USA lend

Mul on ostetud piletid Helsingi-New York-Miami. Lende opereerib American Airlines. Ilma eelnevat uurimustööd tegemata, lolli peaga jäi vahemaandumise ajaks New Yorkist Miamisse 1h 50 minutit (reisikorraldaja arvates ok). Terminal mõlema lennu puhul nr 8 (kui see midagi loeb). Kas see on üldse loogiline, et ma sinna lennule jõuan? Pagas tuleb ju ilmselt New Yorkis välja võtta. Kes on käinud, kuidas see protseduur seal New York JFK lennujaamas välja näeb? Kas ainult käsipagasiga lendamine aitaks?

Pole küll konkreetselt JFK lennujaamas käinud, küll aga mujal USAs. Põhimõtteliselt tuleb Sul kõigepealt läbida passikontroll, siis pagas välja võtta ja siis tuleb tollist läbi minna ja siis uuesti pagas ära anda ja turvakontrollist läbi. Passikontrollis läheb kõige rohkem aega ja seda on ka võimatu ette ennustada - kunagi ei tea, kui pikad järjekorrad on, aga fakt on see, et seal läheb alati meeletult aega. Kõige kiirem ootamisaeg, mis mul on olnud, on tund ja see on väga hea USA kohta. Kui passikontrollist juba läbi saad, siis on pagas juba ammu kohale jõudnud ja saad selle üles korjata ja edasi suunduda tolli, kus ei lähe eriti palju aega - järjekord on küll alati meeletult pikk, aga liigub kiiresti. No ja siis jälle pagas sisse anda. Kuna läheb samast terminalist, siis see ei tohiks väga kaugel olla ( samas ei ole kursis sellega ). No seal læheb jälle aega, käsipagasiga reisides ja kui check - in on eelnevalt tehtud, saad ju kohe suunduda turvakontrolli. Mina isiklikult leian, et see on väga riskantne, kuna kunagi ei tea, palju inimesi passikontrollis Sinu ees on ja kui pikalt läheb. Isegi, kui Sa saad mingi tunniga läbi passikontrollist, siis jääb Sul ainult 50 minutit, et võtta pagas, läbida toll, uuesti pagas sisse ja turvakontroll.

Oleme kasutanud sama ümberistumist, kiirustada tuli, aga sai õigel ajal järgmisesse lennukisse. Anti ka saabumisväravas mingid kaardid, et passikontrollis kiiremini saaks...neid kaardiomanikke oli kolmandik lennukit:) Lõpuks sai Miami lennukis veel pikalt väravast lahkumist oodata st liiga pingeline see vahe tegelikult ei ole. Teisalt, oleneb palju mujalt samaaegselt saabuvate reisijate hulgast, mis ei pruugi sama alati olla.

Eesti reisikorraldajad on USA piiriprotseduuride osas täiesti asjatundmatud - viimase reisi osas pakuti suurima eesti reisibüroo poolt marsuuti, kus esimene USA vahepeatus oleks olnud 50 minutit - küll jõuab! Õnneks on endal piisavalt kogemusi, ning ei broneeri lende alla kolme tunnise vahega ning voila - Houstonis läkski 2 tundi, et immigratsiooni- ja tollikontrolli(!) sabadest läbi saada.
JFK-s on immigratsioonkontroll riiki sisenemisel kahel viimasel korral võtnud ca tunni, lisaks kuni pool tundi uus turvakontrolli saba. Seega kui sul veab, jõuad järgmisele lennule. Igaks juhuks võid võimalusel pagasist loobuda, üritada NY lennul võimalikult ette istuma saada ning lennukist väljudes jooksu panna :) Kui siiski ei jõua, lased AA-l ennast järgmisele väljuvale lennule panna. Tüütu, kuid kohale jõuad kindlasti.

Kui siiski ei jõua, lased AA-l ennast järgmisele väljuvale lennule panna. Tüütu, kuid kohale jõuad kindlasti.

Optimism on edasiviiv jõud, aga. Viimati tahtis (vist UA) meid selliselt "väljuvale lennule" panna, et me oleks lennanud õhtul Chicago - Houston, seal öö hotellis passinud ja siis varavalges Houston - Las Vegas sõitnud. Kõik ilmselt selleks, et jumalapärast ei peaks konkurendile meie äratoimetamise eest sentigi maksma, selle nimel ollakse nõus klienti oma lennukites edasi-tagasi solgutama ja oma hotellides majutama.

JFK, 1h50min - võimalik, aga mina ei riskiks.

Mina ei riskiks sellise 1h50m ajaga. Eelviimane kord JFK lennujaamas läks kogu protseduuri peale ca 2,5 tundi, lennuk maandus õigel ajal, kuna gate oli kinni siis seisis lennuk 20 minutit keset lennuvälja. Kuniks välja saime oli just maandunud 3*Boeing 747 lendu Shanghai`st ja kogu see rahvas oootas passikontrollis.

Kui sul piletid on juba ostetud, siis pole teha enam midagi. Pöial pihku lihtsalt. Kas keel on hästi suus? Ise olen lennujaamas palunud neilt ametnikelt abi, kes rahvast passikontrolli järjekorda suunavad. Üks ametnik sisuliselt võttis mul käest kinni, talutas kõige ette, teatas järjekorras ootajatele, et "tema on nüüd teie ees" ja olingi kohe passisabast läbi.
Üldiselt siiski peaks jõudma selle ajaga, kui on sama terminal. Selles osas pole ilmselt suurt vahet, kas ainult käsipagas või ka äraantavat, sest äraantav tuleb üsna kiiresti lindile, juba siis kui rahvas alles passikontrollis sabatab.
Aga kõik oleneb muidugi sellest, kui palju rahvast satub samal ajal (s.t vahetult enne teie lennu saabumist) ees olema. Kuna lennud on ühel piletil, siis Miamisse toimetab lennufirma teid nii ehk naa.
Head reisi.

Ürita maksta tippi kõikidele ametnikele ,kellest sinu liikumine jfk sõltub ja jõuadki õigeks ajaks. Proovitud nipp. 1,5 tunniga ei jõua sa kuskile seal,kas isegi kindlustusel pole mingi jutt 2 tunnist v midagi sarnast,ei mäleta. Aga ei nad sind sinna maha jäta ,topivad esimesele vabale lennule,niikaua naudi Starbucksi kohvikesi ja imetle ameeriklasi.

Tänan vastuste eest, meil otsustatud, et läheme käsipagasitega ja tagasi kohvriga. Loodan, et sujub aga üritame võtta vabalt ning mitte ärrituda kui tõesti ei jõua. Ilmselt peab jah kellegi töötaja poole pöörduma kui väga kiireks läheb, loodan, et seal neid liigub ikka ringi.

Aa ja kui tõesti jääme maha, siis kelle poole seal lennujaamas pöörduma peaks või helistama? Meil veel see "tore" asi, et tegu on antud päeva viimase Miami lennuga. Seega kui maha jääme peame öö kuskil veetma. Kas see on samuti American Airlines'i poolt orgunnitav või passime hommikuni lennujaamas?

to: made26

Peale passi- ja tollikontrolli on kohe transiitlendude laud. Kui näed, et järgmisele lennule ei jõua, siis pöördu esimese asjana sinna ning saad sealt info, mis ja kuidas edasi.

Ise tulin Helsingi- Berliin- Chicago- Ft Lauderdale,
Samuti tuli pagas votta ja umber tosta, aga see pagasi umbertostmine ei ole vaga keeruline kuna destination silt on kuljes ja annad turvakontrollis olevale tegelasele pagasi edasi.
Chicagos laks ca tund aega et passikontrollist labi saada.
Umberistumise ajaks oli 1:50h.
Sober tuleb nuud 19ndal Helsinki- New York- Miami,
15:50 jouab New Yorki ja valjub 18.00.
Loodetavasti mingeid ebameeldivusi ei teki :)

Oi issand lugesin selle teema läbi ja hakkasin vaatama oma pileteid meil tagasi tulles vabsee NY ja Londoni lennu vahe 1 tund ja 40 minutit:S see õhtune lend ja kuna me tuleme seal siis meil kindlasti ka pagas.Appi mul nüüd juba täielik paanika sest nagu ma aru saan me ei jöua sinna lennule????

to: uus

USAst tagasi tulles pole vaja mitte mingit paanikat tunda, teema käib USAsse sisenemise kohta. Tagasi tulles puudub igasugune järjekordadega passi- ja tollikontroll ning sõltuvalt lennujaamast ja lennufirmast ka täiendav turvakontroll.

Aitäh vastuse eest kuna ma esimest korda Usasse siis ma ei tea sellest mitte midagi uurin siin tripist hoolega:D