Vietnam jaanuar-veebruar

Tere

Oleme Vietnamis perioodil 21 jaanuar-19 veebruar. Lennuk jõuab ja hiljem ka lahkub Saigonist. Plaanis on käia ringi nii põhjas, kui ka lõunas. Mide te mulle soovitate, kas tasub minna kohe otse öörongiga põhja (tahan külastada Halong Bayd ja Sapat) ja seejärel hakkan sealt vaikselt liikuma allapoole (külastan Na Trangi, Mui Ned) või tasuks seda asja näiteks ilma tõttu teha vastupidiselt? Kas jaanuar võiks olla Halong Bays selgem ja vähem udusem/vihmasem kui veebruar? Külma me ei pelga, sest soojad matkariided on seljas :) Tet hakkab 19 veebruar (18 veebruar on aastavahetus) ise mõtleme, et võiksime hiljemalt 17 veebruar Saigonis olla. Kas kellegil on kogemusi kas jamad transpordiga võivad hakata juba 3 päeva enne Teti? Kui nüüd alustada marsuuti põhjast siis peaksime lõpetame Phu Quioce saarel, kust saaks võtta näiteks 17 või 18 veebruar lennu Saigoni (hind hetkel 56 €). Kui nüüd alustame lõunast siis oleks vaja 15-16 veebruari võtta Hanoist öörong Saigoni. Milline variant oleks kindlam, et hiljemalt 19 veebruar ikka oleksime tagasi Saigonis? Kas keegi teab kust ja kas saaks broneerida ette rongipileteid? Samuti on oodatud igasugused ettepanekud vaatamisväärsuste osas.

Tänan!

Isiklikult eelistaksin reisi lõpus päikest võtta, eelistaks Phu Qouci. Saigon-Hanoi rong peaks ca 60 eurot olema. VietJetiga peaks piisavalt ette ostes saama ca 40 euroga pileti. Öörongiga saab Hanoist Sapasse ja tagasi sõita. Peale Hanoid, Sapat ja Halong Bayd saab rongisõitu ka näiteks Hueni teha, kus tasuks mõne päeva peatuda (kunagine pealinn). Sealt edasi bussiga Hoi Ani, kus samuti tasuks mõne päeva veeta. Edasi võib ka turismikombinaat Danangis väikest päikest võtta (ca 30 km Hoi Anist). Danangist saab VietJetiga ca 25 euroga Ho Chi Minh Citysse.

Sapa oli reisi parim osa, Halong Bayle ei jõudnud, kuna tahtsime ka Cambodiasse jõuda. Sapas tasub teha kolme päevane treking, väheke vürtsi lisab kodumajutus ühel ööl. Ilmselt tasub ka Halong Bayl kolmepäevane kruiis teha, siis ei pea udu kartma. Sapa+Hanoi+Halong Bay oleks siis juba ca 9-10 päeva. Kindlasti tasuks ka Hued ja HoiAni külastada.

VietJeti pileteid saab kodulehelt osta ette, rongipiletite ostmiseks tuleks ilmselt mõne kohaliku reisikorraldaja abi kasutada. Ent etteostmine on kindlasti vajalik, sest Teti ajal (eriti alguses ja lõpus) on see päris keeruline ja kordades kallim.

Vaatasin, et näiteks Vietnam airlines Hanoisse oleks 48 € ja siis saaks sealt hiljem roniga allapoole tulles teha peatuseid. Siis läheks tagasi Saigoni, käiks paar muuseumi läbi ja võtaks Mekongi tuuri mille käigus jõuaks lõpuks kuidagi Phu Quioc saarele, kust võtaks omakorda 17-18 veebruar lennu tagasi Saigoni. Kas selline variant oleks mõistlik?

Jätku see Phu Quoc küll vahele., mōtetu turistitööstuse urgas. Venelasi ka veel täis. Aga igale muidugi Oma.

Mina just lugesin, et seal on Vietnami ilusaimad rannad ning paljud soovitavad just nimelt rannapuhkust seal veeta. Kui rannad seal ilusad ei ole siis tõesti ei läheks sinna.

Rannad,üldkasutatavad,täiesti tavalised,ujuda ei saa,mingeid olluskeid meri täis, ōhtul Peale viinajoomise pole midagi teha öhtuti,vahtida seal saarel pole ka midagi,minu jaoks oli ülihaibitud,teisel päeval tulin tulema aga igale oma,muidugi.

Alustuseks: jaanuaris-veebruaris on Põhja-Vietnamis , eriti Sapas suisa külm, ikkagi 1500 - 1900 m üle merepinna. Ka Hanois ja Halong Bays on külm.

See aeg aastast sobib külastamiseks lõunast kuni HUE-ni.

No ei tea, kellega leokran jälle viina jõi :-) , kuid mandri kuurortides on venelasi suurusjärgu võrra rohkem. Ise peatusime Seastar Resortis ning see rannastrip (ca 500 m) oli puhas , koristatud , vesi puhas ja väga ujutav. Mujal, tõsi, on rannad päris korrast ära, seega majutuskoha valikul peab sellega arvestama.

Sõltub inimestest, aga pika reisi lõpus ma 3-5 päeva ei tahagi enam mitte midagi teha ja selle jaoks on Phu Quoc väga OK.

Vietnam on väga pikk maa ning kui rahakott vähegi kannatab, siis lennake. Pikemalt ette ostes on piletid ikka väga odavad.

Öörongiga on nii, et lähete ca kell 18 rongile, kui on juba pime ja te ei näe rongi aknast enne hommikut mitte midagi. Samal ajal linnas alles hakkab elu pöördeid sisse võtma. Iga sellise rongireisiga jätate ennast millestki oluliselt ilma ja juurde saate halvasti magatud öö.

Üks mõte, mida tihti Vietnami puhul erinevates väljamaistes foorumites soovitatakse, on jagada Vietnam kaheks reisiks - lõunapoolne (soovi korral koos Kambodžaga) ning põhjapoolne (koos Hiina Yunnani provintsiga). Arvestades teie reisi aega ning temperatuure, julgeksin soovitada sama ehk piirduda lõunaga ja lisada Kambodža (kui seal veel käimata)

Hei

uuri seda blogi :) http://andruspilt-vietnam.blogspot.com

kui vajad lisainfot, siis võta julgesti ühendust andrus@sportlove.ee PS! Phu Quoc jättis mulle unustamatu mälestuse. Võtke seal koha peal rollerid ja avastage saart. Seal võiks olla 3-4 päeva :)

Ka minule jättis PQ unustamatu mulje. Eks iga tüüp reisib ja naudib seda omamoodi. Avaldasin Oma arvamust. Reisin lihtsalt,seljakotikesega mitte nagu proua Msander Oma härra Msandriga.

Oleme Kambodžas juba käinud seega jääks siiski esialse plaani juurde ka põhja minna. Usun, et ei ole olemas halba ilma vaid on ebasobiv riietus. Ma arvan, et siiski käime seal PQ saarel ka ära, sest kaotada ei ole midagi :) Kas kellegil on kogemusi Saigonist PQ saarele minekuga? Tagasi lendame seega sinna pigem eelistaks mööda maad/ laevaga liikuda. Kas on võimalik seda minekut ühendada mekongi tuuriga?

Unusta Phu Quoc ja naudi randa Con Dao saartel. Lennukiga Saigonist tunnikese kaugusel.

Con Dao saar on küll ainult rannas lebamiseks ja ei midagi muud.

Küsimus neile kes on käinud Sapas. Kas rongipilet Lao Cai-sse (Livitrans)hinnaga 75 dollarit sinna ja ka tagasi ühele inimesele on normaalne hind või oleks ka mingeid soodsamaid variante? Bussi eriti ei julge võtta. Kuna jõuame Hanoisse 21 jaanuari õhtul ja tahame kohe edasi minna 22.jaanuar siis mõtlesime, et ei hakkaks riskima ja kohapealt otsima.

Ok see on üsna sama hind, ju siis soodsamalt ei saagi.

Oleme lopetamas oma paarinadalast reisi kesk/lounavietnamis. Marsruut: Ho Chi Minh City- Nha Trang-Hoi An- Can Tho- Phu Quoc- Ho Chi Minh. 2/3 reisist kultuuriprogramm, viimased paevad rahulikum lebo. Seljakotimatkajad, suht kuldses keskeas. Kogemuste pohjal jagame kasulikke vihjeid soovijaile ☺

Merka, ma just panen Vietnami reisi programmi kokku. Loen kommentaare ja mida rohkem ma loen, seda enam segadusse satun. Kavatseme lennata märtsi lõpus HoChi Mini (Saigon), kolm ööd seal olla (kindlasti teeme Mekong delta tuuri ja käime vaatamas tunneleid). Edasise osas oleme segaduses. Plaanisime lennata Hanoisse (käia Halong Bays ja Mai Chaus), kuid nüüd loen juba mitmendast foorumist, et lõunast põhjas ei soovitata minna, et Vietnamis võiks käia kaks korda. Mida soovitate? Vaevalt, et me teist korda Vietnamisse satume. Kas lõunaosast Kambodžasse jõuaks minna, kui oleme koha peal kokku kaks nädalat? Millele peaks üldse tähelepanu pöörama? Me ei ole ka esimeses nooruses.

kuid nüüd loen juba mitmendast foorumist, et lõunast põhjas ei soovitata minna, et Vietnamis võiks käia kaks korda. Mida soovitate?


Sorry, ei saa su küsimusest aru. Seleta lahti pln

Tundub, et lõunast põhja mittesoovitused kehtisid talvekuude kohta, kui põhjas on külm. Saan aru, et lähete märtsi lõpus, siis külmaprobleem langeb ära. Kui kavatsete olla ainult 2 nädalat, siis soovitaksin enne Hanoid Hoi Anis ära käia. Mai Chau otstarbekuses kahtlen, parem variant oleks Sapa ja Bac Ha. Üldiselt on Vietnam üpris lihtne riik ringirändamiseks, leiab ühepäevaseid tuure, hotellid on odavad ja transport toimib rahuldavalt,aprilli algul peaks olema kenad kevadilmad, muidugi vihma võib esineda. Vaata ka http://trip.ee/content/vietnami-reisikava.html