Veekeskused Alanyas ja Antalyas (Türgi)

Tere!

Paluks infot nendelt, kes on ise käinud Alanya või Antalya (või mõlema) veekeskustes. Kuidas meeldis, palju maksis (umbes) jne, jne. www.alanya360.com lehelt on näha ka mingi delfiinishow moodi koht, kas keegi teab sellest midagi (tundub linnast väljas olevat?)? Kas keegi on "omapäi" käinud Alanyast Antalyasse ja tagasi? Igasugune info teretunud!

Tegelesin just ise Alanyas veepargi otsimisega. Minek on kahe lapsega Alanyasse ja Antalyasse sõiduga ei viitsi aega raisata. Leidsin selle: http://www.antalyadolphinland.com/

Tere Epsuke!

Aitähh kiire vastuse eest! Sinu lingid tekitavad veelgi uudishimu. Paraku näen ma vaid pilte ja juttu, asukohti mitte (kas on viga minus? klõpsasin küll Location-il?) Millal teil minek on (ehk siis millal tagasi olete, et saaks muljeid)? Kas olete enne Alanyas/Antalyas käinud? 2007 sügisel rääkis Nouatoursi giid, et Antalya veepargis on maailmas praktiliselt ainulaadne "atraktsioon" - vee jõul saab mäest üles sõita (teine selline olevat Dubais). Nüüd on muidugi aeg edasi läinud...

Loeb ehk keegi, kes on käinud-näinud ja kommenteerib???

Alanyas on veepark olemas ja lastel jagub mitmeks tunniks seal tegavust. Tuttavad rääkisid...ise pole käinud. Lappasin oma Alanya kaarti, et Sind natuke aidata ja leidsin sihukese aadressi (www.sealanya.com). Ise pole seda linki vaadanud....ehk leiad sealt mingit vajalikku infot. Võrdlust pole ka Antalya ja Alanya veepargi suhtes. Oskan ainult lisada, et vahemaa kahe linna vahel on 135km. ja bussiliiklus on suht hea, ka autorendi võimalus on olemas. Võib ka osta tänavalt või turismifirma kaudu omale nn (ekskursiooni veeparki), siis jääb transpordi mure ära. Kui Sul on ikka kindel soov saada teada, kus täpselt Alayas veepark asub, siis võin ma täpsustada...arvan, et sõbrants seletab mulle. Millal te lähete Alanyasse? Ehk jõuan veel kirjutada Sulle. Päikest!

Kas käinud teavad, kas enne Alanjat ehitatud delfinaarium on juba valmis.

Olen endiselt olemas. Sel aastal jääb reis ära, teadagi miks. Alanya veepargis me ei käinud. Mitte sellepärast, et see asub linnast väljas vaid plaanid ei kattunud reisikorraldaja omaga. Omal käel ei tahtnud ka minna. Kui seal ära käite siis visake palun pilte ka siia üles.

Miks Felix ei maga 02:54? Vabandan, Ukle88, et pole mahti saanud vastata! Alanya "sees", Kleopatra ranna ja Damlatasi juures asuvat veeparki me 2007 möödaminnes nägime (hooaja lõpu tõttu oli novembris suletud), kas Sinu sõbrants käis seal ja kuidas rahule jäi? Tundub, et delfinaarium on 20km Alanyast väljas ja 2008 avatud? Kas keegi pole käinud? Meie plaanime minna 18.juulil. Kui kõik läheb plaanipäraselt, saan muljeid jagada 5.augustil. Millal Epsuke? Teised?

Olen käinud mõned korrad Antalya veepargis Aqualand ja täiesti meeldis. Delfinaarium on veepargi osa, 2 korda päevas toimuvad delfiinide etendused. Delfinaariumisse tuleb pilet siiski eraldi osta, lisaks veepargi piletile. Sildid on väljas, mis delfiininurka juhatavad, aga põhimõtteliselt kassadest edasi minnes mine otse, trepist üles ja hoia veidi vasakule. Lisaks delfiinidele esinevad ka muud mereloomad nagu merilõvid, vaalalised jne. Pärast saab mereelukatega pildistada või delfiinidega koos ujuda, kui raha jagub. Veepargi territoorium on lai, söögikohad normaalsed, söögid head. Osa atraktsioone on üleval tasandil nurga taga, uurige kõik nurgatagused läbi seal :) Igav ei hakanud, lõppkokkuvõttes oli meeldiv päev mõlemal külastuskorral.

Minek aprilli lõpus Alanyasse ja loodan,et siis on juba avatud. Et kui veab, kuulete sellest mai alguses.

Niiii...nüüdseks helistatud ja infot kogutud. Kõigepealt tuhat vabandust!!! Nad ei käinud Alanya vaid Antalya veepargis. Sest Antalyas olla suurem veepark. Ja meeldis neilegi. Ei hakkaks emotsioone jagama... Mial kenasti infot siin eelnevalt kirjutatud.... Sorry, et linna nime valesti oma ajju olin talletanud. Aga üks väike soovitus veel Sulle. Ükskõik mis küsimustele soovid vastust saada, küsi julgelt reisisaatjalt infotunnis, või siis kohe, kui kohale jõuate. Nad jagavad kindlat infot ja muidugi saad väga head infot(kaardid, CD jne) veel Alaya infopunktist, mis asub Kleopatra ranna alguses(peatänava alguse kandis)...sorry...tänava nime ei mäleta, aga kindlasti teab seda aadressi ka giid. Et millal plaaniks minna puhkama? Ise tahaks vääääääga minna oktoobri algul(kasvõi viimase hetke reisiga). Hinges soov olemas, aga....nagu Felix ütleb...teadagi MIKS...võib tekkida küsimärk. Kuid loodan kõige paremat. Ja kui kellelgi veel sama soov, siis "otsin reisikaaslast" teema alla võiks kribada (kui seltskond sobib)ja ühineda. Päikest! jätkuvalt teile kõigile siin kirjutajatele! Ja loomulikult päikeselist reisigi!

Leidsin netist ühe Alanya veepargi Alanya Water Planet Aquapark http://turkeytravelerguide.com/alanya-water-planet-aquapark/ Kas keegi oskab öelda, mis seal piletid umbkaudu maksta võivad? Kahjuks kodukalt ma seda infot ei leidnud.

Mina olen käinud Alanya veekeskuses, aga see oli umbes 9 aastat tagasi. See oli igati OK juba siis. Kui on midagi juurde tehtud, siis see on juba boonus. Olid mõned torud, kus sai kummidega alla lasta. Oli umbes 5-6 sellist normaalset toru-liumäge kus ikka sai natuke adrenaliini. Oli baar basseini keskel. Igati normaalne koht. Minu meelest jalutasime sinna lausa jala, kuna meil oli aega piisavalt. Usun, et see on selle jalakäiate tänava lõpust ca 2-3 km ja jääb ca 500m merest eemale, aga sel ajal oli mere äärest näha minu mäletamist mööda. Nii, et kui ei ole lastega ja on aega, võib vabalt mööda mereäärt jalutada. Muidugi ka need kohalikud mikrobussid ei maksnud eriti midagi sel ajal ja liikusid iga 5 min tagant.

Tere. Tulin just eile tagasi. Ilm oli normaalne. Kuigi tuul võrdlemidi jahe õhtuti. Tuulevarjus jube palav. Meri oli kage, aga harjusin ruttu üra. Kuna lained olid suured, siis ujuda oli raske. Hooaeg alles algab seal, sellepärast jäid mõned asjad nägematta. Alanya seapark & dolphinpark osaliselt avatud. Pidavat millalgi mais avatama ka teine pool. Nägime merilõvide ja delfiinide etendust. Kestis umbes tunni jagu ja oli unustamatult võrratu. Pilet maksis 20 dollarit/18 eurot. Annan ka kodulehe aadressi www.sealanya.com Eks küsige, kui tahate täpsustusi.

Nagu ma aru saan, on delfiinid Alanyast 25km kaugusel? Kuidas sinna(ja tagasi) saite? Kas ostsite ka oma reisikorraldaja(milline?) ekskursioone või tänavalt või omal käel? Kus hotellis olite ja kuidas naabrite rahvuste arvukus oli (sakslased, venelased jne.)? Mis muidu tähelepanuväärset?

Tere. Kahjuks pidin arvutist eemal olema. Nüüd siis olen tagasi ja püüan teid valgustada. Alanyast sõidavad lähilinnadesse nn. marsad. Tee ääres on peatused olemas, kuid kui olete väljaspool peatust siis, kas nad signaalitavad ja kutsuvad peale, või peatage ise. Meie olime delfiinidest kilomeetri kaugusel, nii et jalutasime. Sõidu maksumus 2euri per nägu, olenemata sõidu pikkusest. Kahjuks oli pool delfinaariumist veel suletud, nägime ainult delfiinide ja merilõvide etendust. Delfiinid on mu lemmikud kogu aeg olnud. Ka täitus üks mu unistusi. Nimelt sain delfiini oma käega puutuda ja ka pildi mälestuseks. Nüüd on see mu arvuti taustapilt. Oma reisikorraldajalt ei ostnud, kuna kohapealt saaab odavamalt. Käisime TEZ touriga. Sel aastal olime Eftalia Willace s. Rahvast oli pea kõikjalt euroopast, ning sõbralikud. Kõigiga võis vestelda, kui midagi juhtus. Konflikte turistide vahel pole olnud. Kuna pea iga päev grupid tulid ja läksid, siis arvukuse kohte ei oska ütelda. Majad olid täis. Tähelepanuväärsest ei oska niimoodi kirjeldada, küsi ikka konkreetsemalt. Ei ole selline kirjanduslik inimene. Loodan järgmised vastused vastata kiiremini.

Ega ei oska eriti küsida ka. Aga mida tähendab "osaliselt avatud"/"veel suletud", kas seda, et pole veel valmisehitatud või pole hooaeg ehk suvi veel käes ja seetõttu ei ole "täsvõimsust"? Mitte et see minu asi oleks, aga ei oska mitte arvata, kummast soost oled?

Olen meessoost.Äkki läks sinu arvamus täkke? Aga ise? Öeldi jah, et hooaeg ei ole alanud, aga nüüd vist juba on. Täisvõimsuseks ei saa siis ka veel nimetada, kuna oli näha, et laieneb veelgi. Muide, seal kodulehel ei olnud kõik kaadrid sellest paigast. Ma ei olnud ennem ka seda kodukat vaadanud. Kui soovi on, võin saata mõned pildid, mis ise tegin. Olen meessoost. Aga ise? No ja kui see teema on ammendunud,siis vist enam ei "kohtu". Kui nii, siis tänan meeldiva vestluse eest.