trip-krainetrip-ukraine-dark
Vaatamisväärsused/väärt peatumiskohad Slovakkias

Tere

sõidame 8-kohalise bussiga Slovakiasse : Eesti-Läti-Leedu-Poola.

Algul põrutame Bratislavasse ja oleme öö ja päeva seal ning siis Jasnasse.

Küsimus oleks, et kus tasuks trassil näiteks peatuda ja mida Slovakkias vaadata, kuhu põigata.

Kuhu tasuks Bratislavas ja selle läheduses minna ja mida vaadata?

Kui huvitavad keskaegsed kindlused siis Slovakkias on üks väärt vaatamine - Spisske Podhradie.

http://www.spisskyhrad.sk/en.html

Poolas külastage Krakowit ja Tatrate pealinna - Zakopane. Soojalt soovitan. :)

Vaata siit lingilt kõik lossid saad siit kätte

http://www.castles.sk/index.php

Autoreis Slovakkiasse!

Oskab ehk keegi soovitada huvitavaid vaatamisväärsusi Slovakkias ning odavaid ööbimis võimalusi? Plaan minna juuli alguses väisama seda maad,kuna seal hulgaliselt keskaegseid linnuseid, kuid täpne plaan siiani veel lahtine. Ehk jääb ka tee peale miskit huvitavat? Olen tänulik igasuguse informatsiooni ning näpunäidete eest, kuna omal selline reis esmakordne.

Slovakkiasse jõudes tuleks osta kiirtee vinjett (saab piiril olevatest kioskitest) ja kleepida see esiklaasile vastavalt juhendile.

  1. Losside link on juba ülevalpool
  2. Koopad http://www.ssj.sk/?lang=en

Kui plaanite kaasa võtta näiteks ka telgi, siis oskaks soovitada imelist ja imeodavat kämpingut Namestovos Oravskie veehoidla kaldal. Kämpal on küll nõukogude aegne hõng juures, aga hind, ujumine ja kõrval olev tore restoran soodsate hindadega kaalub selle üles. Vaadake kaardilt, kui teile sobiks läheneda Slovakkiasse marsruudil Varssavi, Katowice, Bielsko Biala, siis võin juhendada, kuidas pääsete vältides nn pudelikaela enne Zilinat Namestovo kaudu Slovakkia Tatratesse. Usun , et sellisel tripil on Tatrad teil kindlasti plaanis. Olen seda teed juba ka varasematele soovitanud ja kõik on seni rahul olnud. Kui näiteks Bielsko Bialast on vaja pääseda Ruzomberokisse, siis minu pakutud tee oleks lühem, ilusam ja väldiks Cesky Tesini ja Zilina vahel olevat pudelikaela. ehk lühidalt, me oleme juba korduvalt kasutanud marsruuti Bielso Biala, Zyviec, Swinna, Jelesnia, Korbielow, piiriületus ( Poola- Slovakkia ), Oravska Polhora, Namestovo. ( ca 2km enne Namestovot näitavad vasakule kämpingu sildid. )- Hommikul jätkate Namestovo, Lokca, Hrustin, Oravski Podzamok, Dolny Kubin, Ruzomberok. Näete ehtsat Slovakkiat ja veedate öö ( või paargi ) normaalses mitteturistilõksus. Edu. Kui kellelgi küsitavat, andke tulla.

Bratislavas pole mitte midagi teha, igalpool mujal Orava, Tatrad jne. Jasna lähedal on ka üks eesti mõistes väga suur avatud veelõbustus park, seda kindlasti soovitaks! :)

uva - kas see koht "kämping Namestovos Oravskie veehoidla kaldal"

  • tegutseb veel? Tundub, et võiks lähemalt selle kohaga tutvust teha. Kui töötab, et kas siis aprillis ka...? Tänud !

Kämping on suht suure veehoidla kaldal ja suvel on seal suht melu. Väravast väljas on ka korralik restoran ja bungalo moodi asjandused. Kõrval ka nõuka ajast pärit htelli moodi asjandus. Ei oska kahjuks öelda, millal seal kuskil hooaeg algab. Sellinne fakt veel , et 10.aug 2008 oli seal suhteliselt jahe, sest veehoidla on merepinnast veits kõrgemal. Olime päeva paigal ja liikusime edasi mäest alla Košice poole, seal oli soojem, aga selga tuli baikerite kokkutulek ja liikusime edasi Balatoni äärde, seal oli + 36#. Kasutasin Namestovot siis, kui liikusin läbi Poola Katovice, Bielsko- Biala kaudu, Žilina peale. Minnes pisemaid teid pidi Poolast Slovakkiasse läbi Namestovo vältisin enne Žilinat olevat pudelikaela, tegin väikese otselõike ja nägin ehtsat ürgset Slovakkiat. Nüüd , kus Tsehhis on valmis kiirtee Poola piirini Ostrava Bohumini kandis, enam Namestovost transiidi mõttes ei ole nagu vaja läbi sõita ja liigun Tallinnast Maribori vaheldumisi , Katowice, Ostrava, Brno ja Lublin, Prešov, Košice kaudu. Namestovost Budapesti või Prešovi peale on Tatrad päris ilusad ja termaale ka tee ääres palju, Namestovo ise ammendub paari päevaga.

Slovakkia on palju termaalbasseine ja veeparke. Veel meeldivad mulle vanad puukirikud, mis asuvad üsna Poola piiri lähedal.