Vantaa lennujaam ja ümberistumine

Küsimus siis sellise plaani kohta...Blue1 lend Tallinnast vahepeatusega Vantaa lennujaamas, kuid ümberistumiseks on vaid 45 min. Kas on muretsemiseks põhjust? Kui lennud on mõlemad Blue1 omad, siis ei tohiks vist erilisi probleeme olla ka hilinemise korral? Kas nende lendude puhul peab ka pagasi vahepeal välja võtma? Küsin, kuna Blue1 ja Vantaa kaudu lendamisega pole enne veel kokku puutunud.

45 minutit Vantaas peaks olema täiesti piisav, kui pagas otse Tallinnasse saadetakse (kui kahtled, uuri lennufrimast järele, aga Blue1 puhul peaks nii olema). Lennujaam ei ole suur, max 10 minutit ühest väravast teise minekuks.

Kõik oleneb sellest, kas sinu lennud on seotud (ühel piletil) või point-to-point (eraldi piletid)

Seotud lennu puhul annad pagasi Tallinnas sisse ja võtad sihtpunktis välja, kahe lennu vahepeal jalutad transiiditsoonis ja kui ühendusega mingi tõsine jama juhtub, siis hoolitsetakse sinu eest (lennutatakse teisel ajal või teist marsruuti mööda, söödetakse, magatatakse).

Eraldi piletite puhul on iga lend eraldi sündmus, ise vaatad, kuidas järgmisest punktist edasi saad. Ja kuna vahe on ainult 45 minutit, siis reisitõrkekindlustus sind ei aita.

Kas tegemist on Vantaa või mõne muu lennuväljaga, ei loe. Loeb ainult see, milline pilet sul on.

Kui pead ümber tsekima pagasi siis kindlasti ei jõua. Tean omast kogemusest Hurghadast tulles 3 über istumisega meie reisi firma ei tsekkinud meil ära ja pagasit Tallinnani. See tõttu saabusime ilma pagasita. Kuigi Vantas lindi peal nägime pagasit tiirutamas, kaasa võtta enam ei võinud. Ja kuna Hurghadast tulles ei olnud lõpp sihtkohaks pagasil määratuid Tallinn siis pagasit koju ei saadetud kui tahad kätte saad pidi ise järgmine päev järgi minema. Ehk siis ehk siis vaata ise kus ööbid kui pagasit tahad. NB suhtumine Vantas töötajate poolt on ka väga üleolev. Kui ei taha ebameeldiva kogemuse osaliseks saada siis kindlasti uuri välja mis on pagasi lõpp sihtkoht - kui ümber regama ei pead jõuad ilusti ühe pealt teise peale ning ei pea lennujaamas tühja passima.

Olen otsapidi Hong Kongis, tekkis küsimus, kas pean vahepeal pagaisle järgi minema? Nimelt ostsin pileti BalticToursist Finnairi kampaaniaga, Tallinn-Brisbane pileti. Ümberistumised on Vantaas ja Hong Kongis. Sain Tallinna lennujaamast kolm piletit, mis olid kõik Finnairi omad. Küsimus. Kas pagasi saan sihtkohast kätte e. siis Brisbane-st?

Soovitaks uurida pagasilipikut. Seal peaks ikkagi kirjas olema, kuhu pagas läheb. Brisbane lennujaama kood peaks olema BNE (Tallinnal TLL ja Hong Kongil HKG)

Meie istume ümber ka Vantaas ja selleks on aega tund. Istume Finnairi pealt finncommi peale. Lennud Pariis-Helsingi-Tallinn. Kas me peame pagasi uuesti chekkima ja kas jõuame üldse lennule??? Piletid broneerisime Finnairi online süsteemis ja korraga ostetud.

Kas Vantaa lennujaamas jõuab ümber istuda kui aega on 1h?

Kas Finnair saadab pagasi otse?

See sõltub sellest, kas piletid on ostetud eraldi või jätkulennuna?

jätkulennuga.Mõlemad lennud on finnairiga

Siis ei ole probleemi, kui mõlemad lennud Finnairiga.

Kõhklen ja kahtlen,kas osta piletid või mitte? Saabun Vantaa lennujaama 13.05 ja järgmine lend väljub 14.30 Pagasi pean välja võtma. Ja muidugi suuri kõhklusi äratab see,kas ma ikka jõuan 13.05.Nimelt enne seda on mul 3 ümberistumistega lendu.Seal võib vist kõike juhtuda.Targem on vist osta pilet kohapealt,kui jõuan siis ostan.

Kas see on Euroopa Liidu sisene lend?

Viimane ümberistumine enne Helingit on Frankfurdis.Kuni Helsingini on seotud lennud,aga sealt edasi peab ostma veel ühe pileti.Kuna aega jääb natukene väheks kardan praegu ära osta.samas,kui praegu osta,siis saaks ikka pea poole odavamalt,kui hiljem kohapeal.Küsisin ka kindlutusfirmast,vastasid,et tavaliselt kui vahe alla kahe tunni,siis nemad ei kompenseeri hilinemist,kuid.....kui ma peaks leidma sellise punkti lennujaama eeskirjades näiteks:Seal lennujaamas ümberistumiseks minimaalselt vajalik aeg 60 min,siis kehtib kindlustus ja korvavad hilinemise.Otsisin,kuid ei leidnud Helsingi lennujaama eeskirjades sellist punkti.Tegelikult ei ole ma kuskil sellist punkti näinud. Ei teagi nüüd,kas riskida ja osta piletid või mitte riskida ja maksta pärast pea 2 korda rohkem....

@ kass1

Aga kas Sa hilisemale lennule kui 14.30 piletit osta ei saa? Kas tegemist nii unikaalse sihtkohaga, et sinna lendab ainult üks lend päevas?

Ma ütleks, et ei pruugi jõuda. Eriti arvestades sellega, et passikontrolli ja / või pagasikontrolli pead uuesti läbima ning oma pagasi ka uuesti ära andma. Isiklikult küll ei riskiks. Kohapeal pileti ostmine võib olla metsikult kallis ning samuti ei pruugi ka pileteid saada olla, või on saada ainult kallima klassi (business vm) pileteid ning siis on hinnavahe suurem kui 2x.

Kas keegi oskab komenteerida Flybe lende. Meil oleks vaja neljapäeval jõuda ümberistuda uuele lennule tund ja 50 minutiga. Lennud on erineva piletiga ja ühes terminaalis. Kas sellega võib mingi mure tulla? Või võib ennast rahulikult tunda.

Ise küsisin ja ise vastan. Flybe lendas minuti pealt. Lennuk oli ilusti välja müüdud ja tundus keeruline kiirelt järgmise lennu peale saada. Tegelikult läks kümme minutit ja olime kohvriga koos ilusti uut lendu chekimas. Seal küll saime üle poole tunni sabas seista aga peale meie oli veel 50 inimest. Ehk sellisel kella ajal on täiesti mõistlik reisi plaanerida.

Käisin suvel Prahas nii, et Vantaas oli 30min ümberistumiseks ja tõsiselt mingi 1min läks reaalselt aega, nii et ootasin Praha väravas veel 20min enne boardingut. Pole põhjust muretseda!