Viimased andmed Liibanonist

Kas keegi on viimasel ajal käinud Liibanonis? Milliseid piirkondi vältida? Kuidas on piiriületus, kui naisterahvas kaasas (vallaline), kas see on probleem?

VM hoiatab: tungiva vajaduseta vältige reisimist

http://www.vm.ee/?q=et/node/5802

Samuti saabub sinna iga päev põgenikke Süüriast: http://data.unhcr.org/syrianrefugees/regional.php

UK reisisoovitus (01.08.12 seisuga) http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-living-abroad/travel-advice-by-country/middle-east-north-africa/lebanon/

Kus kohas te piiri tahate ületada?

0
0

Võtaks nüüd vähe rahulikumalt.

See, et Liibanonis jalgrattureid rööviti, ei tähenda, et see riik tuleks igaveseks lukku panna. Ma ei hakka väitma, et Liibanon oleks täiesti ohutu, aga reaalne igapäevane oht mingisse jamasse sattuda on näiteks Lõuna-Aafrika Vabariigis kordi suurem. Kuidas peaks suhtuma VM hoiatusse, et Liibanoni "Liikluses on olukord kaootiline ning tuleb olla äärmiselt ettevaatlik."? Selles on loomulikult natuke tõde, kuid selle eraldi sellisel kujul rõhutamine pole samuti kuidagi põhjendatud. Võrreldes, ma ei tea, kasvõi Napoliga, on Liibanoni liiklus rohkem nagu pensionäride suvepäevad.

Jah, piiri äärde reisida pole kuigi hea mõte, Tripolisse ehk kah, aga kuulutada kogu Liibanon mingiks eriti ohtlikuks piirkonnaks on ka ülepunn.

2
0

Käisin Liibanonis siis, kui ratturid seal pantvangis olid. Reisikaaslase (vallaline naisterahvas :p) tungival soovil Bekaa orgu ei külastanud. Tripolis käisin, samuti Beirutis, Saidas ja Tyres. Mulle jättis riik tegelikult hea mulje. Ma olen külastanud 30-et erinevat riik viies erinevas maailmajaos ja Liibanonis olid KONKURENTSITULT kõige sõbralikumad inimesed. Piiril Beiruti lennujaamas võeti meid 15 minutiks millegi pärast kõrvale, aga arvatavasti oli see sellest, et me olime eestlased ja tollel hetkel teadsid kõik inimesed Liibanonis, kus Eesti asub. Et Liibanon on pooleks kristlik ja islamistlik, siis tänaval võib naisterahvas ennast täiesti vabalt tunda. Ka väiksemates linnades käisid naised ringi nii miniseelikutes kui burkades. Mošeesid külastades tuleb pea ja õlad siiski kinni katta. Toit oli Liibanonis väga odav, aga ööbimine ebaproportsionaalselt kallis.

0
0

Vallalise noorema naisterahva puhul võidakse uurida, mis suhe teil on, mis tööd ta teeb jne. Lennujaamas üldiselt probleeme ei tehta. Süüriast tulles uuritakse seda rohkem. Ametlikult Eesti naistele enam ammu mingeid piiranguid ei ole, aga nad üritavad ikkagi jälile saada, kas sul on plaanis see naine Liibanoni tööle viia või lähete tõesti reisile ;)

Kui plaanis Tripolisse minna, siis tasub enne uudiseid jälgida. Vahel kohalikud sunniidid ja alaviidid kaklevad oma püssidega teatud linnaosades ning siis pole mõtet pikemaks kohale jääda. Tõenäoliselt saab adekvaatset informatsiooni ka linna alguses olevast kontrollpunktist. Kui mingi jama on, siis nad annavad seal sellest kohe turistile teada. Aga läbi Tripoli Qadisha orgu minek on isegi väikse madinaga täiesti normaalne tegevus. Enamik kahtlasi linnaosasid jääb teisele poole vanalinna ja jõge ning sinna tavaturist niikuinii ei tüki. Nii Beiruti bussid kui Qadisha transport läheb kesklinnast ja seal enamasti probleeme ei ole. Ja kui on probleemide tekkimise võimalus, siis turisti linnaäärsest kontrollpunktist edasi ei lasta ka.

Bekaaga peaks ka kõik korras olema kui lähed Beirutist Baalbekini. Enamik põgenikke on Bekaa põhjaotsas. Baalbekist põhja poole hetkel eriti ei tikuks. Kui plaanis Qadishast üle mägede Baalbekki sõita, siis selle kohta tasub eelnevalt Qadishas uurida, et mis kohalikud asjast arvavad.

0
0

Liibanon

Viibisin möödunud aastal Liibanonis samal ajal jalgratturitega. Mingeid probleeme kusagil ei tekkinud, tänavatel oli rohkem tanke , kui aasta varem , aga seoses poliitilise olukorraga lähimaades. Sel aastal käisin juunis samuti probleemivabalt.

0
0

Tänud info eest! Piiriületus oleks Beiruti lennujaamas ja Bekaa orgu ei plaani minna, vaadatest uudiseid, siis Tripolisse ka mitte. Kahjuks ka lõunasse jäävad rannaalad on märgitud ohtlikuks - kui kellegil selles osas kogemust, siis jagage palun.

0
0

Lõunaga tegelikult mingeid probleeme enamasti ei ole. Isegi kuni Surini võib rahulikult välja minna. Kevadel olid seal mingid juhtumid kui äärmuslased käskisid alkoholi müüvad restoranid kinni panna jne, aga rohkem pole midagi negatiivset silma jäänud. Ja jällegi kui on mingeid probleeme, siis Litani jõel olevast kontrollpunktist edasi turiste ei lasta. Kui lastakse, siis pole hullu.

Ma ei tea, mis randu sa täpselt mõtled. Kui neid, mis jäävad Beiruti ja Saida vahele, siis nendega pole peale reostuse mingeid probleeme. Kui Suri ümbruse randu, siis need võivad ilusad olla küll, aga naised tavaliste ujumisriietega sinna ujuma eriti ei lähe. Kohalikud siiidid on selleks liiga konservatiivsed, et ennast rannas päevitades ja ujudes mugavalt tunda. Meestel pole muidugi probleeme.

1
0

Lõunas Sour (inglisepäraselt Tyre) on tegelikult igavesti lahe linn ja seal on kaks väga lahedat arheoloogiavälja. Samas on seal Palestiina põgenikelaager ja selle lähedal vaadatakse sind väga kahtlustava pilguga.

0
0

Nii palju kui sai käidud, siis Liibanon oli turvaline. Palju oli küll näha relvastatud politseinike ja sõjaväelasi (vähemalt Euroopa linnapildiga võrreldes), kuid inimesed ise olid väga sõbralikud ning abivalmid. Üldiselt räägiti head inglise keelt. Beirut pole ise midagi erilist aga nt Beiruti lähedal (45 km) on Byblos, mida tasub külastada.

0
0

Teemapüstitusele ei ole võimalik adekvaatselt vastata. Kui jalgratturid märtsis 2011 rööviti, siis ka sel ajal oli Liibanonis turvaline ning praegu ei ole seal turvalisem või ebaturvalisem.

See, et pealtnäha on nii või naa, pole oluline ning ilmselt kuidagi teisiti ei oska ka lugupeetud foorumlased vastata. Ka siis oli pealtnäha kõik turvaline ja mõnus ning inimesed sõbralikud. Küsimus on selles, et sellel maal (ja ka teistes maades, kus röövimisi pole veel toimunud, kuid kus pesitsevad ühe- või teistsugused fanaatikud) tuleb alati arvestada vähemalt 0,.....% tõenäosusega, et miskit sellist nagu inimeste röövimine kordub taas. Umbes sama küsimus oleks pärast Estonia laevaõnnetust küsida, et "kuidas laevasõit ka on, kas on turvaline?".

2
0

to: reisimees

Seepärast ongi hea teada, et millised piirkondi tasuks vältida. Sama küsimust tõenäoliselt Skandinaavia maade kohta ei küsiks (mis ei tähenda, et seal midagi juhtuda ei võiks). Ja näiteks New York on üldiselt suht turvaline, siis nt Brooklyni linnaosas ma küll igale poole ei kipuks ja hea oleks teada sellist asja. Mis Liibanoni puutub, siis kohalikud ise näiteks väitsid, et nemad ise Bekaa orgu ei läheks. Nii, et usun, et kui vajadus nt mõnda riiki sõita, siis oleks ikka hea teada, et mis piirkondi vältida (nt Liibanonis minna Palestiina põgenikelaagrisse), mis turvameetmeid eriti silmas pidada, lisaks tavapärasele.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased