UKs õppiv Peruu kodanik Eestisse, Schengeni viisa probleemid

Tahaksin, et mu Brightonis õppiv Peruu sõbranna saaks mulle Eestisse külla tulla. Tema väitel on aga Schengeni külastusviisa saamine peruulastele väga keeruline ning ta ei soovi isegi avaldust sisse anda. Mitte raha pärast, vaid just seetõttu, et väga tihti öeldavat põhjenduseta ära. Tahaks teda julgustada, aga enne uuriks, et kas kellelgi on selliseid kogemusi, et ülikoolis õppijale ei anta Schengeni turistiviisat? Mul pole aimugi kui keeruline see kolmandatest riikidest on. Küllatulek oleks pühade ajal ilmselt. Teine variant oleks Venemaal kohtuda, kuid selle viisa ajamine on mulle kallim kui talle Schengen oleks.

Peruu kodanikele on Schengeni riikidesse sisenemiseks tõesti viisat vaja. Siin ei saa avalduse esitamisest mitte kuidagi ümber. Eestikeelne jutt viisa totlemisest on välisministeeriumi lehel - http://www.vm.ee/?q=node/4854 Eesti saatkond Londonis - http://www.estonia.gov.uk/ Kui tahate kokku saada ilma paberite määrimiseta, siis on ilmselt lihtsam sul endal UK-sse lennata.

0
0

Selles pole kahtlustki, et viisat on vaja, küsimus on pigem selles, et kas kellelgi on selliste lõunaameeriklastele (näiteks) äraütlemistega kogemusi - ehk ta siis tõesti pigem ei hakka pusima, kui võimalused on näiteks 50/50? Saatkond vastab sellele lihtsalt, et elame-näeme ja esitage korrektne avaldus. Mulle oli see suur üllatus, kui keerukas on Schengenisse külla tulla.

0
0

Schengenisse võib kolmandatest riikidest kodanikele olla päris keeruline tulla. Peruu kohta ei tea, minu teada on nt Prantsusmaal ja Hispaanias päris palju Peruust vahetusõpilasi jt. Kindlasti on soodustav faktor ka see, et sõbranna on vähemalt ELis juba, see võib olla positiivne tõendus tema korralikkusele.

Kas viisa antakse või mitte, ei tea keegi enne kui tulemus käes. See on täiesti konsulaarametnike otsustada.

Kui soovite kokku saada ja pole oluline just Eestis seda teha, siis milleks minna Venemaale - saad ju ise Londonisse sõita? Tuleb odavam kui ajada Vene viisa ja muu säärane sinna juurde.

0
0

Schengenisse ei lasta kedagi väga lihtsalt, eriti aga kolmandate riikide kodanikele. Peruulasega otseselt kogemust pole, kuid nii palju tean, et kui viisast keeldutakse, siis inimene põhjust teada ei saa - seetõttu ilmselt kahjuks keegi väga abiks olla ei saa samuti. Nii öeldaksegi - Eesti saatkond ei pea viisast keeldumist põhjendama, samas tasutakse viisa läbivaatuse eest, seda raha ka keeldumise puhul ei tagastata. Schengenisse on raske tulla isegi väljastpoolt pärit abikaasal. Olen nõus Maxiga - kui soovite kohtuda, on ilmselt lihtsam siilionul endal UKsse lennata pühadeks :)

0
0

Aitäh vastajaile, egas midagi :). Londonisse on muidugi odavam ja lihtsam, aga talle igavam ka. Ja ma tingimata ise pühadeks ära minna muidugi ei taha. Tean jah, et viisast keeldumist eriti kuskil ei põhjendata, tahtsin lihtsalt uurida, et kas kellelgi just turistide küllakutsumisega kogemusi on. Aga ega seal muud ei ole, kui vaadata. Võibolla on tal teise aasta magistritudengina järgmisel aastal lihtsam viisat saada.

0
0

Turismipakett (lend + majutus) brittide reisibüroost äkki? Müüakse ka ju Eesti-pakette (või kombineerituna lähimaadega). Iseasi, kas see kõik just odav tuleb. Paraku ei oska kindlalt väita, et see skeem töötab. Ja viisataotluse peab kodanik vist siiski ise sisse andma.

0
0

Pakuks,et ehk saab keegi talle Eestist küllakutse saata,tavaliselt seda arvestatakse,,,mu Aafriklsest tuttav sai ka niimoodi Eestit külastama,,,See isik,kes küllakutse saadab peab lisama oma palgasuuruse,,hea kui kiri oleks kaasas näiteks raamatupidajalt,kes pakga suurust kinnitab,,,ühesõnaga,see isik,kes küllakutse esitab peab tõestama,et tal on võimalik ülal pidada nii voodi kui toiduga seda Peruu neiut,,,,(muide olen ise 2 nädala pärast Peruusse minemas ja jäägitult armunud indiaanlastesse,,,kas tema on ka põlisameeriklane?)

3
0

Nujah, ega teda ülal pidada poleks vaja, aga muidugi ma saaksin küllakutse ka saata. Põlisameeriklane tema ei ole, küll on tal peaaegu terve perekond antropoloogid, kes muuhulgas põliselanikke uurivad :).

1
0

Trixibellile tahaks natuke vastu vaielda. Kui eestlane on abielus näiteks egiptlasega, siis on viisa saamine garanteeritud, see on seadusega sätestatud, mingit probleemi ei teki.

Londonis õppivale Peruu neiule aga soovitaks küll minna ise Eesti Saatkonda ja järgi uurida kõik kohapeal. Võib saada viisa küll, olen pigem positiivselt meelestatud. Siin tripis niisama omavahel arutades ei jõua küll kusagile.

0
0

Vaidlen ka vastu, abikaasal ei ole mingi probleem tulla, pole vaja ka sisse tulekut kinnitavat tõendit. Viisatasu tuleb küll taotluse esitamisel maksta, aga see kantakse hiljem sinu panga kontole tagasi, nii et abikaasale on viisa taotlemine tasuta. Ning põhjendamise koha pealt oli minul küll mõned aastad tagasi nii, et saadeti kiri miks ei antud, muidugi põhjus oli suht naljakas, kuna mu endine abielu oli veel lahutamata, siis öeldi, et mis sõbrannat sa tuu tahad kui ise abielus. Aga taotlesin ka Norra kaudu, vöib olla Eestlased nöögivad rohkem, kuigi üks Schengen köik.

0
0

Ma igaks juhuks selgitan, et eks ma siit otsisingi teiste isiklikke kogemusi sõpradega jne, asjaajamisega või saatkonnast info saamisega muret pole - mina olen teadlik kodanik ja tema saaks ka kindlasti paberitega hakkama igasuguste probleemideta.

Tripist ei looda ma mitte viisat saada :). Küsimus ja idee postituseks tekkis, kuna ta ise hakkas mulle rääkima, et pigem ei proovigi Schengeni viisat, üks sõbranna just ei saanud ka niisama turismireisiks ja üldse räägitavat Peruus, et jube raske on seda hankida, umbusklikud ametnikud jne.

Ja siis veel igaks petteks, et tegu on ikka lihtsalt sõbranna, kunagise õpingukaaslasega. Hoolimata onu-nimest olen ise ka naisterahvas ja abikaasa-viisa lootust põle mingit:).

0
0

Mina isiklikult usun, et saab viisa, kuna ta juba nagunii UK-s öpib, ning nagu aru saan on tulek ju lühikeseks ajaks, mitte täis 3-ks kuuks. Vöi kui Eesti ametnikud töesti nii umbusklikud on, vöib ju tulla läbi Soome vöi Rootsi, ametnikud vast inimlikumad ja vöib ju öelda, et plaanis väike ring Euroopas, ning polegi konkreetset maad kus pöhi aeg viibida, sellisel juhul tuleb taodelda viisa sellisest riigist, kuhu esmasena saabutakse.

0
0

Ma ausalt öeldes usun ka, et viisat pigem saaks. Ise ei ole kuulnud kuigi palju lugusid Schengeni viisast keeldumiste kohta, kuigi ma ei pruugi lihtsalt hästi informeeritud olla.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased