USA-sse sõit

mul siis sellist laadi küsimusi. Kavatsen augusti lõpupoole õele ameerikasse külla sõita, elab Lancesteris. Sõidan kahe lapsega, üks 12 ja teine 2 aastane, NY-i. Tagasisõidul kaks ümberistumist ja õde muretseb, et kas me suures lennujaamas, Pariisis, 1,5 tunniga ikka jõuame teise lennuki peale. Küsimus siis järgmine, kui ma kiiresti laps süles jooksen, kui tõenäoline on, et ma hilinen järgmisele lennukile? Ja kas lennukisse lubatakse lapsele kõrrejooki kaasa võtta või muud suupoolist? Ta ju ei joo ega söö midagi sellest, mida lennukis pakutakse, lühemal lennul see juba kontrollitud.

Kui sa saad NY-s teha check-ini ka Pariisist edasi minevale lennule ja kui ka pagas läheb otse (st sa ei pea seda välja võtma), siis peaks jõudma. Misiganes probleemide korral - NY lend hilineb, laps vajab pärast lennukist väljumist hoolitsust - on jama muidugi sinu kanda.

Kõrrejooki lennukisse? Ei kujuta ette, kust sa lennujaamas seda ostad? USA siselendudele saab küll midaiganes kaasa võtta, aga rahvusvahelistele... hmm. Lennukis saad ilmselt mahla (kasvõi ostad).

Ma ise teeks sinu asemel kõik mis saaks, et kaheaastast reisile mitte kaasa võtta.

Ära kuula jama juttu. Lastega reisida on igal juhul väga soovitatav. Pariisis võiks 1.5 tunniga ümberistumine olla probleem kui sul on eraldi piletid. Kui aga lennud samal piletil, õnnestub suure tõenäosusega nii reisijad kui pagas lõpuni registreerida juba enne esimest lendu. Ja võimalike hilinemiste või lendude tühistamiste korral vastutab lennufirma teie sihtkohta toimetamise eest alternatiivsete ühendustega.

Mis vedelikesse puutub, siis esiteks ei saa USA siselendudele kohe kindlasti midaiganes kaasa võtta (saab vaid juhul kui need joogid on ostetud peaele turvakontrolli - sama pädeb ka Euroopas. Aga muidugi on peale turvakontrolli müüdavad joogid kirvehinnaga). Standard on tänapäeval kuni liiter vedelikke reisija kohta enne turvakontrolli, eeldusel et need on pakitud max 100 ml anumatesse ja need omakorda läbipaistvasse mingigrip-kotti. Aga - sülelastele tehakse sellest poliitikast erandeid. Turvakontrollile tuleb näidata et jook on lapse jaoks ja neil on õigus paluda et sa jooke maitseksid. Seega ei ole kõrrejook hea mõte, paremad on keeratava korgiga pudelid ja vajadusel eraldi kõrs. Aga peale turvakontrolli ei tohiks kõrrejoogi ostmine probleem olla, vähemalt suuremates lennujaamades kindlasti mitte. Ja ka lennuki pardal tuuakse lapsele hea meelega juua ka toidukordade vahepeal.

Suur aitäh nii laialdase info eest. On tekkinud veelgi küsimusi:

  1. Kas keegi siin kirjutajaist-lugejaist on lennupileteid ka bookinghouse. ee kaudu ostnud? Kas on võimalik, et selle piletihinnale lisandub veel mingeid makse lennujaamades. Loomulikult uurin selle ka neilt endilt järgi, kuid tahaks ka siinseid kogemusi selle firmaga kuulda. 2)Kas keegi teab, kas vihmavarjuna kokkukäivat vankrit on võimalik käsipagasina lennukilt-lennukile kaasa võtta?

Ja veel küsimus, kas lap-topi võib tõesti lennukisse kaasa võtta? Lugesin siin kuskilt, et see võimalik?

Mul oli Pariisi lennujaamas aega 55 minutit (läksin Stockholm-Pariis-Los Angeles.) Ei olnud viga midagi.

Bookinghouse'iga ei tea küll, et mingeid lisakulusid tuleks. Ilmselt on pilet samal paberil ka, nii et saad check ini algusest lõpuni teha.. Ma ei näe küll, et sul suuri probleeme tuleks.

Laptopi võid muidugi võtta lennukisse kaasa :)) ainult tõusmisel ja maandumisel peab olema välja lülitatud.

Suur aitäh vastuste eest kõigile! Nüüd olen kohe palju targem!!!:))

Vabandage, kas keegi teab, kust osta neid europistikute otsa käivaid kolmeotsalisi ameerikapistikuid?

osta USAst kohapealt. Eestis neid vist müügil polegi, vähemalt ma pole leidnud. Isegi teistpidiseid (st et USA elektriseadeldis siin töötaks) otsi tuleb tikutulega taga ajada (aga kui keegi teab, kust neid saada, andke teada).

Kui mujalt ei saa ja raha kysimus ei ole, siis suurematest lennujaamadest mingi sobiva adaptri ikka saab. Aga Eestis on neid näha olnud vähemalt rauapoodides, ehituskaupade poodides ja isegi Prismas.

vahejubina ostsin viimati Järve keskusest - Oomipood või Noor Tehnik või tont teab , mis selle poe nimi oli, aga kõiksugu elektroonika-värki seal müüakse. Raske seda kohta leida pole, kui silmad lahti hoida. Asja hinnaks oli 20 krooni.

Oomipood Järve Keskuses või Gonsiori tn Raadiomajas aitab välja. Adaptreid igat pidi ja igas suuruses.