuni ja tegelikult tuleb suure seltkonnaga ka märgatav hinnavahe.

Firenze musei +39 055 294883 esmaspäev-reede 8.30-18.30 ja laupäeviti 8.30-12.30 "Information and reservation service Florence State Museums"

Tänan Sind südamest üksikasjaliste juhtnööride eest Uffizi galerii kohta, kasutasin seda Orsanmichele kiriku varianti ja käidud nagu niuhti. Palazzo Pitti jätsin tagavaraks, sest soovisin võimalusel just Uffizis teatud konkreetseid maale imetleda. Nägin nad kõik ära ja olen vaimustatud. Aitäh!