USA taasavamine

Kogemusi küll kellelgi olla ei saa aga ehk on kuskilt uudistest läbi käind juba. Plaanin kiire nädalase roadtripi teha lõunaosariikides 15-22 nov.

Kas keegi on kursis et kuidas seda vaktsineeritust neile tõendada? Võiks kõlvata see sama covidpass mis meil on?

Reeglina on see QR kood + ingliskeelne tekst. Pole põhjust arvata, et meie tõend USA-s ei sobiks.

  • USA-sse saavad reisida vaktsineerimise lõpetanud inimesed, s.t. kelle viimasest vajalikust doosist on möödas vähemalt 2 nädalat.
  • Aktsepteeritud on kõik WHO ja USA Ravimiameti FDA poolt heaks kiidetud vaktsiinid, s.h. ka vaktsiinide kombinatsioonid.
  • Kõik reisijad peavad esitama viimase 3 päeva jooksul enne väljalendu tehtud negatiivse koroonatesti või tõendi viirusest paranemise kohta viimase 3 kuu jooksul enne väljalendu USA-sse. Seejuures ei pea tingimata tegema PCR testi. Pikemalt allpool.
  • Vajadusel testida 3-5 päeva pärast USA-sse saabumist. Vaata veebilehte cdc.gov.
  • USA-s võivad osariigiti kehtida rangemad sisenemispiirangud. Kohalikke nõudeid saab kontrollida sellel veebiaadressil. Eriti tasub seda jälgida neil, kel plaanis reis Hawaiile.

Selline info tripi enda lehel

. Lähen ise ka novembris idarannikule

Kahjuks ei ole mina ikkagi leidnud rahuldavat infot USA transiidi osas. On infot, et mingis osas transiit on lubatud aga mis osas siis? Olen vaksineeritud ja soovin turismi eesmärgil lennata kariibidele ja transiidina pean läbima Houstoni (Texas), kas see on täna võimalik ehk enne 8. novembrit (kui siis ikka avavad)? Lufthansa pileti eest raha ei tagasta, kuna väidab, et lennukid lendavad jne.

Hetkel ei ole mitte mingisugune transiit läbi USA lubatud . Info IATA lehel . Peale 8 on see vôimalik samadel tinginustel nagu riiki sisenemine !

Meil ka lend 7.11 ja jõame samal päeval USA'sse, ehk nibin nabin ei saagi minna. :( Näis, mis Lufthansa teeb...usun, et Franfurdist teisigi EU inimesi, kes NY sel päeval lendavad.... Hetkel lend veel tühistatud ei ole.

Lendu suure tõenäosusega ei tühistatagi. Lufthansa lennud nii Tallinnasse kui ka USA-sse toimusid piiratud ulatuses isegi eelmine kevad. Schengeni inimeste reisipiirang USA-sse kestab juba pikalt, aga enamike maailma riikide kodanikud saavad sinna jätkuvalt lihtsa vaevaga (kui viisa, ESTA vm reisinõue täidetud).

USA taasavamise kuupäev Schengeni kodanikele ei too kindlasti kaasa mingite lendude tühistamist. Pigem hakkab talve jooksel lende lisanduma.

Seega on mõistlik mõistliku aja jooksul Lufthansa lubatud tasuta muudatus ära teha.

Tühistamist ei tule tõenäoliselt, sest USA enda kodanikud on ju kogu aeg saanud lennata Euroopa vahet. Lennufirmad püüavad muudatused min 2 nädalat enne lendu ära teha, sest siis ei pea nad kleindile midagi lubama lisaks. Nii et kui see aeg möödas, võta ise midagi ette. 

Minul pidi olema 30.10 väljalend LH-ga Californiasse, sain lisatasuta eile kuupäevad edasi lükata kuukese. Peab vaid eelnevalt leidma lennud, kus on veel vähe pileteid müüdud ja saab tasuta muuta. Kui valid lennud, kus on juba pileteid rohkem müüdud, pead juurde maksma.

Kui Lufthansa pakuks tasuta muutmist, saaksime kenasti teha. Hetkel kahjuks ei paku veel.

Nagu JaanusK kirjutas, pakub Lufthansa tasuta muutmist.  Aga see võib ka oleneda pileti ostmise ajast, sest Lufthansa on muutnud pidevalt oma piletite tingimusi.

Need tingimused on vist üsna konkreetsed. Kui on ostetud LIGHT pilet alates augusti algusest, siis tasuta muudatust ei ole. Kõigil teistel on tasuta muudatus (ka enne augustit ostetud LIGHT piletitel). Muuta saab vaid kuupäeva. Need sihtkoha muutmised jm on vist nüüdseks lõppenud, sest nende eriti soodsate tingimustega piletite tähtajad said vist suve lõpuks osta.

Seega, kui on tõesti ostetud alates augusti algusest USA-sse LIGHT pilet ilma pagasita (ja näiteks ka pagas hiljem juurde lisatud), siis nii ongi ja midagi ei muutu.

Kui sihtkoha muutmise õigus oli piletite ostmisel ja ajalist piirangut polnud, siis saab sihtkohta muuta kuni pileti kehtivuseni.

Minu LIGHT piletid, mille sain tasuta edasi lükata, olid ostetud maikuus ehk enne augustit nagu Sugram kirjutas. Tuleb logida oma bronniga LH iseteenindusse ja seal on kõik olemas. Vajuta "Rebook this flight" ja proovi erinevaid uusi kuupäevi/lende. Kui soovid oma varem soetatud soodsaid pileteid ilma lisatasuta muuta, siis pead tegema enne väikese eeltöö. Otsi piletiteostu tavakeskkonnas kõigepealt välja madalama hinnaklassiga lennud ja need sisesta seejärel ka rebookingu all.  Siis annab LH ka kohe teada all, kas on vaja juurde maksta või mitte. Kui soovitu on leitud, vajuta aga "kinnitan" ja asi tehtud.

Mul on samuti LIGHT piletid ja ostetud maikuus, kuid minu "Reebooking" märk Lufthansa süsteemis on passiivne. Ehk peale vajutades ei lase midagi muuta. Telefoni teel paraku neid kätte ei saa. :(

Telefoniga on mõistlik leida sobiv vaba tund, helistada Eesti numbrile ja jätta kõlariga ootele. Tunniga peaks ikka liinile saama.

Enne tasub välja otsida sobiv kuupäev muudatuse tegemiseks. Mida odavam hind sihtkohta, seda suurem tõenäosus, et ei pea tasuma hinnavahet.

Kas keegi oskab öelda kui mu lend on 07.11 ja piirid avatakse 08.11 ehk ma ei saa selle lennuga minna, kas mul on õigus täielikule refundile piletite eest?

Kindlasti mitte. Seda ainult siis, kui on ostetud mingid kallimad piletid, mis lubavad tasuta tühistamist. Kui lennud toimuvad, siis reisidokumentide puudumine ei ole põhjus lennu tühistamiseks.

Plaan hakkab vaikselt ilmet võtma ussa minekuks aga ähvardatakse uuesti eriolukorraga Eestis. LOTiga (TLL-Varssav-Chicago)

Aidake meenutada mis see eelmine eriolukord reisimise osas kaasa tõi? Ei mäleta ise enam.

Ega lende vist ära ei jäeta meie eriolukordade pärast?

Taavi Aas võib oma käskkirjaga kogu maailma lennuliikluse sulgeda, muud ohtu nagu ei näe :D

Aidake tõlkida. LOT saatis selle paberi mis tuleb enne lendu täita. Kes peab seda Section 2 seal täitma? 

https://www.cdc.gov/quarantine/pdf/NCEZID-FRM-Combo-Passenger-Disclose-508.pdf?utm_medium=email&utm_source=&utm_campaign=&deliveryName=DM100422

This means any passenger covered by the Proclamation and this Order: a noncitizen (other than a U.S. lawful permanent resident or U.S. national) who
is a nonimmigrant seeking to enter the United States by air travel.

Kui sa ei ole kodanik, resident ega immigrant, siis pead täitma. Ehk turistina täidad.