USA tollieeskirjad

Kusagilt ei leia,palju võib USA-sse minnes sigarette kaasas olla (2-ks nädalaks turistina minek).Leib,sai,juust ja konserv mõistlikus koguses võib vist olla? Ehk keegi teadjam valgustaks teemat.

Kui palju sigarette võin USA-sse tuua?

200 sigaretti

Teil on lubatud tuua USA-sse tollimaksuvabalt 100 sigarit või 200 sigaretti (üks karp) või USA-sse tollimaksuvabalt üks rull ("varu") nuusktubakat. Võite importida oma isiklikuks kasutamiseks mööblit, nõusid, voodipesu, raamatukogusid, kunstiteoseid ja muud sarnast majapidamissisustust maksuvabalt.

2
0

Aivar, kas tahad kedagi eksootilise Eesti toiduga üllatada? Vôi onaks tarbeks? Vaatasin varasemas postituses, et plaanid Miamist Kariibi mere kruiisi, kardan, et sinna vist ei tasu trügida oma leiva-saia-juustu ja konservidega :-)

6
0

Oma suure leivakotiga väga ei soovitaks minna.

It is important to know that USDA's Meat and Animal Products Regulations prohibit you from bringing in fresh, dried, and canned meats, dehydrated soup mixes, and meat products from most foreign countries. If any meat is used in preparing a product, it is prohibited. Commercially canned meat is allowed if the inspector can determine that the meat was cooked in the can after it was sealed to make it shelf-stable without refrigeration.

Finally, please know that you MUST DECLARE any and all food/agricultural products upon entry into the United States or be subject to significant penalties.

2
0

Tänud info eest.

Tubaka kohta tõesti ise otsides midagi konkreetset ei leidnud.

Suurt leivakotti ei plaaninudki kaasa võtta,lihtsalt esimeseks õhtuks mingit närimist,et poleks kohe vaja linnapeale midagi otsima minna.Ja kruiisil nagunii söögid hinna sees.

0
0

@Aivar Kasemets

Ma ei soovitaks näksimiseks kaasa pakkida juustu, vorsti ega konserve. Nii liha- kui piimatoodete sisseveole kehtivad erireeglod ja eeskirjad. Vt nt siit: https://www.aphis.usda.gov/aphis/resources/traveler/intl-travel/milk-dairy-eggs/milk-dairy-eggs

Igal juhul pead neid tooteid deklareerima ja tollis asjaga tegelema.

Esimeseks õhtuks saad lennujaama 7/11 poest näksimist krabada, kui kangesti vaja. Või paki kaasa küpsiseid jms kergeid snäkke, mis tollis kedagi ei huvita.

USA-sse saabudes kindlasti ei teki hetke, kus mingi söök poleks peaaegu et käeulatuses :)

5
0

Mul nuusutas tollis koer kotist 50g kuivatet snäkivorstipaki välja ja see läks konfiskeerimisele. Ise olin unustanud kotti. Nimi pandi ka märkmikusse kirja.

4
0

Mind on võeti kord rajalt maha, kuna olin ühe banaani kotti unustanud (ei jõudnud lennukis ära süüa). Sain lisakontrolli ja palju noomitusi.

3
0

to dante

aga näiteks eestisegi ei tohi puuvilju tuua EU väliselt:)

Just hiljuti vaatasime et ainult 5 puuvilja on mida tohib väljaspoolt EUd sisse tuua.

Kas keegi tea mis on nii ööelda eksimuse hind ?

1
1

to dim123, eksimuse hind on puuvilja konfiskeerimine. Trahvi ei saa, kuna selleks puudub õiguslik alus, vt taimekaitseseaduse 6. peatükk: https://www.riigiteataja.ee/akt/101072020018?leiaKehtiv

1
0

Vahepalaks naljakas juhtum New York JFK lennujaamast. Aasta oli 2011, lendasime sõbrannadega NYCist tagasi Euroopasse. Pakkisime kaasa snäkiks kolme peale kolm õuna, mis läksin ühe sõbranna käekotti.

See käekott ja need õunad tekitasid turvakontrollis suurt elevust ja pälvisid tohutut tähelepanu. Õunad läbisid mitu korda skännerit ja lõhkeainekontrolli. Lõpuks pidasid turvatöötajad siiski vajalikuks õunad ära võtta - need olla turvarisk... Selle kõige juures aga jäi härradel turvaametnikel kahe silma vahele teise sõbranna kotis olnud liitrine veepudel. Veepudel (ja sõbranna) läbisid turvakontrolli ilma kellegi tähelepanu äratamata. Suur oli meie üllatus, kui kontrolli järel avastasime selle pudeli kotist. Õuna süüa ei saanud, aga vähemalt vett sai juua :) :)

8
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased