USA viisa peale Iraani

Hei, kas kellelgi on värsket kogemust USA viisaga peale Iraani reisi? Nimelt pandi mul Iraanis passi tempel, et olen riigis käinud. Kas oleks õigem hankida uus pass ja USA viisat taotledes maha salata Iraanis käik. Või on nagunii mingites digitaalsetes andmebaasides see külastus kuidagi ära märgitud + soovitakse USA piiril näha sotsiaalmeedia kontosid ja sealt on ikkagi näha, et olen Iraanis käinud? Natuke tundun endalegi paranoiline, aga ei tahaks ka peale lennutpiletite ostmist ja hotellibroneeringuid piirilt lihtsalt tagasi tulla.

Vaata: https://www.cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program
Seal selgelt kirjas, et kui oled peale 1. märtsi 2011 mõnedes "no go" riikides käinud, siis USAsse enam ei lasta. 

Kui USAt viisaga külastada, nagu teema püstitatud oli, siis ei tohiks Iraani külastamine takistus olla. Iraani külastamine mõjutab vaid ESTAga reisimist.

Nii et kui kehtiv 10aastane viisa olemas, siis ei tohiks probleeme olla. Kui kehtivat viisat enam pole, siis paraku ESTAga enam ei saa - tuleb uus viisa teha.

Nii et kui Iraani külastada, siis ESTA-ga enam USA-sse ei saagi?


Hea teada, siis peab USA-d esimesena külastama. Teab oma reiside järjekorda planeerida...

Peale Iraani jt. riike ei saa USAsse enam nii ehk naa, välja arvatud kui käisid/käid Iraanis kehtiva USA viisa ajal ja sama viisaga lähed USAsse.

bdsm, millel põhineb su seisukoht, et pärast Iraani pole võimalik USAd külastada? 

Vabalt peaks olema - lihtsalt viisa on vaja taodelda - selle reaalset võimalikkust kinnitab nii info USA gov lehtedelt kui ka väited internetifoorumeist, et on saadud probleemideta 10aastane viisa ka pärast Iraani.

Vastaval memol. Eks tõenäosus ole umbes 50-50, tee proovi. Oleneb ka reisi eesmärgist USAsse, pikkusest, taotleja isikust.

Olen teemapüstitajaga täpselt samas olukorras. Iraanis käisin selle aasta mais ja USA ootab järgmise aasta mais.

 Hea, et sattusin teemat lugema, senini arvasin, et teen ESTA ja kõik ongi korras. See siis pani mind ka olukorda süvenema ja teemat guugeldama.  Erinevate foorumite nõuanded kokku andsid üsna ühese vastuse, kui oled "mustas nimekirjas" riikides käinud ja isegi kui passi vahetad, ei ole mõtet ESTAt taotleda, vastus on nagunii eitav. Kui riskid ja ESTA avalduses natuke valetad ja see suure tõenäosusega välja tuleb, võib see halvimal juhul lõppeda riiki sisenemiskeeluga. Üsna võimatu on teada, mida digitaal-maailm su seljataga teeb. Pigem usun, et see, et oled Iraanis käinud, on nendele instantsidele teada, kes selle vastu huvi tunnevad. Läbiloetud foorumi postitustest ei olnud mitte keegi teinud postitust, et oleks peale Iraanis käiku ka ESTAga USA sse pääsenud, küll aga oli kuhjaga sarnaseid olukordi nagu see teemapüstitus siin. Niiet see millised riskid võtad, on siiski sinu enda teha. Aga anna siis siin ka teada kui riskida julgesid ja see õnnestus. Ise kavatsen lähiajal viisataotluse ette võtta. Võin siis huvilistele teada anda, kas osutusin viisakõlbulikuks. Ja muidugi nõuandeks nendele, kel mõlemad riikide külastused alles plaanis, käige siis USAs ennem ära. 

Nii, USA-s käidud. ESTAga . Uue ja "puhta" passiga, kuna pass vajas nagunii vahetamist, siis läksin sellele avantüürile, et taotlesin ikkagi ESTA. Ma päriselt ka hakkasin interneti kaudu viisat taotlema aga ühel hetkel "kiilus täiega kinni" , sest viisataotluses võetaks su elu ikka tükkideks lahti ja virnade viisi on küsimusi su tulevase reisi kohta, ka selliseid küsimusi, millele vastata ei oskagi. 

ESTA taotlemine käis kiiresti, vastus tuli kiiresti ja passikontrollis läks kah kiiresti.  Ei hakka siin soovitajaks, et tehke ka nii  kui olete "mitte soovitatud riikides" käinud , et vahetage ainult pass ja tehke ESTA aga niimoodi sain mina käidud jah. 
Julget pealehakamist kõigile, kellel reisiplaanid alles ees. 

Väga suure tõenäosusega, kui te vahetate passi ja Iraani külaskäigust ei maini, siis USA poolel ei ole mingisugust võimalust teie käike kontrollida. Erand võib muidugi olla, kui USA valitsuse palve peale, Iraan teie külaskäiku neile tunnistab. Sõltub, kui tähtsaks te enda isikut peate?

Kas sa Pistric ESTAt täites salgasid ka Iraanis käigu maha või märkisid siiski ära, et läbi läks ?

12.Other questions

Read all nine questions carefully and answer "Yes" or "No." There is a very high likelihood that your ESTA travel authorization will be refused if you answer "Yes" to even one of these questions. If your ESTA is refused, you will need to obtain a nonimmigrant visa from the U.S. embassy. Be sure to read the questions carefully before you answer them.

Jah, tunnistan ausalt, et avaldust täites vassisin  natuke ja tegin seda "jänes põues". Üleval on väljavõte ESTA avaldusest, kus antakse teada, et kõigile 9-le lisaküsimusele oodataksegi ainult "ei" vastust, nende küsimuste hulgas on ka küsimus teatud riikide külastamise kohta- sh Iraani. 

ESTA-ga USA-sse sisenemisele lootes pidasin ennast pigem mitte "riskirühma " kuuluvaks - Euroopast, heleda nahavärviga , ohutu minevikuga, keskealine naisterahvas, et siis vaevalt keegi mu tegelikke jalajälgi nii väga taga nuhkima hakkab. Ei tunne ennast kuidagi ühiskonnale ohtlikuna ja küllap enamus ESTA-ga riiki sisenejaid ka samas seisus on. 


Klaar, tänud vastamast. Hea teada, et läbi läks. Haiged hirmud seal maal, samas kui terroristid sirguvad nende endi silme all ja ükski ESTA ega muu tsviilsõel tegelikke tegijaid ei morjenda.