trip-krainetrip-ukraine-dark
Vaktsineerimata Prantsusmaale

Selline küsimus, et plaan lennata teisipaeval Prantsusmaale ja tagasi neljapaeval, vaktsineeritud ma pole, aga saan aru, et sinna saab ka antigeeni testiga. Kas tagasi Eesti lennates on samuti vaja teha test? Või piisab sellest samast teisipaeval tehtud testist kuna tagasilend vähem kui 48 tunni pärast?

Euroopa Liidust saabuvatelt vaktsineerimata reisijatelt nõuab Prantsusmaa 24 tunni sees enne väljalendu tehtud PCR või antigeenitesti.
Eestisse saabumiseks testi pole vaja, aga riiki saabumise järgselt tuleb jääda seitsmeks päevaks eneseisolatsiooni.

Lennufirmal võivad olla oma nõudmised, kas nõuavad lendamiseks testi või mitte, ja kui palju varem peab olema test tehtud. Kui tegemist ei ole otselennuga, võivad ka ümberistumisriikides olla omad nõudmised testi kohta.

Prantsusmaa osas ühtlasi tuleb vaadata ka riigisiseseid reegleid. Minu teada nõutakse enamikesse kohtadesse sisenemisel nn pass sanitaire. Siin ka vastav info olemas: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/prantsusmaa/

Prantsusmaal on tõesti passe sanitaire'id igal pool nõutud (k.a. nt rongiga sõites).

Mitte midagi ei saa aru. Reisitargalt leht ütleb, et passe sanitaire on 12-15 aastastele kohustuslik, välismaa lehed räägivad muud (ning selle tegemine võtab kohalikus apteegis 3-25 päeva aega). Samas eilsest ei kehtigi pass sanitaire enam, vaid vaktsiinipass. Aga mis vaktsiinipass  https://www.connexionfrance.com/French-news/Covid-19/France-s-vaccine-pass-begins-today-how-and-where-will-it-be-used

Eesti vaktsiinipass kehtib ikka igal pool Euroopa Liidus (skännivad ilusasti ära – külastanud siis, kui oli veel passe sanitaire, aga see uus süsteem on identne meie vaktsiinipassi süsteemiga). Soovitan lugeda Prantsusmaa ametliku lehekülje pealt, seal on kõik reeglid täpselt kirjas: https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coming-to-france-your-covid-19-questions-answered/procedure-for-non-european-nationals-to-obtain-a-valid-covid-certificate-in/

Seal on ilusasti kirjas, et:

If you have been vaccinated in a European Union Member State, Albania, Andorra, Armenia, Faroe Islands, Georgia, the Holy See, Iceland, Israel, Lebanon, Liechtenstein, North Macedonia, Moldova, Monaco, Morocco, New Zealand, Norway, Panama, San Marino, Serbia, Switzerland, Turkey, Ukraine or United Kingdom, your digital Covid certificate is valid in France

12-15 aastatel kehtib ka Eesti vaktsiinipass või kui ei ole vaktsineeritud, siis võivad nemad teha ka testi (tuleb teha max. 24h tundi enne kuhugile sisenemist). See ongi selle passe sanitaire ja vaktsiinipassi vahe, et passe sanitaire võib ka olla test.

Alates 15.02.2022 loetakse kehtivaks läbipõdemistõendit, mis on väljastatud maksimaalselt 4 kuud tagasi (varasema 6 kuu asemel). Näiteks on alates 15.02.2022 kehtiv tõend, mis on väljastatud 15.10.2021 ja peale seda.

@tohoh

Ei ole mõtet levitada valeinformatsiooni, sest see jutt ei ole õige. Lugesin ka välisministeeriumi lehel seda, aga ju on seal valesti tõlgendatud. Siin lehel (Prantsusmaa ametlik leht) on konkreetselt kirjas, et lühendatud on vaid covid passid ja seda seetõttu, et teha booster nelja kuu varasema seitsme asemel. Läbipõdemistõendid kehtivad endiselt 6 kuud.

https://www.service-public.fr/particuliers/actualites/A15318

Seega siis lihtsalt dokument ise peab olema kuni neli kuud vana? Genereerisin uue tõendi, seega sinna tekkiv uus kuupäev (lisaks testi, väljastamise ja kehtivuse kuupäevale) on määrav?

Määrav on läbipõdemise kuupäev (PCR-testi kuupäev), mis ei tohi olla hilisem kui 6 kuud. Ilma kehtiva COVID-tõendita, mis võrdsustatakse Prantsusmaal vaktsineerimispassiks, ei pääse sa praktiliselt kuhugi sisse. Prantsusmaa karmistas hiljuti oma reegleid ja negatiivset testi restoranidesse, kaugrongidesse jne sisenemisel enam ei aktsepteerita (s.o nagu Eestis). Negatiivset testi saavad kasutada vaid 12-15 aastased.

Jälle on mingeid nõudeid täpsustatud ja ei saa enam midagi aru. On siis võimalik Prantsusmaale minna ainult läbipõdemisega? On keegi alates 15-ndast ainult läbipõdemisega läinud?

Läbipõdemise tõend kehtib sisenemiseks 11 päeva kuni 6 kuud peale positiivset testi.

https://www.interieur.gouv.fr/covid-19-international-travel Rohelised riigid ja sisenemine Prantsusmaale.

  • Saatkonna lehelt loen:
  • Alates 24.01.2022 saab riigis igapäevastes tegevustes osaleda vaid vaktsineerimispassi olemasolul. See tähendab, et ühiskonnaelus saavad osaleda vaid vaktsineeritud või COVID-19 läbipõdenud isikud ning negatiivse testi alusel kuhugi ei pääse (Riigisiseselt kasutusel mobiilirakendus TousAntiCovid, sobib ka pabertõend).
  • Alates 15. veebruarist 2022 lubatakse Prantsusmaal 18+ isikuid kultuuri- ja meelelahutusasutustesse (restoran, kohvik, muuseum, linnadevaheline ühistransport, jne)  üksnes juhul, kui isikul on tehtud tõhustusdoos. Tõhustusdoos peab olema tehtud hiljemalt neli kuud pärast viimase vaktsiinidoosi saamise kuupäeva; ühedoosilise Jansseni vaktsiini korral peab tõhustusdoos olema tehtud hiljemalt enne kahe kuu möödumist vaktsineerimisest.
  • COVID-19 läbipõdemise korral on skeem järgmine: läbipõdemine + üks vaktsiinidoos + tõhustusdoos enne nelja kuu möödumist vaktsineerimisest või läbipõdemisest [või Covidi 2x läbipõdemine ja tõhustusdoos]. Läbipõdemise tõend väljastatakse positiivse PCR testi alusel, mille tulemus kehtib alates 11. päevast alates haigestumisest.
  • Et riiki sisse saan kuid nt muuseumi ei saa?

Jah, siseriiklik koroonapass toimib läbipõdenule 11 päeva kuni 4 kuud peale põdemist.

Riiki sisse saab, aga sees eriti midagi teha ei saa suletud ruumides.

Ma ei saa aru, kuidas nad kontrollivad seal Prantsusmaal, millal mul booster tehtud on? Passist seda ju välja ei loe.

Neli kuud pärast viimast doosi - enamikes riikides ei tehtagi ju nii vara boosterit.

Kui oled boosteri ära teinud, siis Eesti vakts pass näitab ka vastavat kuupäeva (nö. Immuniseerimise kuupäev), kohe selle 3/3 rea all, järgmisel real. See kuupäev, mis seal vastu vaatab, ongi viimase (e. antud juhul 3-nda doosi) kuupäev.

TarmoK, küsimus oli tohohi kopitud nõuete kohta, kus on öeldud, et booster peab olema tehtud max neli kuud pärast eelmist doosi.

Asja peamine mõte on see, et viimasest doosist ei tohi olla möödas rohkem kui neli kuud. Seda, mis vahemiku järel kõik need süstid tehtud on, ei hakka keegi kontrollima.

No niimoodi on tavaliselt olnud jah, aga saatkond on ju kuskilt võtnud selle info Tõhustusdoos peab olema tehtud hiljemalt neli kuud pärast viimase vaktsiinidoosi saamise kuupäeva; ühedoosilise Jansseni vaktsiini korral peab tõhustusdoos olema tehtud hiljemalt enne kahe kuu möödumist vaktsineerimisest.

Nii ongi ametlikult. Kui sul on viis kuud viimasest süstist, siis pead Prantusmaal toimetamiseks tõhustusdoosi tegema. Kui sa tegid tõhustusdoosi kuus kuud peale viimast süsti, siis see neid ei huvita. Sul on ju olemas konkreetne tõend, et tehtud on kolms süsti ja viimane oli tehtud näiteks 17 päeva enne saabumist.

Kui väga tahta, siis võib ju vabatahtlikult tunnistada kõik eelnevad süstid endal kehtetuks ja alustada uue vaktsineerimisega ;) Aga noh tõend näitab ikka süstide koguarvu ja viimase süsti aega.

... Vakts passi dooside kuupäevade osas veel - kui ongi kusagil riik või ametnik, kes nõuab näha ka boosterile eelneva (st. enamikel juhtudel 2-se doosi kuupäeva), siis selleks hoiad mobiilis alles ka oma eelnevat, 2/2 doosi vakts passi, sealt saad siis näidata ette 2. doosi kuupäeva. ja boosteri, e. 3/3 passist näitad boosteri kuupäeva. 

4-kuulise vahemiku nõue 2-se ja boosteri vahel on kindlasti üsna mõtlematult sisse viidud nõue, see ei lähe tegelikkusega enamikel juhtudel kokku ja sellel puudub ka meditsiiniline põhjendus. 

Selleni on nad vist ise ka jõudnud, seega meie Prantsuse saatkonna kohalik lehekülg kirjeldab nüüd siseriiklike nõuete juures juba nende viimaste dooside vahel max 7-kuulist vahemikku, keda see puudutas, kontrollige üle - 

https://ee.ambafrance.org/Reisiinfo-ja-siseriiklikud-piirangud-Prantsusmaal

Samas riiki sisenemise info on samuti siin-seal veel vastuoluline, reopen.eu lehe põhjal peaks saama siseneda 2-doosiga, nagu enamikes EU riikides, Prantslaste endi välismin ja sisemin vastavad leheküljed aga räägivad juba sisenemise uutest nõuetest (alates veebruarist), kui vaid koos boosteriga. Ja sealjuures sisenemise puhul võib boosteri ja 2. doosi vahe olla suisa 9 kuud. 

Seega pudru ja kapsad, nagu prantslaste bürokraatia ikka.