trip-krainetrip-ukraine-dark
Ukraina piiriületused

Kas kellegil viimase aasta kogemusi Vene-Ukraina-Poola piiriületuste kohta on.

Tere.Midagi head seal küll pole,järjekorrad,trügimine,vip id,...

Tahaks ka teada. Mul ees Moldova-Ukraina ja Ukraina-Poola piiriületamine

Ukrainast Poolasse tulles piiriületus võttis möödunud laupäeva õhtul 2 tundi.Nii Ukraina kui Poola piirivalvurid otsisid kogu pagasi läbi. Ukraina omad isegi kuni varurattani ja uurisid läbi kõik ravimid, mis mul kaasas olid.

Küsin üle, millises piiripunktis niimoodi läks, ja kas oli mingi eriline põhjus, miks tollile silma jäite. Endal pole kunagi midagi peale pealmiste kottide vaadatud, kus laste mänguasjad ja riided. See mis allpool oli, oli küll hirmuäratav :)

Ukrainlased olid seal eriti hoolikad, uurisid kõik pagasid läbi, koputasid autosid, et kas midagi kahtlast kere vahele peidetud. Ma saaks aru, kui riiki sisenedes, aga et ka riigist väljudes niimoodi kontrolliti... Ju mu autokere kõlas kahtlaselt...Piiripunkt oli see, mis kõige suurema tee peale jääb, Lvivist Lublini poole sõites. Arvan, et see Rava-Ruska siis.Poolasse sisenedes käis ka narkokoer autod üle.

Läksin Zatokasse 2.07 ja tulin tagasi 9.07.18.Sõitsin Starovoiteve piiripunkti.Sealt üleminek 1 tund ja tagasi tulek 2,5 tundi.Poola poolel oli meeskonna vahetus.Sõitsin Rakvere-Augustow-Chelm-Starovoiteve.Ukrainas eriti liiklus märke ära vaata.Trass Starovoiteve-Kiiev läks kiirelt kuna keskmine sõidu kiirus oli 130 km/h.Võta mõne kohalikule sappa,see jagab asja.

Tulime just Ukraina-Rumeenia reisilt. Ukrainasse sisenesime 04.07.18 Poolast Lublini- Chelmi tee kaudu. See oli viga. Järjekord oli mega pikk. Piiriületus võttis aega 4 tundi. Saime ühe ukrainlasega meie ees jutule ja ta ütles, et oleksime võinud tulla 2 piiripunkti alt poolt sisse.  Ühesõnaga valida väiksem tee. Ehk pidas ta silmas  Chervonogradi, mida siin keegi soovitas.  Pidavat minema kiiremini. Autot vaadati visuaalselt taskulambiga üle. Meil oli ikka väga palju igas mõõdus kotte. Tavaline pere pudi-padi. Kotte nad ei puutunud. Esimeses putkas näitasime passid ette, teises putkas kõrval üks tibi tippis arvutisse meie auto andmeid. Asja tegi tema jaoks raskeks see, et  auto reg.tunnistus oli eestikeelne ja ta ei saanud aru, pidi ette ütlema. See tippimine võttis tal aega vähemalt pool tundi.  Tagantjärgi mõeldes, oli see ootamine vast kogemus. Kes tahab näha, kui aeglaselt asjad liiguvad, siis soovitan - see on omamoodi väärt kogemus. 

Talvel sai käidud läks ca 40 minutit. Kóik viisakas oli.

meil piiriületus ees 4 august. Kas Rava Ruska või Chervonogrod? Kumb valida?

Üleeile Ravas võttis 5 h aega .

looder mis suunas liikusid?  tundub et üritan seda teist piiripunkti

tänud aivart67. Kui info paika peab siis väga hea link.

on kellelgi viimast infot? 

Kolmapäeval, 1. augustil ületasime Ukraina-Poola piiri Hrebenne juures. Kui võimalik, siis seda piiripunkti peaks vältima. Meil kulus üle saamiseks 7 tundi. Tundus, et piduriks olid poolakad, sest need kontrollisid põhjalikult kõiki autosid ja Ukraina pool ei saanud lihtsalt rohkem autosid edasi lasta.

Rava Ruska on Surm-Mõlemat pidi 4 5 tundi on heasti saadud. Minge jah 2 piiripunkti altpoolt Ühesõnaga Krakowist üle Rzeczowi Lvivi peale. Või veel parem Ungari kaudu. Seal on päris lebo.

Chervonogradi juures on piiripunkt ja laupäeval 4 august suunaga poola - ukraina 50 minutit ja tehtud. (sõiduauto)vastassuunas ei näinud üldse autosid. Kui gps uuendamata siis sinna piiripunkti ei juhatagi sest viimane poola teejupp on kaardilt puudu. sõitke julgelt piirini ja asi korras.Suure bussiga päev hiljem 1,5 tundi