Vietnam vs Kambodža, kui kaasas on 1a4k laps

Plaanime novembri lõpp kuni detsembri keskpaik minna reisile koos selleks ajaks 1a4k lapsega. Praegu valime Vietnami ja Kambodža vahel. Oma reisilt ootame rannapuhkust kaunites randades, kuid samas võiks mõistlikes kaugustes olla ka vaatamisväärsusi ning võimalusi kultuuri ja kohaliku eluoluga tutvumiseks. Viimane Aasia reis oli Phuketil ning otsime ka seekord midagi sarnast - ilusad rannad, kaunis loodus, kuid samas ka mõistlikus kauguses kõiksugused vaatamisväärsused, kosed, loomaaiad, turud jne. Kuna kaasas oleks ka väike laps, siis mitmepäevased paadimatkad ilmselt jääksid see kord valikust välja. Kumba sihtkohta, millist piirkonda Kambodžas või Vietnamis soovitaksite ning mida sealkandis oleks teha/vaadata?

Vietnamis annaks Danangi piirkond vaatamisväärsusi ja randa kegesti kombineerida.
Kambodzas on www.villakep.com eesti keelt valdav soomlane omanik

Mõlemad on ülerahvastatud ja suhteliselt räpased riigid.
Samas Phuket kui Tai kõige kallim ja rahvarohkem kuurort pole muidugi parem - taristu, transport, meditsiin ja üldhügieen on küll tunduvalt läänelikumad.
Vietnam ja Kambodža pakuvad ka ilmselt maailma soodsaimat võimalust nautida viie tärni tasemel teenindust normaalse hinnaga (Tais selle hinnaga kindlasti ei saa).
Nagu eespool soovitati - Sihanoukville(Kep Kambodžas või Vietnamis pigem keskosa Da Nangist Nha Trangini (või Phu Quoci saar, aga seal pole suurt midagi vaadata).
Päris Phuketi eripalgeliste randadeni ei küündi ükski neist, aga nagu kaardilt näed, kõik on põhimõtteliselt sama laht, Tai kiviga visata, seega looduslikult on kõik sama. Elu-olu ja hügieen nagu Tais 10-15 aastat tagasi.

Vietnamit oskan küll soovitada. Meie käisime kui laps oli 1a1k. Olime Phu Quocis ja Ho Chi Minhis. Phu Quocil oli väga tore randades lesida, väga soodne, ühtteist natuke ikka oli vaadata, sõitsime taksoga ringi. Ho Chi Minhis oli natuke keerulisem, sest liiklus on kohutav ja teede ületamine lapsega oli korralik katsumus. Mina soovitaksin küll Lõuna-Vietnami lapsega reisijatele. ☺️

Kindlalt lapsega soovitaks taid, Tln-Krabile või Tln Kho Samui on otselende ka. Kambodzasse otselende pole, mitu ümeristumist, randa minekuks 4-6h bussis loksuda, sealt veel randa 30min, saartele 1h. Kho Rong on peosaar ja Kho Rong Samleom rahulik, aga olla saab vaid rannas, saare keskel teid ei ole, mets! 3-4p ja juba on igav ,sest on vaid hotellid ja hinnad on ka krõbedamad kui mandril. Väidetavalt saare 1 hotellis on vaid soe vesi.

Samloemil on enamuses hotellides ja bungalowdes soe vesi, kui oskad kuumavee boilerit kasutada. Aga igav hakkab seal kindlasti - sobib vaid paariks päevaks. Koh Rongil võib valida muidugi peooranna Monkey Beachi asemel mõne muu ranna. Long Beach näiteks.On juga ja on jõgi, on paaritunnine matkarada saare teise serva. Aga rohkemat ka ei midagi. Sihanoukvilles pole midagi vaadata ja puhata tasub seal hoopis Otrese rannas. Kep on lahe linnake. liblikamaja, soolaväljad, koopad, kõik poole tunni kaugusel. Kampoti piprakasvandused samuti. Linn puhtam kui enamus Cambodia linnu. A jaa,muide juba ammu Sihanoukvillesse ei pealoksuma enam kuus tundi, võib ka lennata 30 minutit.