Unagri-.Austria autoreis esmakordselt

Plaanis minna augustis Budapesti ja Viini .Kuna reisime sõbrannaga esimest korda ilma meesterahvata, kes eelnevalt kõik plaanid teinud, oleme natuke hädas ,ning kõik soovitused ja ideed on teretulnud. Aega on meil reisimiseks 8-9 päeva.Ise oleme reisplaani algselt kokku pannud nii: teise päeva õhtuks loodame jõuda Budapesti,kus veedame ka järmise päeva .Neljanda päeva hommikul strardiks siis Viini poole ,vaataks teel mõned vaatamisväärsused ,õhtul jalutaks Viinis .Terve viies päev on arvestatud Viini peale.Otsa pööraks kodu poole siis kuuneda päeva hommikul,ning kodus oleks siis seitsmenda päeva õhtuks . Ööbimised plaanisime teha kõik linnades ,et auto jätta hotelli juurde ja liikuda ringi linnas jala .Kas see oleks kõige parem idee ? Kuna on aega siiski 8-9 päeva ei ole suutnud välja mõelda millises kohas võiks teha veel ühe lisapäeva või hoopis teha ühk lisapäev Viinis või Budabestis . Nagu aru saada oleme täitsa rohelised alles reisimise alal ,ning oleks väga tänulikud igasuguse info eest .Äkki on keegi ise reisinud ise Ungari.Austria ja oskab rääkida pikemalt ,kus peatuti ja mida vaadati:) ?

Veidi värsket infot vast siit: http://trip.ee/content/%C3%BCks-p%C3%A4ev-budapestis.html Plaan samuti suvel minna Ungari-Horvaatia reisile. Minnes teekonnaks Bialystok-Lublin-Rzeszow-Kosice-Miskolc-Budapest.

Kui soovite võtta öömaja kesklinna et sealt jala linna peale liikuda peate leidma hotelli millel on parkimisvõimalus või hotelli mille lähedal on parkla või parkimismaja. Kesklinnas hotelli lähedusse tavalise parkimiskoha leidmine Viinis ja Budapestis on üpris keeruline.

Arvan , et vähemalt Viinis on mõttekam leida öömaja ja parkimine kesklinnast väljuva metrooliini ääres 6-7 km kesklinnast. Saate odavama majutuse ja muretu parkimise ning metrooga 15 min pole probleem.

Autoga Ungarisse

Palun värskemat infot inimestelt, kellel on kogemusi Eestist autoga Budapesti sõiduks. Missugust marsruuti siiski valida. Soovitusi on Katowice kaudu või siis Byalistokist otse alla. Viamichelin pakub selle viimase variandi, aga ise olen väga kahtlev selle suhtes. Soov on võimalikult nobedalt kohale jõuda.

Mine Byalistokist Lublini peale ja sealt Košice. Tee peale ei jää suuri liiklussõlmesid ja pealegi sõidad seda vahemikku umb 7-8.st. õhtul ja kogu öö.Teed ei ole nii avarad ja laiad,kui läbi Varssavi,see-eest väike liiklus.Ainuke keerulisem koht on Lublini kandis. tegelikult nüüd vist enam pole. Nimelt seal oli kaks aastat tagasi uue maantelõigu ehitus(otsetee).Navi eksis siis täiega ära.Vaata,et kaardid oleks navis uuendatud ja kõik saab korda. Võidad alt kaudu minnes ligi 3-4 tundi. Viamichelin näitab küll,et vahe on väiksem,kuid tegelikkus midagi muud. Edu.

Kui juba Lublinis olla, siis soovitaks ikkagi edasi liikuda Rzeszow, Prešov, Košice, Miskolc, Budapest. Katowicesse ikkagi läbi Augustow, Lomza, Ostrow Mas, Varssavi. Samuti on Katowicest Budapesti peale veidi komplitseeritum teekond.

Sul on õigus ,uva. Ei tea miks kirjutasin Katovice,tahtsin ometi Košice panna. Kiiruga vist.

Meie variant nägi välja nii: Alustasime Tallinnast kell 5 hommikul, ja kasutasime Horvaatiasse minnes marsruuti: Tallinn - Augustov - Lomza -Varssavi - Katowice - Krakov (hiline ööbimine enne Krakovit) ja hommikul Slovakkia Tartad - Banska-Bystrica ja umbes viieks õhtul olime Budapestis. Mõned aastad tagasi käis Tatrates sellel trassil suur tee-ehitus, nüüdseks peaks valmis juba olema. Poolas need teed suht korras, enne ja peale Varssavit kuni Krakovini eraldusribaga tee, vähem tilpnemist rekkade sabas. Samuti külavahesid ja 50 ala peale Varssavit ei ole.

irvikule Teed ju Krakovi näol suure ja mõtetu ringi sisse. Kindlasti on kõige otsem ja rekkavabam teekond uva pakutu läbi Lublini.Teine variant on läbi Warsavi Katowice Brno Bratislava. Saad sadakond kilomeetrit enne Warsavit kiirteele ja lustid Budapestini välja .Vaieldamatult kõige kiirem teekond.Google Earth pakub 1849km ,23 tundi ja 57 minutit.

Kas Varssav - Katowice teeremont on lõppenud? On keegi hiljuti sealt kaudu liikunud?

Lõppenud ei ole, aga mõlemad suunad on uuel laial betoonteel. Kiirus on 85 kandis, aga tänu möödasõiduvõimaluse puudumisele võid jääda mõne teemasina või aeglase taha toppama. Remont on 84 km ulatuses, mida suudad läbida 84 minutiga, kui ei vea ja 56 minutiga kui on supervedamine. See pool tunnikest ei tee ilma, kui sõidad Eestist nt. Austriasse. Võrreldes aastatagusega, kui mõlemad suunad olid vanal teel ja iga sillaposti juures jäi sinu ja vastutuleva rekka vahele max 10 cm, on praegune sõit juba lust.Viimane kogemus 8. mail

Tänud! Siis valin Viini minnes ikkagi selle tee. Oktoobris sealt kaudu liikudes oli ikka tüütuse tipp.

Õhtu hiljem ja pühapäev on muidugi ideaal

  1. mail sõitsime Viinist Lomzasse ja saime sel lõigul ikka seistud ka. Mitte mingil juhul ei läbinud me seda lõiku 84 minutiga. TomTomi marsruudi lõppaeg nihkus selle lõigu läbimisega ca 1h võrra edasi. Jah, on oluliselt paremaks läinud, kui möödunud aastal, kuid siiski päevasel ajal üsna tüütu.

Loodame, et see lõik saab jalgpalli EM-i ajaks valmis.

Noh MM-ni on veel 2 aastat aega, saab kindlasti, kuid tänavuse EM-i alguseks...kahtlen sügavalt.

Kes oskab öelda kus oleks kõige soodsam kütust tankida Leedu,Poola,Slovakkia või Ungari? Pean silmas just diislit.

Tänud johhaidii, tuleb välja, et Poolas kõige odavam kütus.

Meie stardime 25 juuni - Pärnu, Kaunas, Gdansk, Berliin, Lüneburg, Praha, Egeri, Kosice, Pärnu. Tagasi peaksime saabuma 8.07