Utopia World 5*, Alanya

Külastasime hotelli 11-18.09.2009.a. Reisikorraldaja TopTours, edasimüüja BalticTours, hind 8600.- /all-inclusive/persoon/Villas Sõit Antalya lennujaamast 2,5 tundi suht tüütu. Sõitis hotelli terve bussitäis eestlasi ning seal oldud aja jooksul tuli neid mitu bussitäit juurde. Meie jaoks üllatuslik sest varem külastades Türgi 5* hotelle on klientuur olnud valdavalt slaavi päritolu.

Hotelli asukoht superluks, vaated kõrgelt mäe otsast Vahemerele ja Alanya linnale olid vapustavad. Villa nr.29 kus ööbisime oli fantastilise vaatega ning numbrituba ok. Randa sai liftiga või bussiga või jalgsi. Rannas joogid,söögid,päikesevarjud, lamamistoolid kõik all-inclusive. Toidulaud nagu Türgis ikka rikkalik, joogid joovastavad :-) Kohalik ööklubi ja animatsioonid ja lauatennis ja piljard huvilistele olemas. Olemas toimiv tenniseväljak ja jõusaal ning veepark. Hotelli territoorium suur ja hästi hooldatud. Lähimasse linna Alanyasse käisid bussid tihti( 2-3 €/per)ja seal reedeti suur vürtsiturg.

Jäime hotelli ja organisatoorse poolega väga rahule. Soovitame!

Kui vähegi võimalik, katkestage TopToursiga leping ja ärge sellesse hoelli tulge. See hotell on kõige enam 2+ hotell, oma randa pole, kõik veeatraktsioonid on lõppenud, sisebassein on väiksem kui enamuses Eesti SPAdes ja külm. toit on vilets, hotelli baarid ja restoranid ning muu tegevus talvehooajaks lõpetatud. Toit ainsas söögsaalis jääb iga päevaga viletsamaks, kõik hinnas ei toimi. Hotelli personal ütleb, et nad ei peagi enam teenindama, et TopTours teab seda. Ärge tulge novembris Türki TopToursi kaudu, see on pettus. Viidake sellele kirjele, pahaseid kliente on juba tagasi umbes sadakond, kes ei saanud lubatud teenust, paljud veel kannatamas.

Ma ei saa üldse aru, et mis jõud tõmbab Novembris Türki "puhkama"? Kas tõesti on utoopilised hinnad need, mis hullutavad? Sama raha eest saate Saaremaale ilusasse spa-sse nädalaks.

Ehk on keegi veel kokku puutunud selle hotelliga, Top Tours reklaamib kevadisi reise 5* tärni, AI, Villa ( olen aru saanud, et mitte kõige mugavam majutus). Esimese hooga oli mul juba plaanis koht broneerida, aga nüüd enam ei tea, tripadviseor.com maalib küll päris koleda pildi. Kes teab sellest hotellis ja on käinud võiks rääkida oma kogemusest. Tänud!

Alati ei maksa tripadvisor'i ameeriklastest ja inglastest kriitikuid puhta kullana võtta, kuid kui kogu sealse foorumi keskmine hinne on ikka 3***, siis võib üsna kindel olla, et 5***** see hotell reaalselt välja ei anna.

Käisin sõprade ja perega(kokku 5 inimest) oktoobril 2008 selles hotellis. Elasime nn. villas. Lastega reisijatele on hotelli veepark täielik hingeõnnistus! Kui on tuba villas, siis võib laisale inimesele pisut tülikaks osutuda treppidest käimine, sest restoran on peamajas ja veeparki tuleb ka treppidest minna. Söögid joogid olid väga head, rand super, üldse väga vinge asukohaga hotell. Meie jäime väga rahule. Lisaks oli meil ka eratransfeer lennujaamast hotelli, ei pidanud teiste järgi passima.

Kas selle hotelli Utopia lähedal on poode või turgusid ka? . . . !

Me käisime suure perega: 2 last, mina, kaasa, vanaema-vanaisa. Kokkuvõttes meeldis väga. Asjad, mis meeldisid: vapustav vaade merele, linnale ülevalt alla, asub ju mäe otsas. Lahe on jalutada randa järsust mäest alla ja mingi monstrumi kaudu ja liftiga alla sõita. Rand võiks muidugi tiba lähedamal asuda. Turg ja kaubandus asuvad kaugel linnas. Veepark on jura, külm ja enamasti ei tööta, reklaamitud raftingurada ei töötanud üldse. Aga koht iseenesest on väga fantast. Söök 5+ (arvestades et masstoodang ongi sellise 5+ kvaliteediga, mittemasstoodang on 7+ või 8+) Aga mina ei nurise, jäin väga rahule, õhtused päikeseloojangud on üks parimaid minu mitmekümne reisi jooksul

Kas keegi minemas sel ajavahemikul Türki just sellesse hotelli lastega puhkama? Ise (28a) minemas pojaga (5a) kahekesti. Kui keegi samasuguses koosseisus minemas võiks märku anda siin :)

Meil ka perega mais sinna minek. Piltide järgi küll täielikus lummuses sellest paigast.:) Kuna reis vaid nädal aega, siis aja kokkuhoiu mõttes plaanis mõneks päevaks auto rentida ja omal käel vaatamisväärsusi vaadata. Kindlasti huvitab Pamukkale. Oskab äkki keegi infot jagada kuidas kõige efektiivsemalt oma aega ära kasutada? Sooviks siis nii päikese käes peesitada kui ka midagi ära näha... Igasuguse infokillu eest tänulik :)

Me läheme abikaasaga 28.03.2010 . Kas on ka siis minejaid ?

Auto rentimine sõltub eeskätt sellest, kui hea autojuht olete. Üldiselt ei soovitaks. Sealsed autojuhid on täiesti hullud ja mägedes tekib tõeliselt ohtlikke situatsioone. Ja õnnetustes jäävad alati süüdi turistid.

Kylli999, ära aja jama. Türgis on täiesti rahulik liiklus, kui just Istanbuli kesklinna ei kavatse ronida. Ja seda silm ilmselgelt ei kavatse teha. Silm, isiklikult eelistaksin pigem Kapadookiat kui Pamukkalet, kuigi see ka vist Alanyast natuke kaugemal. Rannik on ilusaim Marmarise ja Antalya vahelisel alal.

...Kiika korraks teemasse "Ekskursioonid Türgis". Ehk suudad sealt endale midagi noppida sest uuesti jälle siia vaatamisväärsuste võimalusi kribada...uhhh...see läheks nats pikaks. Ja mingit pingerida kribada...vat ei julge seda mitte. Maitsed ju inimestel erinevad. Kapadookia(2 päevane+Tyrgi õhtu) ja Pamukkale vahel valides..."googelda" natuke, siis kergem otsustada. Hamamis käige kindlasti ennem, kui nahk päikesest veel hell pole. Ise läheks tagasi Kapadookiasse(palju jäi ajukurdude vahele talletamata)...ju ei mahtunud kõik info korraga...icc Päikeselist reisi!

Tänud kõigile vastajatele. Õnneks on kogemustega juht täiesti olemas:) Olen neid ekskursioonijutte juba mitmeid kordi läbi lugenud. Need kahjuks kõik paketina(2-päevased jm) ostetud valmisekskursioonid. Sooviks ikka iseseisvalt neid kohti külastada, oleme rohkem sellised loodusefännid(mäed, kosed, järved jne), kultuuri jätaks tahaplaanile. Soovikski infot, kes iseseisvalt on neid reise läbi teinud või kes oskab soovitada kust sellekohast infot saada. Kas on mõttekam osta Eestist või Türgist teede kaart, kus peale märgitud ka vaatamisväärsused? Jätkuvalt infot oodates...

! Jätkuvalt soovitaks punkti ja koma järel tühikuid kasutada. Trip.ee

Puhkasime perega (laps 10 a) Utopia Worldis 24.04 kuni 01.05. Kuigi jõudsime hotelli enne kl 14 anti meile kiiresti toad kätte ning juhatati lõunasöögile, mis peale pikka reisi oli väga meeldiv. Elasime kohe peamaja all olevas villas kus oli väga puhas ja hubane. El.voolu, uksekaardi, sooja vee ega konditsioneeriga mingeid probleeme ei esinenud - kõik toimis. Ka toateenindus oli tasemel, minibaari täideti iga päev ja puhtaid käterätte pakuti rohkem kui neid kulus. Isegi paljukirutud treppidest üles-alla käimine meid ei heidutanud. Hotelli territoorium oli praegusel aastaajal väga roheline ja lilleõites. Teenindus oli meeldiv, personal lahke ja abivalmis, söögid-joogid ülimaitsvad ja lastele leidus kõikvõimalikku tegevust. Sooja oli päeval umbes 30 C nii et päevitada ja ujuda sai piisavalt. Ka veepark erinevate liumägedega oli avatud, ainult raftingurada ja suur veekosk ei töötanud. Kes ainult basseini ääres vedeleda ei viitsi siis saab omal käel Alanya reisibüroodest erinevaid ekskursioone osta ning hinnad on vägagi soodsad, näiteks meie jahisõit piki Antalya rannikut koos ujumispeatuste ja sooja lõunasöögiga maksis 15 eurot inimese kohta ning hinna sisse kuulus ka reisikindlustus ja edasi-tagasi transport hotelli väravasse. Igatahes meie jäime oma reisiga enam kui rahule vaatamata mõnele häirivale pisiasjale (hullupööra kirev kukk hommikul kl 4 akna all, ebaviisakate käitumis- ja lauakommetega idanaabritest turistid, mõni nõrkemiseni tasuta piiramatus koguses alkoholi tarvitanud kaasmaalane) ja lapse tungival nõudmisel külastame Utopiat kindlasti veel.

Olime 24.04–01.05.10 selles hotellis, elasime villas ning võin öelda, et peale ühe ämbliku ei näinud ma seal ühtegi muud putukat. Kõik oli väga ok.