Varssavi - Berliin

Palun teavet , kas Varssav Berliin kiirtee meiepoolne ots on valmis ehitatud ? Kes sõitnud , kes näinud ?

Kui meiepoolne? Kiirtee algab ikka, nagu juba aastaid Varssavi poolt tulles natuke enne Lodzi. Varssavi-Lodz`i lõik on peaaegu kogu pikkuses tavaline maantee. Viimati sõitsin sealt eelmisel nädalal.

Eelmisele lisaks lisan, et nüüd tuleb ka kiirtee Varssavi poolses otsas tee kasutamise eest maksta. Enne oli see tasuta ning vaid edasi Saksa poole kolm maksepunkti. Millal vahetult enne Saksa piiri olev lõik liikluseks avatakse ei tea, kuid kindlasti peaks see juhtuma enne järgmisel suvel toimuvat jalgpalli EMi

Just. Ja erinevalt järgmistest putkadest kus maksad sisenemise eest kohe saad seal sisenemisel võtta vaid pileti ning maksta tuleb järgmises kontrollpunktis.

Varssavist Lodzini autotee ehitus käib.Plaanide järgi peaks ka avatama jalgpalliks aga ilmselt läheb aasta üle.

Tänud kommenteerijatele . Ei ole ennem Varssavist Berliini peale sõitnud . Paras piin peaks ütlema , lõunasse Katowice peale on asi hoopis lahedam . Niisiis Varssavist kuni Lodz'i mingi 100 km küla külas kinni siis niinimetatud kiirtee , kus sai läbida viis väravat ja neli korda raha maksta 19-13-13-13 poola raha üks suund . Kusjuures maksta sai zlot'is , eur'os , dollar'is , krediitkaardiga , tee pikkus mingi 250km. Kiirteelt maha keerates viimane jupp kuni poola piirini oli muidugi klass omaette nii sinna , kui tagasi tulles istusin mitu korda ummikus , 100km läbimiseks läks 3-4 h .

Hea uudis Poola läbijatele - 1. detsembril 2011 avatakse liikluseks Varssavi-Berliini kiirtee 150 km Nowy Tomysl - Swiecko lõik enne Saksa piiri : http://www.autostrada-a2.pl/en/drivers/news/138/official-opening-of-the-last-sector-of-motorway-to-swiecko-as-early-as-30th-november-this-year.

Kuni 2012. aasta suveni on selle kiirteelõigu kasutamine tasuta.

Super! Kas tõesti saigi valmis? Nüüd on kuni Lodzini üks lust ja lillepidu :) Kui nüüd Lodzi ja Varssavi vahele ka veel midagi täies pikkuses tuleks... Edasisest ei julge aga unistadagi.

Lodzi ja Varssavi vahel peaks esimesed jupid valmis saama juunis 2012 ja lõplikult oktoobris. Seega on lootust, et järgmise aasta lõpuks on see ka teglikult valmis.

The fare collection will start with the beginning of May 2012. Rahakogumine algab Mais 2012.

Täpselt nii, osa Lodzi-Varssavi vahelisest teest peaks valmima 04.06.2012 ja teine osa 15.10.2012: http://www.a2strykow-konotopa.pl/. Varssavis ühendub see linna ringteega S8, mis on osaliselt juba valmis, ning sealt edasi Bialystocki suunas, kus osa teest kuni Ostrow Mazowieckini on juba kiirtee, ülejäänud osa peaks kiirteeks ehitatama hiljemalt 2015.a.

Teel Ostrow Mazowieckast piirini peaks 2012.a. veel valmima Zambrowi ümbersõit: http://www.constructionpoland.com/84273/Zambrow-bypass-now-under-construction.shtml ning 2014.a. valmima Augustowi ümbersõit, ülejäänu on veel plaanide staadiumis: http://en.wikipedia.org/wiki/Expressway_S61_(Poland)

Mis tee on otsem Eestist- Varssavini? Kas läbi Bialystocki E67 või maantee 61 läbi Ostrolenka. Räägivad et 61 tee kaudu saab otsem 30-40km

Kaunas, Augustow, Lomza, Ostrow Maz, Varssavi on ca 30 km lühem kui Bialystocki kaudu. Lomzast mööda 61 edasi Varssavi poole jääd ummikusse, kui just pühapäeval või öösel ei sõida.