Valga - Sibenik

Sõidame Mai lõpus.

  1. Kas keegi sama trassi läbinud näiteks möödunud aastal? Kust kaudu oleks kiireim sõit?
  2. Kus oleks loogiline ööbida poolel teel lapsega? Mõni soodne öömaja? Poola äkki?

Tänud juba ette.

  1. Mina läbisin mullu sama trassi ja isegi mõlemast otsast tunni jagu pikemagi - Tartu-Trogir. Sõitsin Białystok - Warszawa - Brno - Graz kaudu. Kuna kellegiga mõõtu ei võtnud, ei tea, kas oli see tol hetkel kiireim, veel enam ei oska keegi öelda, milline tee on Sinu sõitmise hetkel kiireim sõit. Selliste teepikkkuste puhul ilmselt tunnikesed siia-sinna (eriti tänna) ei ole vast määravad, kui ei ole aja peale sõit.
  2. Loogiline oleks panna paika plaan selle järgi, kui palju on päeva läbisõidu lagi. Mina voolisin barankat ainukesena ja jagasin googli pakutud teekonna tundide järgi umbes kolmeks (800 plussmiinus km) ja booking.com-ist otsisin vahepunktide ümbruskonnas sobivaima (mitte tingimata soodsaima) öömaja. Ühe jutiga pole ma kunagi poolat ööbimata läbistanud. Sama skeem on mul töötanud kõigi seniste autotrippide puhul, sisalduvad söömapeatused ja shopingud, ummikud ja rõemus meel.

Nii minnes kui ka tulles kasutasin Poolas seda majutust. Ok hind, hommikusöök hinnas. https://www.booking.com/hotel/pl/ga3rski.et.html#map_closed

Meie sõidame esimesel päeval peaaegu Tšehhi piirini ja juba vähemalt kolm korda järjest peatunud selles hotellis http://hotelamadeus.pl/ , puhtad toad ja väga hea rikkalik hommikusöök ning saab valida vaiksemat tiiba kui korralikult välja magada tahaks. Jõuab küll, kui söögi- ja jalasirutuspeatustega piirduda minnes.

Natuke võssa läks see link eelmises postituses aga töö teeb ära.

Kallid sõbrad palun lugege kuulutust ja siis aidake kes oskab.

liialt vähe andmeid: 1.startimise aeg ? 2.planeeritud keskmine kiirus? 3.puhas sõiduaeg päevas?

Sõidame sellesse hotelli välja ühe jutiga, väga soodne ja maitsva hommikusöögiga hotell, sealt hommikul start ja õhtul juba horvaatias kohal. http://www.hotel-gorski.net/

  1. Olen läbinud seda trassi eelmisel aastal. Kiireim sõit oleks maunu pakutud teekond.
  2. Enam -vähem poolele teele jääb see koht. Julgen soovitada. Asukoht ka hea. Hotel Złoty Młyn Majków 3-tärnihotell Piotrków Trybunalski

Gorski on ka hea, aga räägitakse, et S8 peal suured teeremondid, ise kavatsen Lodzi kaudu minna.

tahaksreisile, mis kell ja kuskohast start on, ja millal kohale jõuate sinna amadeusi?

Stardime Valgast 26.05 mingi 12.00 paiku loodame. Trass ja vahehotell alles arutusel.

Toomas921-le Sellel suvel pole veel minek kindel, aga varasemalt oleme umbes 5 paiku hommikul Tartu kandist startinud, 2-3 söögi/poe peatust ja wc peatust ning õhtul 9-10 vahel hiljemalt oleme olnud Wodzislaw Slaskis Hotell Amadeusis, kahene tuba keskeltläbi 50 euri, hommikul peale hommikusööki kohe edasi Ostrava-Brno-Graz-Maribor jne, Maribori juures oleme valinud kas Ljubljana kaudu või Zagrebi kaudu Horvaatiasse edasi, olenevalt sellest kus sihtpunkt. Cricvenicasse või Porecisse oleme jõudnud mingi 4-5 paiku pealelõunal, igatahes päike kõrgel ja sai rahulikult öömaja valida. Ja pole mingid kihutajad vaid keskealised reisihuvilised :)

Startides reedesel keskpäeval ei jõua isegi Bialystokini, reaalne ehk Suwalkini õhtul kella 8 paiku. Sealt muidugi järgmiseks õhtuks Šibeniki ei jõu, vaja teine ööbimine veel. Keskpäevase algusega pole kahest ööbimisest pääsu. Lihtsam oleks alustada laupäeva varahommikul kell 5-6, veoautosid vähem jalus ja põrutada õhtuks tõesti Poola lõunapiirini, eeltoodud Amadeus näiteks. Sealt sõidab pühapäeva õhtuks lõpuni ära.

Hetkel Tsehhis, Ostrova-Olomouci-Brno-Mikulovi suunal pikalt teede remont.

Täname. Puhkame.Tore on krt. Solaris Camp kui kedagi huvitab või kui küsimusi on.

Kas kuskil Poolas oli ka selliseid teetöid millest oleks mõistlikum ringiga mööduda? Huvitab just Poola, kuna pärast seda mul teekond ebatradistioonilne, et Horvaatiasse jõuda.

Trassi Augustow-Lodz-Katowice mõtlesin siis.

Rein Reinhold ja felix25, kuidas teil sujus Sloveenia- Horvaatia piiriületus, kaua ootasite?

Piiri ületus oli sujuv hommikusel ajal kell 7. Mõni auto järjekorras, püsi autos, pane dokumendid valmis. Võta rahulikult! Head reisi!

Kena kuulda! :). Ja kuidas läks sinul, feliks25? Ise plaanin piiri ületada mingil pühapäeval, lõuna paiku, karta on et siis see asi nii lihtne ei ole :(.

Polnud üldse probleemi, vabalt üle piiri ja kiiresti.

Õhtul minema, esimene ööbimine Bauskas ja siis jutiga üle Katowice Tsehhi välja. Sellisel juhul esimese õhtu sõitu nagu ei panegi tähele ja tüütu Leedu-Poola saab ühe päevaga läbitud.