Vietnam või Vietnam+Kambodza?

Sinna küll veel aega aga plaanis on aastavahetuseks minna Vietnami ja olla seal 1 kuu. Aga ei suuda otsustada, kas keskenduda ainult Vietnamile (minna Hanoisse ja sealt tulla alla lõunasse) või minna kohe lõunasse ja lisaks Kamodzasse ka. Tundub, et tihti käiakse seda teist varjanti. Ehk oskab keegi nõu anda, saaks lennupiletid ära sebida :) Põhjas vist detsembri lõpp ka suht külm?

Võta Vietnam + Siem Reap (Angkor Wat) Kambodzast juurde. Siem Reap on must be

Huvitab sama teema   ,oskab ehk keegi omadest kogemustest miskit rohkemat  kommenteerida või tuua näiteid mida kindlasti vältida või mis kohti külastada

Alati oleneb, mis inimesi huvitab. Vietnamis on Hanoist põhjas nii Sapa mäed, kus riisiterrassidel tehakse 2-3 kuni enama päevaseid matku. Võin kinnitada, et see on imeline. Samuti on Halong Bay, ilmselt detsembris-jaanuari pisut jahe, kuid samuti paari päevane laevareis on soovitatav. Ja alles siis tasub sõita näiteks lennukiga Ho Chi Min-i (Saigon), olla rannas, vaadata sõjasaladusi ning käia Mekongi deltas. Ja siis  sõita Siem Reapi (Ankor üldiselt, mitte ainult Wat). Mekongi delta võib vahele ka jätta.

Minu teada on Sapa mägede külastuseks parim aeg alates aprillist, eiriti kui seal matka teha, sest muidu on jahedavõitu.


Mina jätaksin Põhja-Vietnami välja, samuti Mekong delta ja Phu Quoc saare.  Mekong deltat on palju kiidetud, kuid minu arust, see midagi erilist polnud (olen suht palju Aaasias reisinud). Samuti on Phu Quoc saarest olulisemalt ilusamaid rannapuhkuse kohti.  

Vietnamis on suht pikad vahemaad erinevate vaatamisväärsuste vahel - peab, kas siselende võtma või bussidega loksuma.

Vietnam: Saigon (3 ööd), Hoi -An (4-5 ööd basseiniga majutuskohas), Nha Trang, võib-olla veel midagi

Edasi Kambodźa: Siem Riep (4-5 ööd basseiniga hotellis). 
Sihanoukville randade asemel lõpetaksin  reisi hoopis   Tais  Koh Chang saarel.
P.S. Samas Sihanoukville´s on soodsa hinnaga mereannid  ja õlu:)

Aga palju sõltub muidugi ka sellest, kust on edasi-tagasi lend Tallinna.

Soovitan vaadata  https://www.roughguides.com/, seal on riikide kaupa näidatud ka soovitatavad marsruudid, saate paremini aimu, mida soovite vaadata, külastada

Kõike head!

Vastupidi Merlin, matkata jahedas on hulga mõnusam. Detsembris on seal 10-15 kraadi sooja, öösiti jahedam. Seega just parim matkamiseks, küll aga pannakse riis uuesti kasvama kevadel ning kasvavat riisi näeb aprillist-septembrini (k.a).

Aga riisiterrassid on vaadeldavad ja nähtavad aastaringselt.
Ja Aasias kasutaksin ma võimalusel alati lendamist, mugav ja odav!

Ma olen täiesti nõus, et paljalt jaheduse pärast ei tasu Põhja-Vietnamit maha kanda. Aga tasub valmistuda oluliselt külmemaks ilmaks kui 10-15 soojakraadi. 2014. aasta detsembrid minu külastuse ajal olid temperatuurid pigem paari soojakraadi kanti. Tore oli ikka, aga oleks olnud oluliselt meeldivam, kui oleksin taibanud ka sellise ilma jaoks sobivad riided kaasa võtta. 


Hoi An ja Hue Vietnami keskosas väärivad ka kindlasti külastamist.

Tänud kommentaaride eest. Kas oskab ehk keegi ka öelda, mis võiks olla sellise kuuajalise (Vietnam+Kambodza) tripi eelarve per nägu?

Meil läks nägu mingi 1500-1600€, koos lendudega 2,5 nädalat

Kahekesi reisides võtaks kohapeal ümmarguselt 40-50€/päev inimese kohta. Kohati odavamalt, kohati luksimalt. Sõltub, mida teete ja kus ööbite. Kui soovi, saab päevas vabalt ka 20 euroga läbi.


Kambodžas Sihanoukville'i tasub teatava ettevaatusega suhtuda. See pole enam see koht, mis veel 2 aastat tagasi. Kambodža valitsus lubas seal hiinlastel maad osta (mujal Kambodžas ei saa) ja tulemus on käes. Selline pisike Macau ja kasiinod. Hiinlased ostavad hotelle kokku, kui ei müü, panevad põlema ja ikka müüakse. Valge turist pole hiinlaste omanduses hotellidesse oodatud. Hiina söögikohtasid tuleb aina juurde ja saad oma hiinakeelse menüü. Otresel ehitus käib, aga veel nii enam-vähem toimib. Üldiselt seljakotirahvas paneb otse saartele. Pole viimased pool aastat seal käinud, aga paremaks vaevalt läinud on.

Muidu jah, Angkori templid Siem Reapi külje all tasuvad külastamist. Sellist asja mujal Kagu-Aasias lihtsalt pole. Bagan on kahtlemata äge, aga mitte päris see. Borobudur on samuti äge, aga jällegi - pole päris sama emotsioon.