Vietnam

Sai piletid ostetud ja minek 2-l jaanuaril 2014 kolmeks nädalaks Vietnaamimaale. Lendame Saigoni, mõned päevad seal ja siis Mui-Ne -sse surfiparadiisi, rohkem plaane tehtud veel pole.
Kas on keegi sealkandis samal ajal või keegi oleks kampa löömas? Oleme keskealine abielupaar.
Ja head vihjed kuluvad ära mida kindlasti peaks seal piirkonnas külastama.

Endal täpselt sama plaan, kuid vahemikus 7-28 detsember. Mui Ne-s küll vaid nädalake, ülejäänu jaguneb Ho Chi Minhi, Phnomi ja Siem Reap-i vahel

Meie oleme novembris 3 nädalat ja tagasi novembri lõpuks. Kui huvi, siis saame kõige värskemat infot jagada nii Saigonist, Mui Nest, Phnomist, Siem Reapist ja ka Sihanoukwillest.
Reisi ajaks riputame ülesse ka väikse blogi kohaliku elu-olu ja infoga.
Seega kui huvi, siis oktoobri lõpust: saigonekspress.blogspot.com ja muul ajal siin olemas.

Oktoober 4 - 20 : Hanoi-Sapa-Halong Bay- Hoi An - HCMC - Phu Quoc - Hanoi

Tere,
oleme Vietnamis 3.01 kuni 18.01 Alustame Hanoist ja 7.01 Da Lat - Mui Ne - Saigon - Phu Quoc.Miks mitte vahepeal Mui Nes trehvata ja muljeid jagada. Võib olla ka koos kuskile liikuda.
Päikest

Msanderil on hea reisiplaan. Meie tegime peaaegu samasuguse tuuri. Meil oli sees veel Hue aga ei olnud Phu Quoci. Läksime edasi Kambodzasse.
Sapa ja Halong Bay 2-päeva kruis olid kõige meeldivamad kohad.

Sealkandis 21.11-10.12, tapsemad plaanid veel selguvad:-)

Huvitavad paigad kõik. Soojalembelistele meenutaks, et Hue ja sealt ülespoole võib jaanuaris-veebruaris olla üsna külm ja märg paik. Ränduritele soovitaks nt. põhjast lõunasse liikumiseks 20 taalast liinibussi. Kui keegi mäletab abonement pileteid vanasti, siis midagi sellist see ongi. Kui miski meeldib, hüppad maha ja taas päeva-paari pärast edasi. Saadaval igas nurgapealses büroos. Saigonis muidugi Vietkongi tunneli ekskursioon koos ümberkaudsete kalurikülade paadikülastusega. Ei saa mainimata jätta, et kõik see rõõm tundub ikka üsna soodsana.

Ei arva, et Hanoi Saigoni siselend 58$ eest kallis oleks. Miks muidu bussis loksumisele või nii pikale rongisõidule aega kulutada. Me muidugi DA LAtist lõunas hakkame peale..plaanis peaaegu kõik mis seal vaadata on. Cambodia on ilus, ka seal tasub käia kes käinud pole.
Edu reisisellide plaanide tegemisel.

Ei ütleks, et veebruaris Hues külm on. Meie käisime veebruaris ja ilm oli väga ilus. Hanoi oli suhteliselt vihmane. Sapas oli päeval soe aga õhtul oli päris jahe.

Meie ei hakka lühikese reisi juures seda mõndakümmend eurot kokku hoidma, mis rong või buss lennuki ees annab. Kuna sõit oleks niikuinii pimedas, siis ei näeks midagi. Samal ajal kusagil juba koha peal olles näeb ja kogeb palju enam. Ehk siis siselennud Hanoi - Danang, Danang - HCMC , HCMC - Phu Quoc ja PH - Hanoi. Rongi saab proovida Hanoi ja Sapa vahel.

Hetkel Saigonis. Tana sai Mekongi deltas paadiga tuuritatud. Homme ohtul ees ootamas pikk rongisoit Saigon-Hanoi, vaike nostalgialaks:-)

Marks, vahepeal peatust ei teegi ?

Kes 13 detsember Mui Ne kandis siis õlled on järjekordse aastaringi täitumise puhul minu kulul :)

Nii nii...läheb põnevaks, õlut ka juba pakutakse, külma Saigoni vastu pole küll midagi :) Anna aga märku kui peoks läheb, me lebotame ka Mui Nes..

Nii on, huvitav ju lobiseda pudeli taga. Eks karjun välja, et kuskohas täpsemalt.

Punkel, seltskond veidi varvikam:-)
msander- just joudsime Hanoisse, kokku 35 tundi, ammused Suure Kodumaa pikad rongisoidud tulid kohe meelde. 3 paeva siin, siis lennuk Laos'esse (Luang Prabang'i). Homme aga Halong Bay, oobimisega laeval.

Mulle täiesti piisas Suure Kodumaa meenutamiseks edasi-tagasi rongisõidust Sapasse.

Millised temperatuurid valitsevad jaanuaris kesk ja lõuna Vietnamis?

Selle info saab kätte näiteks www.weatheronline.co.uk , koht ja "history"