USA viisa peale Iraani

Hei, kas kellelgi on värsket kogemust USA viisaga peale Iraani reisi? Nimelt pandi mul Iraanis passi tempel, et olen riigis käinud. Kas oleks õigem hankida uus pass ja USA viisat taotledes maha salata Iraanis käik. Või on nagunii mingites digitaalsetes andmebaasides see külastus kuidagi ära märgitud + soovitakse USA piiril näha sotsiaalmeedia kontosid ja sealt on ikkagi näha, et olen Iraanis käinud? Natuke tundun endalegi paranoiline, aga ei tahaks ka peale lennutpiletite ostmist ja hotellibroneeringuid piirilt lihtsalt tagasi tulla.

Vaata: https://www.cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program
Seal selgelt kirjas, et kui oled peale 1. märtsi 2011 mõnedes "no go" riikides käinud, siis USAsse enam ei lasta. 

Kui USAt viisaga külastada, nagu teema püstitatud oli, siis ei tohiks Iraani külastamine takistus olla. Iraani külastamine mõjutab vaid ESTAga reisimist.

Nii et kui kehtiv 10aastane viisa olemas, siis ei tohiks probleeme olla. Kui kehtivat viisat enam pole, siis paraku ESTAga enam ei saa - tuleb uus viisa teha.

Nii et kui Iraani külastada, siis ESTA-ga enam USA-sse ei saagi?


Hea teada, siis peab USA-d esimesena külastama. Teab oma reiside järjekorda planeerida...

Peale Iraani jt. riike ei saa USAsse enam nii ehk naa, välja arvatud kui käisid/käid Iraanis kehtiva USA viisa ajal ja sama viisaga lähed USAsse.

bdsm, millel põhineb su seisukoht, et pärast Iraani pole võimalik USAd külastada? 

Vabalt peaks olema - lihtsalt viisa on vaja taodelda - selle reaalset võimalikkust kinnitab nii info USA gov lehtedelt kui ka väited internetifoorumeist, et on saadud probleemideta 10aastane viisa ka pärast Iraani.

Vastaval memol. Eks tõenäosus ole umbes 50-50, tee proovi. Oleneb ka reisi eesmärgist USAsse, pikkusest, taotleja isikust.

Olen teemapüstitajaga täpselt samas olukorras. Iraanis käisin selle aasta mais ja USA ootab järgmise aasta mais.

 Hea, et sattusin teemat lugema, senini arvasin, et teen ESTA ja kõik ongi korras. See siis pani mind ka olukorda süvenema ja teemat guugeldama.  Erinevate foorumite nõuanded kokku andsid üsna ühese vastuse, kui oled "mustas nimekirjas" riikides käinud ja isegi kui passi vahetad, ei ole mõtet ESTAt taotleda, vastus on nagunii eitav. Kui riskid ja ESTA avalduses natuke valetad ja see suure tõenäosusega välja tuleb, võib see halvimal juhul lõppeda riiki sisenemiskeeluga. Üsna võimatu on teada, mida digitaal-maailm su seljataga teeb. Pigem usun, et see, et oled Iraanis käinud, on nendele instantsidele teada, kes selle vastu huvi tunnevad. Läbiloetud foorumi postitustest ei olnud mitte keegi teinud postitust, et oleks peale Iraanis käiku ka ESTAga USA sse pääsenud, küll aga oli kuhjaga sarnaseid olukordi nagu see teemapüstitus siin. Niiet see millised riskid võtad, on siiski sinu enda teha. Aga anna siis siin ka teada kui riskida julgesid ja see õnnestus. Ise kavatsen lähiajal viisataotluse ette võtta. Võin siis huvilistele teada anda, kas osutusin viisakõlbulikuks. Ja muidugi nõuandeks nendele, kel mõlemad riikide külastused alles plaanis, käige siis USAs ennem ära.