Valuutavahetus USA-sse SFO minnes

Nuputan siin et kas vahetada dollareid eestis või USA-s kohapeal?

Vaadates Tavidi kurssi vs suvaliselt guugeldatud rahavahetust SFO-s, siis hinnakäärid on muljetavaldavad. 
Kas keegi on reaalselt lennujaamas raha vahetanud ning saanud parema kursiga kui eestis?

Tean et Tais nt on küll kohapeal veidi paremad kursid kui siin,


Ma ei ole juba aastaid raha ette vahetanud kuskil. Reeglina on kõikides suuremates (ja ka väiksemates) lennujaamades ja sadamates olnud ATM'id. Ja siiamaani on automaadist raha välja võtta olnud tunduvalt soodsam (isegi koos tehingutasudega) kui valuutavahetuspunktidest vahetades.

Kindlasti on erandeid... (ATM ei tööta, ei tunnista kaarti) 
Selleks puhuks hoian igaks juhuks reisile minnes alati sada dollarit ja eurot (väiksemates kupüürides) alati rahakoti vahel. 

Uurisin ka kevadel seda teemat - SFOs või San Franciscos vahetamise osas ei saanud eriti ammendavaid vastuseid. Ainult nii palju, et SFOs väga kallis vahetada ja linnas mujal ei leidnud avalikke valuutakursse. ATM vs Tavid vs Visa/Mastercard võitjaks osutus 3000 EUR vahetamisel Tavid ja nii saigi tehtud. Kahjuks kohapeal ununes hiljem uurida, et mis tingimustel saaks seal EUR-USD vahetada. 

Räigelt üldistades on Tavidis vist üldse kõige kahjulikum taha vahetada.

Ma ei tea - mu arvutused põhinesid numbritel ja matemaatikal ning need näitasid teist juttu. Aga loomulikult arvata võib igaüks meist, mida ise soovib :)

Guugel pakub Travelex.com -i SFO lennujaamas. Seal on küll kahtlaselt ilus kurss. 1000€ = 1213$


Samas kui Tavid pakub 1000€ = 1089$

Vahe 124 dollarit, mis polegi nii väga vähe juu.Ametlik keskpanga kurss on 1,103. Arvad tõesti et keegi maksab omast taskust 1,213 kurssi? 


PS. Tavidi ostukurss on 1,1166. Kui arvad et toimib, siis äriidee sulle. Saad kiirelt miljonäriks. 

Natukene kriitilist meelt :) 

PS2. Tavidist saab parema kursi, kui eraldi küsid seda ja summa suurem (vist oli alates 2000 vms). 
Tehtud just USA trip TLL-SFO-LAX-ORD-TLL ning kinnitan sulle, et iseenda meelerahu huvides vaheta raha Tavidis ära. 


1. Kui tekib kasvõi mingi teema tollis (kes sa oled ja miks), siis on ette näidata sulapakki. Linnalegendid räägivad, et riskirühma kuuluvate isikutega (kellele meeldiks USAsse jäädagi) on mindud ka ATMi automaadi juurde, et "näita et sul on vajalik elamise raha olemas".

2. SFO customs on viimasel ajal nii umbes, et võid seal oodata ka 3h järjekorras, ise sain viimane kord 2h hakkama. Kui mõtled veel peale 3h seismist, et otsid selle soodsa valuutavahetuse üles siis... no mina ei jaksaks.

3. Isegi kui veebis näidatakse sulel ülisoodsa kursiga imedemaad SFOs, siis reaalsuses ega nad ju teenustasusi sul veebis ei näita. See võib olla ka igavene konspiraator minus, kes räägib.

Pigem aga karta kui kahetseda!

Tänud vastajatele. Eks see tundus tõepoolest liiga ilus et olla tõsi :-)


Ega sularaha vajadus nii suur ei olegi ja pole mõtet palju vahetada. Kohti, kus ainult sularaha vaja on, praktiliselt pole. Ainult metroo mõnes jaamas ei sobinud ükski kaart. Kasutasin SEBi ja COOPi Mastereid, esimene sobis rohkemates kohtades. Söögikohtades kirjutad ka tšeki peale kui palju oled nõud tippi maksma ja kõik toimib ilma sulata. Mõnes kohas tuleb alla 10$ arvete puhul kaardiga mingi väike summa juurde.

Tulin SFO piirist üle ca 7-8 minutiga (17.oktoober 2019).  Nad on siin uued innovaatilised automaadid ülesse pannud, mis sind eelnevalt tuvastasid ja sisetasid ning paberi trükkisid. Piirvalvur küsis ainult, et kas puhkad ja lõi templi passi. Aga nii nagu ka mõne eelnevad,siis eelistan raha võtta ATM-st js maksta kaardiga. Isegi tip-i saad maksta kaardiga ehkki selleks on mul sularaha varu olemas. 

Taksojuhil oli kaarditerminaalis tipiks võimalused kas üldse mitte või 15,20,25 %. 5 ja 10% võimalused olid ära kaotanud :)

Tuletaks igaks juhuks meelde, et kaardiga maksmisel on omad riskid. Ise kasutan kaardimakseid USAs võimalikult vähe ja kindlasti mitte igas suvalises kohas. Sellest hoolimata kopeeriti viimasel korral ilmselt Alamo autorendis Dallase lennujaamas kaardiandmed ja ca kuu hiljem läksid need kuskil käiku. Kaart sai siis sisuliselt minutiga kinni pandud tänu Swedpanga äpi teavitustele aga no jama ikkagi.