Video: Saudia pagasikäitlejad tööpostil

Näide, kuidas Saudi Araabia lennufirma Saudia maapealne personal (ilmselt Indiast) reisijate pagasiga toimetab.

Ma arvan, et see käib paljudes lennujaamades nii. Kuidagi need kotid katki peavad minema.

Läbi Istanbuli edasi-tagasi lennates nägin mõlemal korral lennujaamas istudes kuidas pakiveo haagisest mitme kaupa kohvreid maha lendas ja vihma kätte ligunema jäi. Rekord oli vist 5tk korraga maas...järelikult toimuvad seal lennujaamas pidevalt sellised asjad....antud video ei üllata enam..

Masendav ikka, enne ma üritasin ainult ette kujutada, et kuidas minu kohver, mida ma kinni punnitasin nii, et higimull otsaees, on pärast lennureisi tükk maad tühjem, nüüd ma siis mõistan :). Ega muud emotsiooni ei tekkinudki kuiet...tuleb osta veel turvalisem kohver.

Iseenesest ei pane pahaks seda tegevusviisi neile. Pagas on ikka äärmiselt raske ning kui neid korrektselt sinna asetada, siis see energiakulu + aeg on ikka meeletu.

Kui neid pagaseid asetataks kõik tööprotsesside haldajad tasapisi lindile, siis oleks ajakulu metsik. Nüüd kujuta seda ajakulu ette mis sinul kui reisijal kulub, et oma pagasit oodata. Aeg = raha. Mõne inimese 1 tund maksab juba mitusada eurot mille eest saab uue reisikohvri.

Ma reisinud alati 10-20 euroste reisikohvritega ja mitu aastat peavad vastu ning asjad kotis terved, pole probleemi.

Ma kaldun arvama ka, et tempo ei võimalda väga hoolas olla. Eriti suurtes lennujaamades.

Tegu on globaalse probleemiga. Ideaalset lahendust vist pole??

Ausalt öeldes ma kujutasingi seda enam-vähem ette. Samas pole mul pagasi siiamaani (ptüi-ptüi) ükski pudel õlut / veini katki läinud ja kõik kraam alati turvaliselt koju jõudnud, sh Saudiaga reisides. Ma kahlustan, et sama on mistahes muu lennufirma puhul sõltumata pagasikäitlejate päritolust. Lufthansa lendudel näeb lennukiaknast samuti, kuidas kohvrid lendavad küll maha, küll visatakse need lindilt kärule.
Kõige negatiivsem pagasikogemus pärit Delta´ga Atlantast Santiagosse reisides. Atlantas sadas vihma. Meile anti uus lennuk, mille nö soojaks ajamine lükaks väljumise ca 3 h edasi. Neist ca 2 h istusime juba lennukis. Santiagosse jõudes olid meie seljakotid ja suur osa sees olnud asju läbimärjad. Eelduslikult jäi pagas Atlantas lihtsalt vihma kätte vedelema pikemaks ajaks. Õnneks saabusime sooja ja märjad T-särgid said päikese käes kiiresti kuivaks. Kuna ootasime edasilendu. laotasimegi kogu oma varandus - seljakotid, joped, sokid, särgid jms - Santiago lennujaama ees oleval pisikesel murulapikesel ja tunniga oli kuiv:)

Kui mõistlikult pakkida, siis ei lähe ükski pudel kohvris katki, isegi kui visata maja katuselt alla. Kui on veidi edevam kohver, võib ju kilesse keerata (kuigi eeldada võiks, et on veel vastupidavam).

Kõige vastikum on kuulda juba lennukis olles - ellõu, me ootame veel pagasit.. Sellest videost ma küll mingit tahtlikku retsimist ei näinud

Ma olen näinud videot mingist suurest lennujaamast, kus kümned ja kümned lindid ja siis on seal automaatne sorteerimine. Seal alles saab õieti peksa teie kohver :)