Värsked muljed Malaisiast

Veetsin just 10 päeva Malaisias ning ehk on reisil kõrva taha pandud infost teistelegi kasu. Kuala Lumpur - kui aeg piiratud, siis ei tasuks siin pikalt aega raisata. Kui midagi vaadata, siis orhiidede aed ja Petronase tornide 41. korrusel asuv sild, kuhu lastakse iga tööpäeva hommikul tasuta piletitega 500 inimest. Kui soov kindlati üleval ära käia, siis peaks 8-9 vahel sabas olema. Ise veetsine enamiku ajast keskosas ja idas kuna lääne Malaisia on koht kuhu reeglina lähevad Lääne turistide massid (Penang, Langkawi jne). Kui soov näha ehedamat elu, siis tasuks teisel poole mannert hoida. Kindlasti tasub ära käia Perhentiani saartel, kuhu saab laevaga Kuala Besutist (paar laeva päevas - esimene ca 0800 ja viimane 1600 paiku). Ööbimist ei ole vaja tingimata eelnevat kinni panna kuna mõlemal saarel on piisavalt majutuskohti. Reeglina peaks endale sobiva koha leidma juba Kuala Besuti sadamas, kus kõik vajalik info olemas. Ise veetsin saarel kaks päeva ja see oli täiesti piisav. Selle aja sees jõuab dzunglis ära käia, snorgeldada ja päikese käes logeleda kui peaks olema jaksu 35 kraadise päikese käes olla. Algse plaani kohaselt pidin veetma 3-4 päeva Taman Negras kuid viimasel hetkel loobusin sellest mõttest. Olles Kota Bharust nn dzunglirongiga teel Jerantuti, kus loodusparki pääseb, selgus, et sinna suunduvad kõik rongis olevad valged inimesed. Lisaks korraldavad kõik KL hotellid sinna paaripäevaseid pakettreise ehk kogu park on täis turiste. Enamik radasid on avatud 0900-1500 ning on üsna umbes. Kui kellegil on soov päris dzunglit avastada siis soovitan minna Taman Rimbasse, mis piirneb Taman Negraga. Sinna pääseb Kuala Lipisest (rongi ja bussiga tund Jerantutist) ning ühtegi teist turisti seal ei kohta. Kuna park ise on raskesti ligipääsetav, siis saab sinna vaid eelnevalt kokku leppides. Ise läksin Kuala Lipises Appu's Guest House'i ja nemad viisid mind kokku giid Appu'ga, kes järgmisel päeval meid dzunglisse viis. Kui soov näha elevante, koski jm, siis peaks arvestama 2-3 päevase matkaga. Kui aega vähe, aga soov dzungli tunne kätte saada, siis teeb Appu ka 1 päevaseid väljasõite, mis kestavad umbes 7-8 tundi. Arvestades niiskust ja kuumust on see täiesti optimaalne. Ringi tasub vaadata ka Tai piiri lähedal asuvas Kota Bharus, kus kõrvuti Hiina, India ja Tai templid. Kui kellegil soov täpsemalt miskit teada, siis kirjutage.

Kuidas saan rongiga KList just ida poolt Taisse..

KL-st ida kaudu Taisse rongiga kahjuks ei saa. Küll aga saab üsna piiri lähedale. KL-st väljub igal õhtul kell 20:30 ekspress rong nr 19 Tumpatisse. Lähim peatus piirile on Pasir Mas, kuhu rong jõuab kell 10:00. Reeglina ei käi rongid Malaisis 100% kella järgi ja saabumisajale võib tihti +30min juurde lisada. Rongipiletid tasuks natuke varem ette ära osta kuna tihti on öised rongid välja müüdud.

Ega ei käinud Tiomanil või Kuantanis? Endal minek juunis nendesse kohtadesse ja igasugune info/soovitused oleks teretulnud.

Mille vastu ennast vaktsineerida lasid Malaisia jaoks või oled juba eelnevalt teinud?

Tumpatisse. Pidin soitma Gemasi ja sealt hommikul kell 6 siis economiga Gota Bahru lähedale ja homme siit siis juba bussiga piiripunkti. Igatahes ilus soit oli. Keegi muidugi oli ennem siin kirjutanud, et rong ronib mägedesse ja et ahvid hüppavad. Midagi sellist ei olnud, kuigi seisin 4 tundi rongi uksel. Aga võrratu siiski.

Ja kuna ma 4 kuuga jõudsin seal tiiru peale teha nii saare kui poolsaare Malaisias. Voin Nelli86 le soovitusi jagada Tioman ja Kuantani kohta sest olen seal mitu korda käinud aga enne tuleb ikka teada mis enda huvid on. Olen teemaalgatajaga nõus, et Ida poolsed saared nagu Tioman ,Perhentiani saared ja Redang on paremad kui Langkawi. Õieti polegi seal võrdlust sest Langkawil paistab vesi 10 cm läbi aga Redangi saare kaldal näiteks 10 m. Taman Negara ei olnud nii turistik, just tulin sealt. Kuigi käisin maipühade ajal kui kogu hiina kogukond tundus õitis sinna kokku. Asi on selles, et see on nii suur et kui hargneda omapäi seljakotiga kõrvalistele dzungliradadele, siis ei kohta kedagi, või peaaegu kedagi. Turist ei viitsi ju yle paari km jalgsi matkata! Külastada sain ka neid põlisrahvaste külasid kus turist ei käi. Ja pildistada!! See oli võimas. Ei tasu lihtsalt võtta seda turistipaketti, mida "igast KL hotellist saab". Võtsin ainult kohale sõidu, see oli vist 70 RM, ehk 220 kr, mis sisaldas ka 2 tunnist laevasõitu mööda dzunglijõge aga liiinibussiga saab sinna umbes 5 korda odavamlt kui vaja on. Ööbimine guesthouses läks 10 RM öö ehk 30 kr. Kuhu ma lõunapoolt tulles (Kas SIngapurist kui KL-st) soovitan minna on Melaka, kus ise 2 kuud elasime, sest see on Malaisia ilusaim linn, minu jaoks. Johor Bahrust jälle soovitan kiiresti mööda sõita- seal pole midagi tõesti vaadata ega teha. Penangi saar on ikkagi võluv, kui sinna ylepoole asja on. Kokkuvõte Malaisiast on selline, et see on väga hea koht talvitumiseks - internett 3G igal pool näiteks, india, malai ja hiina köökide ja kultuuride võluv kooslus, aga seljakottijatele liiga....teravate elamuste vaene. Need eelistavad Laost ja Kamb. ja Vietnami.

Ise oleme pigem sellised ranna ja looduse inimesed, aga sooviks samas ka keskuse lähedal olla. Seega võib soovitada ilusaid randasid ja huvitavamaid vaatamisväärsusi. Kuna pole eelnevalt Vahemere äärest kaugemale saanud, siis on kõik uus ja huvitav. Ega ei ole kogemusi Singapurist Kuantani sõiduga (Bussiga), kas peaks piletid mitu päeva ette ostma või sobib ka üks päev? Milliseid majutusi Tiomanil soovitad, ise vaatasin Samudra Swiss Cottage´e, kas on selle kohta kogemusi? Tänud igasuguse info eest!

Kas keegi Malaisias dzunglites ja saartel (nt. Tioman) käinud inimene ütleks konkreetselt, kas tarbiti reisi ajal ka malaaria tablette või mitte? Ise uurinud, aga ühest vastust ei ole saanud. Samas olen suht kindel, et reisimeditsiini kabinet soovitab. Kuid need seal teoreetikud keda ei tasu päris tõsiselt võtta.

Ehk siis mida praktikud ütlevad? Endal augustis minek.

Minul minek nüüd juunis Malaisiasse ja ka Tiomani külastamine plaanis. A ja B hepatiidi vastu lasin küll vaktsineerida, aga malaari tablette ei ole plaanis võtta.

Ma ei saa aru, miks inimesed arvavad, et see kokkuhoid malaaria tablettide pealt on nüüd kõige mõistlikum asi, mida teha. Malaaria tablette on soovitatav võtta, kui minna kuskile maapiirkonda (näiteks metsa matkama, saarele jne) Malaisia puhul. Arstid ei ole lollid teoreetikud, nad teavad päris täpselt kui tõsine haigus malaaria on, ja selle pärast soovitavadki. Milleks riskida raske haigusega - lariami võib võtta kord nädalas - ei ole just tapvalt raske ülesanne.

Ma ütleks, et kui eksisteerib mingigi oht (nagu Malaisias kindlasti on) tuleks kindlasti tablette võtta, vastasel juhul on tegu idiootsusega. Perearst kirjutab välja, ei ole vaja kuskile reisinõustamiskabinetti minna. Kindlasti peaks olema igal reisival inimesel tehtud ka AB hepatiit (3 süsti, eluaegne garantii), kõhutüüfus (kehtib 2-3 a) ja tasuks teha ka üle difteeria-teetanus (kui viimase 10 aasta jooksul pole tehtud; väga odav on ka).

Kuna huvitab teadmine, kas tarbiti või mitte, siis vastan: olen mitmeid kordi Malaisia dzhunglites (poolsaarel ja Borneol)kolanud ja malaariatablette tarbinud (Lariam'i ja Malarone't).

Tänud vastuste eest. Sain vahepeal ise ka vähe targemaks. Nimelt vastavalt malaarialeviku kaardile Malaisias on poolsaarel oht just sisemaal, rannikualad ja saared olid näidatud malaariavabana. Aga kuna tablettide võtmiseks läheb nagunii siis vist tasub juba natuke rohkem võtta et kindel olla.

Kas Perenthiani saartelt on võimalik otse kuidagi Taisse ka saada?

mõtetu raha eest Tai piirile( Sungai Golok kui ma ei eksi). Sealt juba min ivaniga edasi sinna, kuhu tahad- meie tee viis tookord Krabile. Loomulikult on ka bussiühendused etc.

Aitäh. Postitusi lugedes on Malaisia viisast erinevaid legende. Taist mööda maismaad või merd Malaisiasse kulgedes (või vastupidi) pole viisat vaja?

Don_Gato , kas sul oli Tai viisa varem valmis tehtud?

Ma legendidest ei tea, aga välisministeeriumi kodukal on ju viisainfo kirjas - http://www.vm.ee/?q=et/node/4839

Pole jälle jupp aega siin käinud- ei tea, kas enam aktuaalnegi.

Pole pool aastat trippi sattunud, aga eks sama küsimus on praegugi minejatel. Malaisia dzunglitesse peaks panema hoopis kilekaitsega saapad, sest seal on hulgaliselt kaane. Nad imevad ennast su jalanõu sees nahale (tulevad läbi riide ja soki) ja hakkavad verd imema. Uskumatu, aga sa ei tunnegi seda pärast on sokid verised! Sääski ma ei näinud ja malaaria tablettidele ei tulnud- keegi ei soovitanud ka. Mul plaan sel talvel Aasia asemel Lõuna -Ameerikasse minna, ka matkama aga põhiliselt talvituma.

Reisiideid 4 päeva Malaisia sisustamiseks

Tere, plaanis 4 päeva Malaisias veeta. Eesmärk eelkõige loodusimesid ja suurepäraseid vaatamisväärsusi nautida, sest nädal peale seda puhkan Phuketil. Postitustest loen, et 1 päev võiks veeta KL-s, niimõndagi infot http://www.vrs.ee/site/index.php?… Aga kas on mingeid sihtkohti, mis võiks veel ette võtta? Tänan abi eest ette.